Про чергову «буллу» авіатора-глистознавця Ісаєнка

Бер.2.2017. / 1 коментар

Декілька днів тому «видатний» авіатор-глистознавець сучасності Володимир Ісаєнко розродився на своїй сторінці у Фейсбуці черговим розлогим «опусом» з претензією на «буллу».

31853

Нагадаємо, що час від часу Папа Римський видає папську буллу – офіційне послання, яке містить декрети, розпорядження, дарування почесних прав та привілеїв тощо, звернене як до окремих громад, так і до окремих вірних.

У Стародавньому Римі буллою називали шийний амулет у вигляді кульки або кружечка, який носили до свого повноліття діти повноправних римських громадян. У середньовіччі буллою називали також імператорську грамоту або постанову.

Папська булла отримала свою назву від свинцевої печатки (лат. bulla – свинцева печатка), яка прикріплюється до документа на пеньковому або шовковому шнурі. На одному боці цієї печатки вигравіюють ім’я Папи, на другому – зображення ликів апостолів Петра і Павла. Найбільш важливі булли мають золоті, а не свинцеві печатки, як знак їхньої надзвичайної важливості.

Аж до 1878 року булли писалися, як і в середньовіччі, з використанням букв старовинного готичного алфавіту з чисельними скороченнями і без розділових знаків. А оскільки такий документ було важко читати, то зазвичай до оригіналу додавалася його копія, написана звичайними буквами латинського алфавіту. Починаючи з 1878 року, на буллах, щоб полегшити їх пересилання поштою, інколи замінюють свинцеву печатку її червоним відтиском з тими ж зображеннями.

Судячи по самовпевненості, повчальному тону та явній претензії на масштабність, стратегічність мислення, які буквально пронизують зазначений вище «опус» Ісаєнка, у читачів і виникло припущення, що автор точно вважає свій «опус» за рівнем не нижче папської булли.

Хоча нікчемність цієї людини відчувається з перших рядків. Адже Ісаєнко наважився голослівно образити суддю, яка вела справу Рімвідаса Хращевського і прийняла рішення Ім’ям України щодо незаконності його звільнення з посади виконувача обов’язків ректора університету екс-міністром Квітом та щодо негайного поновлення на посаді.

Чи не є це свідченням його непорядності, несолідності та дрібнуватості? А може це є свідченням того, що Ісаєнко вже став забувати, що буває за порушення Закону? Адже з часу порушеної проти нього та Бабака карної справи в Міносвіти, коли вони приторговували там ліцензіями, вже пройшли роки. Якщо це так, то йому частіше треба дивитися на свого «папередника» – Харченка. Той також нехтував Законом і «донехтувався»…

Адже Ісаєнко точно йде по стопах Харченка. У колективі ще не забута історія з придбанням Харченком у власне користування планшета за рахунок коштів університету, причому, за ціною, в півтора рази більшою. А у жовтні 2016 року планшети придбав собі і Ісаєнко, сховавши покупку на платіжці за назвою «Блок автоматичного обробляння інформації Apple iMac 21.5’’». На більше, ймовірно, фантазії не вистачило, щоб так назвати планшет. Це й є боротьба з корупцією? Як кажуть у народі, «ані совісті, ані сорому!».

У якості ліричного відступу покажемо, що Ісаєнко в цій історії чимось нагадує відомого персонажа Ільфа і Петрова з «Дванадцяти стільців». Наведемо мовою оригіналу: «Завхоз 2-го дома Старсобеса был застенчивый ворюга. Все существо его протестовало против краж, но не красть он не мог. Он крал, и ему было стыдно. Крал он постоянно, постоянно стыдился, и поэтому его хорошо бритые щечки всегда горели румянцем смущения, стыдливости, застенчивости и конфуза. Завхоза звали Александром Яковлевичем… Свет не видывал еще такого голубого воришки, как Александр Яковлевич. Он был не только завхозом, но и вообще заведующим». Буває…

Дуже дивним виглядає в «буллі» звернення видатного «авіатора» до своїх прибічників з наголосом на те, що їх «так багато». Схоже, що Ісаєнко або не знає істинного стану справ в університеті, не знає, як до нього ставляться працівники та студенти, або ж видає бажане за дійсне, переконуючи і себе, і прибічників у тому, що він – не менше, ніж «Месія».

Дійсний ж рівень авторитету Ісаєнка наочно підтвердив зібраний ним 27 лютого під стінами МОН «мітинг», у якому взяли участь близько 40 осіб. Жалюгідне було видовище і для працівників МОН, і для відвідувачів. А скільки було з боку Ісаєнка умовлянь, закликів до потенційних учасників та попередніх подяк на їх адресу!

Схоже на те, що до Ісаєнка так і не дійшло, що люди давно все зрозуміли і не «клюють» на пугала у вигляді «кума Табачника» та «старої команди». Адже саме «стара команда» вивела університет на передові рейтингові позиції (і не лише в нашій державі!), збільшила кількість іноземних студентів, активізувала закордонну мобільність викладачів та студентів, забезпечила стабільність колективу, весь час піклувалася про робочі місця на кафедрах та впевненість людей у завтрашньому дні. І люди з вдячністю говорять про це.

До речі, можна погодитися з тим, що до кожного з проректорів «старої команди» можуть бути певні претензії і в частині виконання ними своїх службових обов’язків, і в частині якихось особистих якостей. Проте слід визнати також, що всі вони – висококомпетентні професіонали, які знали свою справу, жили, дихали університетом і працювали на благо його колективу.

І зараз «стара команда» хоче лише одного: добитися проведення виборів ректора, щоб колектив працівників та студентів міг потім спокійно та впевнено працювати та вчитися на благо та майбутнє і нашої держави в цілому, і на благо та майбутнє своїх сімей, дітей та внуків! Щоб пройдисвіти на кшталт Ісаєнка, Майснера, Іванової, Шульги, Харченка та їм подібні, стороною обходили в майбутньому Національний авіаційний університет і не отруювали його життя, навіть, своєю присутністю. І так буде! Інакше, як таке може бути, щоб керівники одного з кращих вищих навчальних закладів нашої країни або мали карне минуле, або мають карне теперішнє?! Університетом керують злочинці?!

У своєму «опусі» Ісаєнко нічого не каже про те, чи знайшов він зрештою закордонних шпигунів та диверсантів, які заважають йому вести університет до «світлого майбутнього» (у його розумінні, звісно). Адже на існування в університеті закордонних шпигунів та диверсантів він вже неодноразово вказував у своїх «опусах». Проте з’явилося нове: посилання вже на якісь (цитуємо дослівно) «бригади правозахисників із інших регіонів, де вони успішно виконали план по дестабілізації ще одного стратегічного ВНЗ».

Звісно, тільки фахівці можуть визначити стан здоров’я людини, зокрема, психічного і сказати, чи є у неї психічні розлади, чи ні. Проте, як кажуть у таких випадках, неозброєним оком видно, що з нашим «авіатором-глистознавцем» щось відбувається недобре. Кудись він «поплив»…

Є маса переконливих щодо цього фактів. Наприклад, Ісаєнко в кабінеті ректора встановив електронну систему засовів і без натиснення ним кнопки тепер ніхто не може ані зайти до кабінету, ані вийти з нього. А приймання на «роботу» до університету 30 «тітушок» з непоганою заробітною платою та преміями – так звану групу швидкого реагування? Члени цієї групи тепер щоночі чергують у кабінетах проректорів, щоб Рімвідас Хращевський разом зі «старою командою», за словами Ісаєнка, не могли захопити кабінети силою. Запитання: у здоровій голові таке може виникнути? Й хто знає, що ще в нього в голові і куди він може завести університет. От, лихо!

У «буллі» відчувається, що Ісаєнко дуже схвильований нездатністю своєї «нової команди» успішно провести вступну кампанію 2017 року, хоча для впровадження якогось «передового досвіду» привів із собою з університету ім. М.Драгоманова «смотрящего», такого собі Кирила Ніколаєва, який зараз фактично керує роботою приймальної комісії. Не випадково Ісаєнко вже зараз готує колектив до можливого провалу вступної кампанії, щоб потім послатися на це при «реорганізації» університету шляхом скорочення кількості кафедр і викладачів. Тобто готує колектив до того, що йому не вдалося поки що зробити, зустрівши опір. Ось така підступна задумка.

Що ж стосується майбутнього Національного авіаційного університету, то хай пройдисвіт Ісаєнко не хвилюється. Майбутнє в університету було, є й буде. Але воно точно не пов’язане з Ісаєнком та з його командою – рейдерським угрупуванням!

Наведене вище дає всі підстави вважати, що «опус» Ісаєнка ніяк не «тягне» на буллу. Брехня на брехні, перекручування фактів, якісь маячні думки, що раптово обриваються. Ні, не «тягне» на буллу, як би йому не хотілося. Що можна йому порадити?

Існує інша, більш проста форма папського документу – брéве. Брéве (лат. breve – коротко) – офіційне послання Папи Римського, яке пишеться менш урочистим стилем, ніж булла. Брéве має не свинцеву, а лише звичайну печатку. Але документи і такого виду також мають дуже серйозну вагу, в них, як і у буллах, треба казати правду. А це – не сумісна з Ісаєнком справа. Отже, брéве для Ісаєнка також не підходить.

Є ще одна форма висловлювання своїх думок – фéтва. Це – вид документу, який оголошують авторитети в ісламському світі. Слово  «фéтва» зазвичай перекладається з арабської на українську як «думка». Фéтва – це документ, положення якого є обов’язковими до виконання та дотримання лише тими громадянами, для яких її автор є авторитетом.

Ось і хай би Ісаєнко видавав свої «опуси» у вигляді фéтви для тих осіб, які або поки що не розібралися, що мають справу з аферистом і шахраєм, або мають якійсь особистий, меркантильний інтерес. Адже, як було зазначено вище, положення фéтви є обов’язковими лише для тих громадян, для яких її автор є авторитетом. А з авторитетом у Ісаєнка в Національному авіаційному університеті, як інколи висловлюються студенти, – повний «напряг».

Проте є проблема: фéтва також видається авторитетними, порядними людьми і становить собою серйозний документ, у якому треба також говорити правду. А порядність, правда і Ісаєнко, як було зазначено вище, – несумісні.

Отже, доведеться авіатору-глистознавцю Ісаєнку писати свої «опуси» просто як «опуси». Так до них і ставляться в колективі університету.

Микола Горний, релігієзнавець


Коментар 1 Додати коментар

  • Не в бровь, а в глаз! Но это для думающих и понимающих людей… К сожалению и на фетву глиста никак не тянет: ни авторитета ( кроме как среди рейдеров и титушек), ни знаний, ни понимания глубины процессов ( кроме тех, которые ему разжевали и вложили кукловоды) у глистознавца нет – ну просто не дано, Бог не вложил в в него ни-че-го святого…

    А вот сатана, который есть автором, куратором и царем лжи, своих пороков вложив в глиста предостаточно. Все вруны есть слуги сатаны и им уготована тоже участь , что и их главнокомандующему.

Залишити коментар