Проблему забезпечення якості вищої освіти можуть вирішити незалежні агенції, – Ігор Лікарчук

Бер.31.2016. / Коментарів: 2

lik

Колишній очільник Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук вважає, що ідея створення Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти була не правильною.

Про це Ігор Лікарчук пише на своїй сторінці у соцмережі Facebook.

“Ідея створення НАЗЯВО критикувалася мною ще на етапі зародження думки про цю інституцію. В нашій державі цей орган апріорі не може бути незалежним, бо так чи інакше його діяльність буде фінансуватися з держбюджету через МОН. А далі все просто: хто платить гроші той і замовляє музику. Але ні тоді, ні пізніше ніхто й слухати не хотів. Тож те, що маємо – закономірний результат. Варіант із затвердженням членів НАЗЯВО Кабміном – повна дурниця. Вихід один – про НАЗЯВО забути”, – наголошує він.

Треба негайно внести зміни до законодавства, які б передбачали можливість створення та розгортання діяльності незалежних агенцій з оцінювання якості освіти. Так, як це в інших краінах світу. Але незалежних агенцій у нас бояться дуже сильно. З однієі причини: бо незалежні. І оцінка іхня буде такою. І всі негаразди, яких у нашій освіті більше, ніж позитиву, виявляться занадто очевидними. Але кому це потрібно? От і колотимося з НАЗЯВО: хай буде яке небудь, аби залежне”, – вважає Ігор Лікарчук.


Коментарів 2 Додати коментар

  • Шановні колеги! У тиждень, що минає, завершився черговий етап протистояння з рейдерами – судовий. Він тривав довго. Як н…
    http://fb-ua.com/kvit-peresliduvav-sviy-vlasniy-priva/

  • Міністр Квіт так і не зрозумів за два роки, що реформи – це, в першу чергу, бачення того, куди треба йти, яка мета переслідується, що має бути в центрі реформ, чи є в суспільстві їх розуміння та підтримка? І лише після цього можна ставити питання, якими силами та засобами (фінансовими, матеріальними, кадровими) треба вирішувати визначені завдання. Тому він і тоді, у 2014, і зараз вважає, що все йде «за планом», правда, не зрозуміло, ким складеним.

Залишити коментар