Про «ритуальні танці» навколо Статуту НАУ

Жов.20.2016. / Коментарів: 7

Уже другий рік поспіль чиновниками міністерства вживаються заходи щодо знищення та внесення змін до Статуту Національного  авіаційного університету. Чому так відбувається, хто за цим стоїть і яку мету вони переслідують?

Трохи історії. Перша атака на Статут НАУ була здійснена Квітом та його «командою» вліт ку минулого року, коли екс міністр намагався завести до нас свій «страшно кваліфікований» менеджмент. Тоді також була пущена «качка» про ніби то невідповідність Статуту університету чинному Закону України «Про вищу освіту». Квіт спробував безпідставно скасувати Статут, який сам же погодив. Статут відстояли. І ми усі є свідками того, до яких катастрофічних наслідків для колективу привела ця рейдерська атака.

Дозволю собі нагадати таке. Головним доку ментом будь-якої організації є її Статут. Прийняття Статуту регламентується чинним законодавством. Після проходження відповідної процедури «внутрішнього прийняття»  обговоренням у підрозділах, ухваленням вченою радою та конференцією трудового колективу, Статут про ходить «зовнішнє погодження» Міністерством освіти і науки України, а також Міністерством юстиції (держреєстратором).  Будь які дії, які вчиняються до Статуту, — скасування, внесення змін тощо — є підставою для закриття університету, проведення масових реорганізацій, структурних змін і т.ін. Немає Статуту  — немає університету, «неправильний» Статут —  вносимо зміни і принагідно ламаємо структуру. На це і розраховано.

Тепер про хронологію. Закон України «Про вищу освіту» був прийнятий Верховною Радою України 1 липня 2014 року. Його прийняття стало

сигналом для усіх підпорядкованих  Міносвіти структур привести свої статути у відповідність до нового Закону. В НАУ «внутрішня процедура погодження» відбулася 17 грудня 2014 року. Після цього відбувалася процедура погодження власником, тобто МОНУ. 27 березня 2015 року наказом Міносвіти було затверджено наш Статут як такий, що відповідає вимогам чинного законодавства. А згодом, 2 квітня 2015 року його затвердив також і державний реєстратор. Відтак, Статут Національного  авіаційного прийнятий і затверджений відповідно до чинного законодавства, в ньому повністю враховані всі вимоги нового Закону України «Про вищу освіту».

Отже, риторика екс міністра освіти Квіта, його заступників, заступників діючого міністра, начальника департаменту Міносвіти, голови Комісії щодо НАУ О.Шарова про «невідповідність Статуту діючому законодавству» не відповідає дійсності. Акцентування цієї тези відбувається з метою ввести в оману колектив університету, а відтак запустити механізм внесення змін до Статуту з наступними масовими «чистками» інакомислячих. І якщо перевірка ДІНЗ у 2015 році не зафіксувала невідповідність Статуту НАУ положенням Закону про вищу освіту, то голова Комісії О.Шаров чомусь вказував на протилежне, хоча жодного разу не вказав, що в Статуті НАУ не відповідає чинному законодавству. Так само на це питання не можуть відповісти ні Ковтунець, ні Ісаєнко.

Далі про ризики. Внесення змін до Статуту відкриває необмежені можливості для здійснення  широкомасштабної реорганізації, яка,  як правило, має  наслідком масові звільнення, зміни штатного розпису, переведення на інші посади тощо. В умовах глибокої правової кризи в університеті, внесення змін до Статуту є не просто вкрай небажаним, але й надзвичайно небезпечним для колективу університету.  Це буде ще одним кроком до його руйнування.

1

 

Висновки:

  1. Статут НАУ є чинним і повністю відповідає вимогам Закону України «Про вищу освіту».
  2. Риторика заступника міністра Ковтунця про протилежне свідчить про їх особисту заангажованість у резонансних процесах, що відбуваються в університеті.
  3. Статут НАУ не чинить перешкод та дозволяє проводити вибори ректора університету.
  4. Дії, спрямовані на внесення змін до Статуту НАУ, логічно проводити після виборів ректора університету.
  5. Міносвіти вчиняє адміністративний тиск та відверту підтримку в.о. ректора НАУ Ісаєнка.

Внесення змін до Статуту  — ширма, намагання приховати справжню мету — черговий етап рейдерського  захоплення  університету. Тепер уже новим міністром Гриневич та її першим заступником Ковтунцем.

 

kovtunets-i-grinevich

Газета reider-nau


Коментарів 7 Додати коментар

Залишити коментар