ПАРАДОКС: В СУМСКОЙ ОБЛАСТИ КОРРУПЦИОННЫЕ СКАНДАЛЫ ОСТАНОВИЛИ КАРЬЕРУ ВЛАДИМИРА ПЕТРОВИЧА ШУЛЬГИ, А В КИЕВЕ ЕГО НАЗНАЧАЮТ ИСКОРЕНЯТЬ КОРРУПЦИЮ?

Шульга

Получается парадокс: в Сумской области коррупционные скандалы остановили карьеру Владимира Петровича Шульги (стоит только вспомнить до сих пор расследуемые дела с землей и взяткой в 300 тыс. грн.), а в Киеве его назначают искоренять коррупцию. Может, сумчане просто не заметили каких-то его способностей в этом вопросе или неправильно их оценили? Или Минобразования привлек «энергичный нрав» Владимира Петровича, в 2011 году обвинявшегося в избиении школьника, а в 2014-м — пенсионера? Или его квалификацию авиатора подтвердили до сих пор вспоминаемые полеты на Вануату в разгар военных действий?http://www.shans.com.ua/index.php?m=nr&id=58830&in=549

Позиция Волика Г.Б. такая, что он не остановится пока Шульга В.П. не будет привлечён к уголовной ответственности за содеянное

У липні 2014 року Шульга В.П., усвідомлюючи, що є державним службовцем та відповідно до займаної посади повинен виконувати службові обов’язки в інтересах держави, вирішив здійснити приватну закордонну поїздку, не оформлюючи при цьому офіційно відпустки ні як народний депутат України, ні як голова Сумської ОДА.

Таке рішення Шульга В.П. прийняв з огляду на те, що не набув права на щорічні основну та додаткові відпустки, оскільки, відповідно до ст. 10 Закону України «Про відпустки», у перший рік роботи на посаді голови Сумської ОДА він міг отримати відпустку лише після закінчення шести місяців безперервної роботи у цій установі.

Крім того, станом на липень 2014 року в Україні склалася складна суспільно- політична ситуація. Шульга В.П. розумів, що розголос факту здійснення ним закордонної поїздки у приватних цілях у цей час набуде негативного резонансу у суспільстві, що може негативно позначитися на його особистому авторитеті як політика та державного службовця високого рангу, а також на авторитеті політичної сили, представником якої він є, та зашкодити його подальшій кар’єрі.

З огляду на такі обставини, факт даної поїздки Шульга В.П. приховав від працівників Сумської ОДА і від службових осіб, які здійснюють облік робочого часу народних депутатів України, побоюючись негативного розголосу з цього приводу в суспільстві, так і, водночас, не бажаючи припинення виплат, пов’язаних з виконанням ним депутатських повноважень. При цьому Шульга В.П. керувався корисливим умислом та бажав безпідставно отримати належну йому заробітну плату за час приватної поїздки, таким чином протиправно збагатившись.

Реалізуючи вказаний злочинний умисел, з метою приховання дійсної мети свого виїзду за межі Сумської області, Шульга В.П., як голова Сумської ОДА, у невстановлений слідством час – у липні 2014 року, до 11.07.20154, надав вказівку начальнику відділу кадрової роботи Сумської ОДА Подолкову та працівнику цього ж відділу Макусі скласти розпорядження «Про тимчасове покладання обов’язків голови Сумської обласної державної адміністрації».

Не будучи обізнаними у злочинних намірах Шульги В.П., зазначені співробітники відділу кадрової роботи Сумської ОДА, виконуючи вказівку останнього, внесли до цих офіційних документів – до розпоряджень «Про тимчасове покладання обов’язків голови Сумської обласної державної адміністрації» відомості про те, що 14.07, з 16.07 по 18.07 та з 21.07 по 25.07 Шульга В.П. відбуває у службове відрядження до м. Київ для вирішення службових питань у центральних органах влади.

Шульга В.П., достовірно знаючи, що до складених відділом кадрової роботи розпоряджень внесені недостовірні відомості про його перебування у службових відрядженнях, у невстановлений слідством час – після повернення із приватної закордонної поїздки у липні 2014 року, затвердив їх своїми підписами, склавши таким чином завідомо неправдиві офіційні документи.

Переслідуючи мету здійснення приватної закордонної поїздки у час, коли відповідно до покладених на нього обов’язків Шульга В.П. повинен був здійснювати службові повноваження народного депутата України та голови Сумської ОДА, він о 00 год. 09 хв. 11.07.2014 авіарейсом №172 вилетів з Міжнародного аеропорту «Бориспіль» (Україна) за межі України — до м. Дубаї (Об’єднані Арабські Емірати), плануючи через аеропорт вказаного міста дістатися свого кінцевого пункту призначення – Республіки Вануату, де планував перебувати у приватних цілях.

Після цього в Україну Шульга В.П. повернувся лише о 08 год. 28.07 авіарейсом Дубаї.

Вказану закордонну поїздку Шульга В.П. здійснив разом зі своєю дружиною – Шульгою Н.В., відвідавши за період час з 11.07.2014 по 28.07.2014, крім Об’єднаних Арабських Еміратів, інші країни – Австралійський Союз і Республіку Вануату, що свідчить про виключно приватну мету цієї поїздки.

При цьому, за час вказаної поїздки Шульга В.П. разом зі своєю дружиною перебував у Об’єднаних Арабських Еміратах 11.07.2014 і 27.07.2014; у Австралійському Союзі – з 12.07.2014 по 22.07.2014 та 26.07.2014; а у Республіці Вануату – з 22.07.2014 по 26.07.2014.

За період часу, коли Шульга В.П. перебував за межами України з приватною метою та, у зв’язку з цим, не виконував службових повноважень народного депутата України та голови Сумської ОДА, а саме з 11.07.2014 по 27.07.2014 йому, як народному депутату України, нараховано і у липні 2014 року виплачено заробітну плату за шість робочих днів у загальній сумі 4657, 26 грн.

Маючи на меті протиправне заволодіння шляхом зловживання своїм службовим становищем вказаними грошовими коштами, безпідставно нарахованими і виплаченими йому за час, коли він не виконував службові обов’язки, Шульга В.П. не надав комітету ВРУ, до компетенції якого входять питання депутатської етики, інформації про свою приватну закордонну поїздку, тобто умисно, переслідуючи мету, спрямовану на заволодіння грошовими коштами у сумі 4657, 26 грн., приховав відомості, які мали суттєве значення для нарахування і виплати щомісячного посадового окладу, внаслідок чого протиправно набув вказані грошові кошти та отримав можливість розпорядитися ними на власний розсуд.

Не зупинившись на вчиненому, Шульга В.П. повторно вчинив корисливий злочин за наступних обставин.

Виконуючи, як народний депутат України, обов’язки члена Комітету ВРУ з питань транспорту і зв’язку, Шульга В.П. із робочими візитами неодноразово відвідував Комунальне підприємство Міжнародний аеропорт «Київ» (Жуляни), спілкувався з керівництвом цього міжнародного аеропорту та представниками TOB «Майстер-Авіа» – орендатора аеропорту, що проводить повне наземне обслуговування рейсів, які відлітають з аеропорту «Київ» (Жуляни) і прибувають до нього.

У ході таких робочих зустрічей Шульга В.П. познайомився із першим заступником генерального директора КП Міжнародний аеропорт «Київ» – Петровським Олегом Миколайовичем і співробітником TOB «Майстер-Авіа» – керівником терміналу «А» вказаного аеропорту Антроповим Олександром Дмитровичем, з якими у нього склалися товариські стосунки.

Крім того, протягом тривалого часу Шульга В.П. особисто знайомий з мешканцями м. Суми – Тараненко Іриною Григорівною та її чоловіком – Тараненком Олександром Івановичем. З подружжям Тараненків у Шульги В.П. склалися довірчі стосунки, які виникли внаслідок дружніх зв’язків, а також трудових відносин між Шульгою В.П. і Тараненко І.Г., яка протягом кількох років обіймала різні посади на підприємствах, засновником та керівником яких був Шульга В.П.

Оскільки Шульга В.П. повністю довіряв Тараненко І.Г. та був упевнений у її особистій лояльності до нього, він після призначення на посаду голови Сумської ОДА, вирішив призначити Тараненко І.Г. на посаду у апараті Сумської ОДА.

Так, розпорядженням голови Сумської ОДА Шульги В.П. Тараненко І.Г. прийнята на посаду начальника відділу забезпечення діяльності керівництва Сумської ОДА.

Під час роботи на вказаній посаді 24.10.2014 Тараненко І.Г. затримана працівниками правоохоронних органів на робочому місці у приміщенні Сумської ОДА за підозрою у одержанні неправомірної вигоди від начальника управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Сумській області Волика Г.Б. Ухвалою слідчого судді Печерського районного суду м. Київ від 25.10.2014 щодо Тараненко І.Г. обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою та визначено розмір застави у сумі 1 280 000 грн.. у разі внесення якої Тараненко І.Г. підлягала звільненню з-під варти.

Довідавшись про це, Шульга В.П. вирішив під виглядом надання допомоги у збиранні необхідної суми коштів та організації внесення застави за Тараненко І.Г. заволодіти коштами її чоловіка – Тараненка О.І. шляхом обману та зловживання довірою.

Для реалізації цього злочинного умислу, а також з метою ускладнення для правоохоронних органів наступного можливого розслідування своїх протиправних діянь, Шульга В.П. вирішив використати раніше знайомих Петровського О.М. та Антропов,а О. Д., з якими перебував у товариських стосунках.

Реалізуючи вказаний злочинний умисел, маючи на меті подальше привласнення грошових коштів Тараненка О.І. та Тараненко І.Г., Шульга В.П., зловживаючи її довірою, переконав Тараненко І.Г. укласти ряд договорів про надання правової допомоги із названими ним адвокатами, зокрема із адвокатом Київської колегії адвокатів Мироновою Н.О., пояснивши, що сам особисто буде оплачувати адвокатам правову допомогу. Також він, зловживаючи довірою Тараненка О.І. та обманюючи його, порадив тому позичити кошти для внесення їх в якості застави за Тараненко І.Г. та особисто домовився із директором Товарно- сировинної біржі «Сумська ресурсна біржа» Яковлєвим М.В. про вказану позику для Тараненка О.І.

Крім того, за порадою Шульги В.П. Тараненко О.І. відкрив у  «ПриватБанк» картковий рахунок для того, щоб мати можливість розпорядитися позиченими коштами.

У подальшому, за ініціативою Шульги В.П. Тараненко О.І. 31.10.2014 уклав із Товарно-сировинною біржею «Сумська ресурсна біржа» договір позики грошових коштів у сумі 1 280 000 грн., для того, щоб з допомогою Шульги В.П. та керуючись його порадами, надалі внести отримані в позику грошові кошти в якості застави за Тараненко І.Г. Відповідно до умов цього договору 07.11.2014 ТСБ «Сумська ресурсна біржа» перерахувала на вказаний картковий рахунок Тараненка О.І. у ПАТ КБ «ПриватБанк» кошти у зазначеній сумі.

Цього ж дня Тараненко О.І. і Шульга В.П. близько 9 год. прибули до відділення ПАТ КБ «ПриватБанк» у м. Суми за адресою: м. Суми, пл. Незалежності, 3/1. При цьому Шульга В.П., недобросовісно використовуючи довіру з боку Тараненка О.І. та зловживаючи нею, а також обманюючи Тараненка О.І. щодо дійсної мети їх подальших спільних дій, переконав того отримати у відділенні банку готівкою кошти в сумі 150000 грн. з вказаного карткового рахунку та передати безпосередньо йому (Шульзі В.П.), а іншу частину коштів перерахувати на рахунки вказаних ним осіб, пояснивши Тараненку О.І. неправдиві відомості, що тим самим буде вирішене питання про внесення застави та звільнення Тараненко І.Г. зі слідчого ізолятора, а подальші необхідні дії для цього вчинить сам Шульга В.П.

При цьому Шульга В.П. приховав від Тараненка О.І. те, що банківські карткові рахунки, на які мають бути перераховані кошти, належать його (Шульги В.П.) товаришам – Петровському О.М. і Антропову О.Д., а також дружині Антропова О.Д. – Антроповій Л.А., банківська картка якої перебувала у користуванні Антропова О.Д.

Крім того, частина вказаних грошових коштів мала бути перерахована Тараненком О.І. адвокату Мироновій Н.О. в якості оплати за правову допомогу, надану Тараненко І.Г, незважаючи на існування попередньої домовленості, за якою Шульга В.П. брав на себе витрати, пов’язані залученням адвокатів до участі у її захисті.

Тараненко О.І., повністю довіряючи Шульзі В.П. будучи введеним ним в оману та переконаним, що діє у власних інтересах та в інтересах своєї дружини, на виконання зазначених вказівок Шульги В.П., 07.11.2014 близько 11 год. отримав у касі банку у відділенні ПАТ КБ «ПриватБанк» за адресою м. Суми, пл. Незалежності, 3/1, готівкою кошти у сумі 149999 грн. та відразу ж у приміщенні банківської установи, передав Шульзі В.П. 150000 грн. Також на виконання зазначених вказівок Шульги В.П. перерахував 73600 грн. на вказаний Шульгою В.П. банківський рахунок №26008799963463 у ПАТ КБ «Правекс Банк», який належить адвокату Мироновій Н.О.

У зв’язку з проблемами технічного характеру, тобто з причин, що не залежали від його волі, 07.11.2014 Шульзі В.П. не вдалося домогтися перерахування Тараненком О.І. решти коштів з його банківського рахунку, у зв’язку з чим він домовився з провідним менеджером з обслуговування індивідуальних УІР-клієнтів ПАТ КБ «ПриватБанк» Коломійцем С.О. аби той наступного вихідного дня – 08.11.2014 допоміг Тараненку О.І. здійснити відповідні банківські операції.

Надалі, близько 9 год. 08.11.2014 Шульга В.П. і Тараненко О.І. прибули до відділення ПАТ КБ «ПриватБанк» по. вул. Харківська, 32 у м. Суми, де Тараненко О.ї. з допомогою Коломійця С.О. перерахував на вказані Шульгою В.П. банківські реквізити наступні кошти:

  • 300000 грн. на рахунок Антропова О.Д.
  • 300000 грн. на рахунок Антропової Л.А.
  • 300000 грн. на рахунок Петровського О.М.
  • 149 257, 80 грн. на рахунок адвоката Миронової Н.О.

Здійснюючи зазначені банківські перекази 07.11.2014 та 08.11.2014-та передаючи 07.11.2014 готівкові грошові кошти Шульзі В.П. Тараненко О.І. довіряв йому, та, будучи введеним Шульгою В.П. в оману щодо його дійсних намірів, вважав, що діє в особистих інтересах та інтересах своєї дружини Тараненко І.Г., забезпечуючи таким чином внесення застави за Тараненко І.Г. та звільнення її з-під варти.

Таким чином, зазначені грошові кошти в сумі 1 280 000 грн. на спеціальний рахунок, визначений в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у якості застави за Тараненко І.Г. внесені не були та протягом досудового слідства Тараненко І.Г. утримувалася у слідчому ізоляторі до закінчення встановленого судом строку дії відповідного запобіжного заходу, а, натомість, вказані грошові кошти опинилися у розпорядженні Шульги В.П.

Загальна сума коштів, якими Шульга В.П. заволодів, ввівши Тараненка О.І. в оману та зловживаючи його довірою, становить 1 272 856, 8 грн., що більш ніж у 600 разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян та, згідно з приміткою 4 до ст. 185 КК Україні, є овоб^иво великим розміром.

Шульга В.П. вчиняючи зазначені протиправні дії, переслідував мету отримати неправомірну вигоду у вигляді безпідставно нарахованої та виплаченої заробітної плати за шість робочих днів 11.07.2014 по 27.11.2014 у сумі 4657, 26 грн.

та у вигляді 1 272 856, 80 грн., одержаних від Тараненка О.І., розумів значення своїх дій. усвідомлював їх суспільно небезпечний характер, передбачав настання їх суспільно небезпечних наслідків у вигляді заподіяння шкоди інтересам держави, а також інтересам Тараненко І.Г. і Тараненка О.І. та бажав їх настання, тобто вчинив злочини з прямим умислом.

Таким чином, Шульга В.П., своїми умисними протиправними діями, які виразилися у внесенні завідомо неправдивих відомостей про відрядження у службових справах до центральних органів влади у м. Київ до розпоряджень  «Про тимчасове покладання обов’язків голови Сумської обласної державної адміністрації» для приховання факту здійснення приватної закордонної поїздки з метою подальшого незаконного одержання заробітної плати за період, коли він фактично не виконував службові обов’язки, вчинив службове підроблення, у зв’язку з чим підозрюється у скоєнні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України.

Крім того, Шульга В.П. своїми умисними протиправними діями, які виразилися у заволодінні ним у липні 2014 року шляхом зловживання своїм службовим становищем народного депутата України і голови Сумської обласної державної адміністрації, бюджетними грошовими коштами у вигляді безпідставно нарахованої та виплаченої йому заробітної плати за шість робочих днів з 11.07.2014 по 27.07.2014 у загальній сумі 4657, 26 грн. за період, коли він не виконував службові обов’язки, перебуваючи у приватній закордонній поїздці, вчинив заволодіння чужим майном шляхом зловживання своїм службовим становищем, у зв’язку з чим підозрюється у скоєнні злочину

Також Шульга В.П., своїми умисними протиправними, діями, які виразилися у заволодінні ним 12.11.2014 шляхом обману та зловживання довірою під виглядом отримання цих коштів для внесення застави за Тараненко І.Г. з метою звільнення її з-під варти коштами Тараненка О.І. і Тараненко І.Г. у великих розмірах – загальною сумою 1 272 856, 80 грн., якими розпорядився на власний розсуд, вчинив шахрайство, у зв’язку з чим підозрюється у скоєнні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України, кваліфікуючими ознаками якого є вчинення злочину повторно та в особливо великих розмірах.


Залишити коментар