Ось і розв’язка: Майснера викликали на допит до НАБУ!

 

KHarchenko-SHulga-Maysner-002-2-NAU Підсумки нелегкої «боротьби» Майснера з корупцією в НАУ

В.о. ректора Національного авіаційного університету Харченко за будь-яку ціну намагався зберегти Майснера на посаді першого проректора. З цією метою він йшов на все, зокрема, неодноразово намагався винести на розгляд вченої ради університету нової редакції його Статуту, яка б не містила кваліфікаційних вимог для осіб, які претендують на посади проректорів (наявність наукового ступеня, вченого звання, та науково-педагогічного стажу). І це – всупереч тому, що чинна редакція Статуту повністю відповідає новій редакції Закону «Про вищу освіту», прийнята в установленому законодавством порядку і як раз містить зазначені вимоги до проректорів, що є певним бар’єром для різного роду авантюристів та пройдисвітів типу Майснера. «Перетасовування» посад проректорів протягом навчального року також здійснювалося Харченком і Майснером з цією метою.

Чим пояснюється така «батьківська» увага Харченка до свого поплічника Майснера? В Національному авіаційному університеті всім відомо, що Майснер є «сірим кардиналом» і що саме він розробляє всі схеми в діяльності рейдерського ректорату. Але чому Харченко попав під такий вплив Майснера? Відповідь на це запитання проглядається з деяких публікацій, зокрема:”Підробний аудиторський звіт Майснера А.В. та в.о.ректора НАУ Харченка В.П. передадуть до правоохоронних органів“.

Йдеться про підроблений під диктовку Майснера Звіт аудиторської групи МОН за результатами перевірки діяльності Національного авіаційного університету. Будучи радником міністра Квіта і використавши його довіру, Майснер прибрав з цього Звіту, спочатку об’єктивно складеного аудиторами МОН, цілий розділ, присвячений зловживанням на декілька мільйонів гривень з боку проректора з наукової роботи Харченка при проектуванні, виготовленні та реалізації безпілотних літальних апаратів. І Харченко став вважати себе, ймовірно, боржником Майснера. (Чим срашний висновок аудиту МОН для «втомленого від Майснера” в.о. ректора НАУ В.Харченко? Відповідь наведено нижче…)

Крім того, Майснер обіцяв Харченку «зняти» з того звинувачення, передбачені статтею 382 Кримінального Кодексу України, за не виконання ухвал суду про негайне поновлення на роботу незаконно звільнених працівників. Адже стаття 382 передбачає реальний термін позбавлення волі до 5 років. При цьому Майснер неодноразово, за присутності сторонніх осіб, вихвалявся перед Харченком, що друзі у прокуратурі виконають будь-яку його забаганку. Наприклад, треба, знімуть з Шульги звинувачення і справа щодо його шахрайства в особливо крупних розмірах «випариться» у повітря. А якщо, мовляв, треба справу завести на Кулика, то заведемо. Маючи низькі власні моральні якості, «консерва» Харченко поводився перед Майснером як кролик перед удавом…

Напевно, тут доцільно нагадати про «яєчний замах» на міністра Квіта, який відбувся 21 січня 2016 року під час відвідування Квітом Національного авіаційного університету. Від цього «замаху» пройшло майже дев’ять місяців, але серед працівників та студентів університету до цього часу існує тверде переконання, що все це організував саме провокатор Майснер. Причому, все це дійсно похоже на правду. Для чого це могло йому знадобитися?

МАЙСНЕР І КВИТ 1

Провокаторські здібності Майснера та нечистоплотність відомі ще з попередніх місць його роботи. У Національному авіаційному університеті він також себе затаврував. Недарма він ніде не затримувався більше 11 місяців. І ось, щоб «прив’язати» до себе міністра Квіта, показавши йому свою відданість та потрібність, Майснер все це і організував, продемонструвавши міністру свою корисність у боротьбі з «регіоналами». Адже свідки цієї події, а це – десятки студентів і працівників, стверджують, що нападники звинувачували Квіта, що він зрадив ідеали Майдану. При цьому вони проголошували патріотичний лозунг «Слава Україні!», на що у відповідь неслося: «Героям слава!». Які ж це «регіонали»?! Майснер і тут, як кажуть, «сів у калюжу»: і мети своєї не досяг, і міністра зганьбив на весь світ.

Упродовж року працівники університету та  Наглядова рада неодноразово виявляли порушення з боку в.о. ректора Харченка та його поплічників Майснера та Шульги, які, особливо починаючи з квітня 2016 року взагалі перейшли межі пристойності та наче втратили відчуття реальності в своєму прагненні до наживи.

Електронні засоби масової інформації та Наглядова рада неодноразово привертали увагу Харченка, що в Національному авіаційному університеті відбувається узурпація  управлінських повноважень шляхом їх зосередження в руках однієї особи – так званого першого проректора з адміністрування Майснера. Проте всі ці сигнали залишалися без реакції з боку Харченка, який насправді вже давно самостійно не приймав ніяких управлінських рішень, а лише підписував підготовлені Майснером документи. В.о. ректора Харченко перетворився, таким чином, лише у номінального керівника університету, своєрідного «пішака» і виконував лише вказівки «сірого кардинала» – Майснера.

Незважаючи на критику і скарги, Харченко, за ініціативи Майснера та Шульги, продовжував здійснювати протиправні управлінські дії з кадрових питань та вчиняти тиск на працівників, які не погоджувалися ініціювати, візувати та виконувати їхні незаконні вказівки. Зокрема, від начальника юридичного відділу Гордійчука, під загрозою звільнення, вищезазначені особи вимагали візувати проекти документів та договорів, які суперечать чинному законодавству, а також примушували вигадувати підстави для притягнення до дисциплінарної відповідальності та звільнення працівників. Як приклад, Майснер вимагав від Гордійчука «знайти» підстави для звільнення проректорів Авдєєва і Каліту, тобто штовхав його на злочин.

Встановлення одноосібного власного впливу на всі процеси матеріального забезпеченням діяльності університету Майснер запроваджував, приймаючи на роботу колишніх колег з Державної фінансової інспекції, з якими він перебуває в неформальних стосунках. Як наслідок, керівник відділу внутрішнього аудиту (читай – Майснер) став, всупереч законодавству, прямо вказувати та наполягати на виборі контрагентів, з якими повинні бути укладатися договори про закупівлях. Більше того, цей, ще один «борець» з корупцією, став візувати документи безпосередньо перед їх підписанням в.о. ректора Харченком.

Дивним, на перший погляд, виглядає той факт, що проректор з соціальної роботи Каліта, розпочавши роботу з виселення осіб, які не мають підстав для проживання у гуртожитках університету, опинилася під загрозою звільнення на вимогу Майснера. А як же боротьба Майснера з корупцією? Та він весь час жив та живе за рахунок корупції! За усними вказівками Майснера, також під загрозою звільнень та стягнень, опинилися працівники університету, до функціональних обов’язків яких відноситься обслуговування гуртожитків. При уцьому Майснер одноосібно вирішував: кому жити у гуртожитку, а кому – ні.

У літку цього року, з подачі Майснера, в.о. ректора Харченко, без проходження узгоджувальних процедур, підписав договір про начебто надання правової допомоги з Адвокатським об’єднанням «Юридичне бюро Крижанівський та партнери», а сам Крижанівський отримав якісь невідомі поки що доручення та повноваження. Відомо, що Крижанівського привів до Харченка Майснер, який пов’язаний з Крижанівським багаторічним «співробітництвом». Не випадково примірник зазначеного договору приховується у Майснера, а його зміст невідомий. Дещо стає зрозумілим з погляду на те, що голова АО «Юридичне бюро Крижанівський та партнери» офіційно звернувся до в.о. ректора Харченка, на підставі зазначеного вище договору, з проханням надати йому копії всіх договорів оренди майна. Навіщо? Щоб визначити орендарів та «доїти» їх?

Спостерігаючи за незаконними управлінськими діями в.о. ректора Харченка і його поплічників Майснера та Шульги, приходить зрозуміння того, що за участі зазначеного вище адвокатського об’єднання були заплановані протизаконні дії, що могли нанести істотну шкоду університету. Тому вони викликали практично вибух: Наглядова рада НАУ звернулася до Міністра Лілії Гриневич з проханням  звільнити Харченка Володимира Петровича від виконання обов’язків ректора університету.

Ось тоді у Майснера почалася агонія. Він зрозумів, що його час добігає кінця і вирішив діяти, взагалі не приховуючись. За ініціативи Майснера, Харченко, якому вже встиг затьмарити очі його новий поплічник Крижанівський, видає наказ, згідно з яким керувати юридичним відділом стала (при чинному начальнику відділу) заступниця начальника відділу Нікончук, яка завчасно була введена на цю посаду в університеті Майснером за рекомендацією Крижанівського. У цьому наказі також сказано, що Нікончук, як «заступник начальника юридичного відділу прямо підпорядковується першому проректору з адміністрування (додатково – ректору Університету)». Ви щось подібне десь бачили?

Харченко Все починалося з малого.  Проте, як виявилося,
дрібниць не буває…

Стало зрозуміло, що Майснер разом з Крижанівським і Харченком готує щось мерзенне для університету. Бо інакше для чого йому знадобилося таке різнобічне юридичне прикриття, складене із «своїх» людей? Довго чекати не довелося. Адже, як стало згодом відомо, компанія мерзотників затіяла багатомільйонну аферу з вимагання та отримання хабара за поновлення на своїх посадах незаконно звільнених працівників. Безумовно, деталі цієї афери становлять таємницю слідства і достеменно поки мало що відомо. Але із засобів масової інформації відомо, що Крижанівський був затриманий під час отримання, скоріш за все, «ляльки», а згодом був затриманий і Харченко.

Залишалося незрозумілим одне: Крижанівський і Харченко ховаються від правосуддя по лікарнях, а їх поплічник мерзотник Майснер в’їжджає до свого нового будинку на автомобілі престижної марки. Як же так? Невже стільки грошей заробив на ниві боротьби із корупцією?

Хапченко Крижановский євро

Проте не все так погано. І добро перемагає зло не лише у казках. Адже, як мотузці не витися, кінець все рівно буде.

Як стало відомо, «діяннями» недопроректора з адміністрування Майснера зацікавилося Національне антикорупційне бюро і його викликали на допит. Як кажуть у таких випадках – у «добру» путь, мерзотник, який приніс із собою стільки зла в університет і страждань безвинним, порядним людям!


Залишити коментар