Післямова до «Загальноуніверситетської стратегічної сесії»…

Жлобство – это не хамство, это то,
что образуется от соединения хамства и
невежества с трусостью и нахальством.

                                                                Дмитрий Чекалкин

 

golovna11111-11294dea2af50c82ff0433558a2ad70013726

Післямова до «Загальноуніверситетської стратегічної сесії»…

 

У нашому обігу з’явилося багато нових слів, зокрема іншомовного походження, значення яких навіть самі «автори» до кінця не розуміють. Десь вичитали, краєм вуха почули… Зокрема (особливо) це стосується пана Ісаєнка та пані Білоус. У їх виконанні це не просто слова. Це – туман, мара, за якими ховається безпомічність, поєднана з елементарною неосвіченістю і лінню.

Набагато простіше «занаучити», затуманити проблему і нічого не сказати, повторюючи у різних варіаціях: «Стейкхолдер», «Стратегічна сесія»…

Поясніть мені, будь-ласка, що це таке? Чи п. Ісаєнко, вважаючи себе Міністром освіти, взявся за вирішення стратегічних завдань галузі, чи плутає тактичні проблеми з побутовими? Нічого стратегічного у ці дні на чисельних заходах не розглядалося. Зігнані «під розпис» учасники. Нудна декілька денна (для «галочки») бліда балаканина ні про що. Перед гостями незручно і соромно. Нічого конкретного, наболілого.

Хоча людина з честю і совістю повинна була зібрати усіх нас на 1 годину і звернути увагу (увагу Міністерства також) на основне:

  • Морально і фізично застарілу матеріальну базу, зокрема навчально-наукових лабораторій;
  • Морально і фізично застарілу обчислювальну техніку та не ліцензоване програмне забезпечення;
  • Вкрай незадовільні морально-психологічні та робочі умови викладачів;
  • Вкрай незадовільні побутові та умови навчання (особливо санітарні умови в аудиторіях та гуртожитках) студентів.

Звичайно, усе це пов’язано з грошима, які повинні витрачатися винятково на власні забаганки п. Ісаєнка та його оточення!

А потім, після вирішення цих дійсно локально стратегічних для НАУ проблем, говорити про відповідальність викладачів та якість підготовки студентів. Це було б відповідально й чесно. Головне, нормальною українською мовою: просто, ясно і конкретно.

Але для цього необхідно мати елементарно людське: поважати своїх колег і студентів і зайнятися, зрештою, самоосвітою. Не можна регулярно виходити на трибуну і в подобі блазня виголошувати банальні речі, обходячи головне, наболіле. При цьому використовуючи примітивний словниковий запас.

Натомість, протягом кількох днів в холі першого корпусу на обох плазмах в режимі нон-стоп демонструвалися кадри розвитку університету. Левова частка документальних замальовок була присвячена історії та здобуткам НАУ. На цих замальовках загалом демонструвалися здобутки попередніх керівників (своїх же, окрім «стейкхолдерів», немає). Зокрема, були справді історичні кадри відкриття Державного музею авіації, одним із ініціаторів та натхненників якого був Валерій Миколайович Шмаров. На цих кадрах він був справжнім героєм. Якби лише міг тоді уявити, що через 15 років цей музей стане приводом його незаконного звільнення й передчасної смерті. А теперішнім «горе-керівникам» колись славетного НАУ вистачило сумління демонструвати документальну хроніку з людиною, яку вони загнали у могилу (в прямому сенсі цього слова).

Увесь цей тиждень, напередодні Міжнародного дня авіації і космонавтики, ми і наші діти витратили на процес пустопорожньої балаканини.

isayenko

Нас привчають до нових екзотичних слів, щоб ми не звертали увагу на свої, рідні:

ПУСТЕ і ПОРОЖНЄ

Заколисують, заспокоюють словесним наркотичним туманом.

Не дай Боже, прокинемося…

45597

 

P.S. Іду з подругою другим поверхом головного корпусу НАУ і чую знайомий (і вже звичний) гуркіт перфоратора. Мабуть, черговий кабінет з покращеними умовами (душ, туалет, біде…) замість студентських аудиторій для чергової пасії обладнують… Помиляюся. Будівельники пояснюють, що це ще один «закритий» туалет закладають. Коли на другому поверсі були студентські потокові аудиторії – обходилися без нього. Вистачало…

Давайте загадаємо простеньку, на перший погляд, загадку: скільки перетворювачів екологічно чистої біомаси в екологічно нечистий продукт необхідно прийняти на роботу в НАУ, щоб на студентські кошти побудувати ще один туалет з усіма зручностями?

Пропонуємо одну із можливих відповідей: розумному вирішенню не підлягає…


Залишити коментар