ПРО ЗВІЛЬНЕННЯ ВОЛОДИМИРА ІСАЄНКА З ПОСАДИ В.О. РЕКТОРА НАУ

32095

 

Відомий вже на всю країну скандальний «герой» чисельних сторінок facebook, різних друкованих та електронних засобів масової інформації Володимир Ісаєнко днями «розродився» розлогим «звітом» за чотири місяці перебування на посаді виконувача обов’язків ректора Національного авіаційного університету.

Як випливає зі змісту та тону «звіту» про свою «звитяжну» працю, на цей, з дозволу сказати, опус Володимира Миколайовича надихнуло, ймовірно, вітання редакції сайту reider-nau, адресоване колективу університету, «з перемогою над беззаконням, шулерством, зверхністю, непрофесіоналізмом, над усіма негідними для нашого університету якостями, які демонструє п’ятий виконувач обов’язків ректора Володимир Ісаєнко разом із своїми поплічниками!».

Ось і образився Володимир Миколайович (прямо, як хлопчик з брудними руками у пісочниці, якому не дали посмоктати цукерочку) через те, що злочинні наміри його та поплічників щодо нової редакції Статуту університету, були своєчасно розкриті і він не буде «Президентом» і, вже тим більше, ректором університету, Майснер – «Канцлером», а Шульга з Івановою – «Віце-Президентами». Що тут образливого, якщо це – правда? Хіба можна було по-шулерські вводити такі посади до Статуту? І взагалі, чи можуть обіймати керівні посади в університеті з такою славетною історією люди з темним минулим, теперішнім та прийдешнім?!

На наш погляд, Володимир Миколайович мав би публічно подякувати всім небайдужим за долю університету людям, у тому числі, колективу редакції сайту reider-nau, за те, що своїми публікаціями в засобах масової інформації своєчасно запобігли скоєнню ним злочину і дуже ймовірному попаданню «за грати». Замість цього він вдався до явного викривлення фактів, до непристойності, видаючи бажане за дійсність. Не личить, не личить так поводитися доктору наук, професору, який заявляє про свої претензії на посаду ректора НАУ. Не личить.

У своєму «звіті» він міг би розповісти, наприклад, про те, як, очоливши рейдерське угрупування, посунувши «самого» О.Бадрудінова, продовжує знущання над колективом університету, руйнуючи управлінські процеси разом зі своєю «командою проректорів», кожен з яких через свою некомпетентність, низькі професійні та моральні якості взагалі не придатний для обіймання таких високих посад. Хіба це – команда, коли вони, будучи не здатними приймати потрібні університету управлінські рішення, постійно озираються один на одного, чекаючи «підстави» від «колег»?!

Міг би він і розповісти, як унаслідок відсутності у нього стратегічного бачення шляхів розвитку університету та глибини розуміння процесів його функціонування і браку відповідних компетентностей, знищив вже декілька структурних підрозділів, які ефективно працювали, з одночасним, ні чим не виправданим створенням за рахунок коштів університету чисельних незрозумілих структур і бездумним «роздуванням» їхніх штатів.

Обов’язково треба було б розповісти і про започаткування ним, разом із своїм давнім поплічником Тимохіним, якого привів також з університету ім. М.Драгоманова, не уявного, а дійсного корупційного каналу шляхом створення корупційної схеми, коли до каси університету надходить лише частка суми повної сплати за своє навчання студентами та слухачами з числа іноземних громадян. Одночасно розповів би, до чиєї кишені йде різниця.

З інтересом могли б користувачі FB дізнатися і про причини вже набридлої всім викладачам перманентної лихоманки в навчальному процесі, коли, наприклад, через нерозуміння освітніх процесів та некомпетентні дії керівництва посередині навчального року здійснюється скорочення на два тижні його тривалості, а на кафедрах – скорочення штатів викладачів. Студенти в редакції сайту стверджують, що тепер їх не можна буде переводити на наступний курс та видавати диплом, тому що вони вже не в змозі набрати 60 кредитів за рік. А це – скандал на всю країну з можливими чисельними позовами студентів до суду, чим може зацікавитися прокуратура.

Було б цікаво дізнатися від в.о. ректора, куди і як «випарувалися» будинки з прилеглою територією на Вітряних Горах? І яку роль у цьому зіграв його «перший проректор з адміністрування» Майснер? Адже «стара, колишня команда» ректора М.Кулика, як полюбляє часто називати цю дійсно команду професіоналів В.Ісаєнко, планувала у 2015-2016 році, ще до свого звільнення, зробити гарну справу і перепланувати всі приміщення в цих будинках під житло для викладачів університету. Але не дали. Можливо, це й було однією з причин їхнього звільнення? Адже хтось отримав великі гроші.

Дуже багато про що міг би розповісти Володимир Миколайович, але не зробив цього. Ймовірно, на заваді стали певні ресурсні обмеження на FB. Будемо так вважати. Тому і доводиться допомагати йому, використовуючи ресурс сайту reider-nau.

До речі, сайт reider-nau створений і підтримується студентами, а до складу його редакції, окрім студентів, входять викладачі, юристи, журналісти – представники декількох університетів та громадських організацій, яким небайдужа доля вищої освіти нашої держави. Вони і визначають редакційну політику сайту, підтримуючи боротьбу колективу Національного авіаційного університету проти беззаконня та корупції з боку рейдерського угрупування, керівником якого зараз є В.Ісаєнко.

Ми часто сваримо студентів за різні їхні дійсні та уявні не дуже гарні, як ми вважаємо, вчинки. Проте нам треба пишатися студентами Національного авіаційного університету! Адже вони під час рейдерського захоплення та гвалтування колективу університету виявили справжній патріотизм, любов до рідного університету і, не дивлячись на залякування з боку рейдерів та їх місцевих поплічників, показали і показують себе з найкращого боку і як громадяни, і як майбутні фахівці.

Зокрема, як не намагалися бадрудінови, майснери, харченкі та їм подібні ділки «повалити» студентський сайт reider-nau, викинувши найманим програмістам шалену купу грошей, у них нічого не вийшло. Сайт функціонує і буде функціонувати до повної перемоги над рейдерами, несучи правду людям. Приємно, що в Національному авіаційному університеті готуються ІТ-фахівці такого високого рівня.

Тому, на наш погляд, було б цілком справедливим, коли пройдуть вибори ректора, щоб обраний керівник університету назвав цих студентів поіменно і подякував їм за те, що, створивши та підтримуючи сайт reider-nau, вони надали можливість нести не тільки колективу Національного авіаційного університету, але й широкому освітянському загалу всієї країни правду про події в університеті та навколо нього, розкривати справжні хижацькі обличчя пройдисвітів, боротися проти сваволі, беззаконня та корупції в освіті.

А чого ж В.Ісаєнко так заметушився останнім часом? Ймовірні причини відомі. По-перше, на даний час на розгляді Окружного адміністративного суду м. Києва перебуває окремий позов, предметом якого є оскарження бездіяльності та порушення законодавства з боку Міністерства освіти і науки України в частині довготривалого незаконного не призначення виборів ректора Національного авіаційного університету, а також спонукання МОН до призначення цих виборів.

Адже, замість проведення виборів, Міністерство освіти і науки України призначило громадянина Ісаєнка Володимира Миколайовича виконувачем обов’язків ректора, чим порушило вимоги  ст. 42 Закону України «Про вищу освіту», якою передбачено, що «Засновник (засновники) новоутвореного вищого навчального закладу або уповноважений ним (ними) орган (особа) призначає (призначають) виконувача обов’язків керівника вищого навчального закладу, але не більш як на шість місяців» (виділено нами).

Зазначимо, що Національний авіаційний університет не є новоутвореним вищим навчальним закладом, а в оскаржуваному в суді наказі МОН про призначення В.Ісаєнка виконувачем обов’язків ректора немає жодного обґрунтування, чому відбулося це призначення, а також взагалі не вказаний термін перебування В.Ісаєнка на цій посаді. Це при тому, що призначення особи виконувачем обов’язків ректора, навіть новоутвореного вищого навчального закладу, не може бути більше як на шість місяців.

І вибори будуть призначені, сумніву немає. Ймовірно, пану Ісаєнку вже підказали «добрі люди», що сподіватися йому за підсумками виборів на крісло ректора буде, м’яко кажучи, важко, з погляду на те, що він вже встиг накоїти, руйнуючи університет, продемонструвавши свою некомпетентність, повне нерозуміння процесів, які відбуваються у вищій школі, та свій низький управлінський рівень і професійну непридатність як керівник.

По-друге, працівник Національного педагогічного університету ім. М.Драгоманова В.Ісаєнко був призначений виконувачем обов’язків ректора Національного авіаційного університету з 22 вересня 2016 року наказом, підписаним заступником Міністра – керівником апарату МОН Р.Гребою. Тобто було здійснено призначення на вакантну посаду ректора, обіймання якої має відбуватися лише шляхом виборів, тому призначення В.Ісаєнка є грубим порушенням законодавства.

Відповідно до чинного законодавства, наказом МОН необхідно було покласти виконання обов’язків ректора на штатного науково-педагогічного працівника університету шляхом заміщення ним посади на період до проведення виборів, а не призначати виконувача обов’язків В.Ісаєнка, який не мав на момент призначення ніякого відношення до Національного авіаційного університету, та ще й без обмеження терміну виконання обов’язків.

По-третє, в суді добігає логічного завершення судова справа про незаконність звільнення Міністерством освіти і науки України (до того ж, двічі!) з посади виконувача обов’язків ректора Рімвідаса Хращевського, який на момент свого призначення був штатним завідувачем кафедри Кіровоградської льтної академії, яка є структурним підрозділом університету.

Тому так поспішає та нервує пан Ісаєнко, бо знає, що скоро він не буде ані виконувачем обов’язків, ані, тим більше, ректором. І не тому, що не став «президентом», а тому, що і призначений був виконувачем обов’язків з порушенням законодавства, і ці обов’язки виконує також з порушенням законодавства, руйнуючи університет та знущаючись над його колективом.

Колектив ж Національного авіаційного університету, без сумніву, обере своїм ректором достойну, компетентну людину, професійно підготовлену для роботи на такій високій посаді, з глибоким почуттям відповідальності за доручену справу, яка і поведе за собою університет, ліквідувавши посіяну в ньому рейдерами та їхніми поплічниками образливу, гнітючу атмосферу беззаконня, приниження, страху, невпевненості в завтрашньому дні та відновивши в ньому атмосферу професіоналізму, доброзичливості, взаємоповаги, турботи про людей. І так буде!

Світлана Соколовська, журналіст

 


Залишити коментар