Педагогічно-технічний, з елементами державного управління

Рубрика: Попередні підсумки правління Володимира Ісаєнка (НАУ)

48408

От і прийшла пора підводити попередні підсумки правління «ректора» НАУ В.Ісаєнка, біолога-гельмінтознавця, який небезкоштовними стараннями екс-міністерки Лілії Гриневич був насильно і незаконно призначений ректором університету.
Про його фінансові махінації було сказано багато, а ще більше буде поінформовано товариство після того, як Ісаєнко з ганьбою покине свою посаду.

У цьому матеріалі мова піде про інше – стратегічний розвиток навчального процесу, нові спеціальності і спеціалізації, відкриття яких в авіаційному технічному університеті педалював Ісаєнко і його дружина, яка фактично керувала кадровою політикою.
За чотири роки в НАУ з’явилися нетрадиційні для нас спеціальності і спеціалізації. Підготувалися сприйняти? Отже.

Галузь знань 1 01 Освіта/Педагогіка. Спеціальність 011 Освітні, педагогічні науки. Спеціалізація Інформаційно-комунікаційні технології в освіті; Інноваційні педагогічні технології в закладах вищої технічної освіти.

Цей незвичний педагогічний кейс був реалізований під цілий десант друзів і знайомих Ісаєнка, яких він привів з НПУ імені Драгоманова.

Було створено аж два інститути – Навчально-науковий інститут неперервної освіти і Навчально-науковий інститут інноваційних освітніх технологій (в народі «підготовчі курси») під «педагогів», під І.Дейнегу, якій асистувала доморощена доктор педагогічних наук Н.Муранова. Інститути по кілька разів реорганізовувалися з причини необхідності звільнення неугодних. Разом з ними знищувалися і напрацювання попередніх десятиліть – зруйновано дистанційне, заочне і післядипломне навчання.
Зате авіаційний став ближчим до педагогічної спільноти, що, мабуть, на думку Ісаєнка і його дружини, додає благородства технічному вузу.

Галузь знань 03 Філософія. Спеціальність 033 Філософія Спеціалізація: філософія комунікації.
Цей кейс був реалізований під члена виборчої комісії С.Ягодзінського. Тепер НАУ готуватиме філософів. Справді, сідаючи у літак, а особливо під час турбулентності, мимоволі стаєш філософом, але після посадки вся філософія кудись щезає.
Сподіваємося, що після реальної посадки В.Ісаєнка, він також стане філософом і переосмислить свої вчинки. Але слабо віриться, враховуючи особливості його

Галузь знань 26 Цивільна безпека. Спеціальність Цивільна безпека 263. Спеціалізації: Захист об’єктів критичної інфраструктури; управління в сфері цивільного захисту; організація пожежної безпеки.

Цей напрямок був реалізований під колишнього проректора-запроданця Олександра Запорожця (Сашу-турЫста). Саме він є визнаним спеціалістом у сфері безпеки життєдіяльності.

Але навіть відкриття пожежної спеціалізації не вберегло гуртожитки НАУ від численних пожеж. Можна було б якось аргументувати необхідність підготовки в НАУ пожежників. Наприклад, для пожежної авіації. Але де тепер країна, і де її колишня авіація?

І тепер найголовніше досягнення – відкриття кейсу «державне управління».

Галузь знань 28 Публічне управління та адміністрування. Спеціальність 281 Публічне управління та адміністрування.

І цілих 5 спеціалізацій: Суспільне врядування, регіональний розвиток та самоврядування; Економічний аналіз й прогнозування в публічному управлінні; Менеджмент в органах публічного управління; Публічне управління та адміністрування; Управління та адміністрування в авіаційній галузі. Щодо останньої спеціалізації, то вона практично дублює «організацію авіаційних робіт та послуг», «менеджмент авіакомпаній і аеропортів», «адміністративний менеджмент», «менеджмент організацій» з інших галузей знань і спеціальностей.

Ця вся піраміда створена під забезпечення потреб друзів і колишніх колег дружини Ісаєнка Ірини з академії державного управління. Таких нероб і абсолютно зайвих в університеті осіб як доктори наук з державного управління Михненка, Жовнірчика, Нестеряка та цілою плеядою інших зайд, яких просто потрібно було працевлаштувати.

Цю армію колишніх безробітних, а тепер адміністраторів і викладачів НАУ потрібно забезпечити навчальним навантаженням. Після такого аналізу стає зрозуміло чому скорочуються години технічних дисциплін, чому в навчальних планах з’являються предмети з державного управління, педагогіки, пожежної справи, філософії тощо.

Зрозуміло також чому звільняються викладачі з технічних кафедр, для яких просто не залишається місця в університеті, якому віддали десятки років.

Університет з авіаційного поступово перетворюється на гібридний: педагогічно-технічний з суттєвим елементом державного управління.


Залишити коментар