Продовження серіалу «Велика брехня рейдерів НАУ» Покровителі рейдерів НАУ

Перша частина: Зламані крила

Друга частина: Майстер-клас з брехні від В.Ісаєнко

Третя частина: У Ісаєнко 5-та стадія дзеркальної хвороби

Покровителі рейдерів НАУ.

Ми вже інформували читачів, що афера рейдерів з підготовки пілотів в університеті здійснюється не лише за погодженням з очільниками МОН, але й з вищими посадовими особами Державіаслужби і має всі ознаки корупційного злочину.

На сьогодні про чиновників з МОН, які покривають рейдерів з початку захоплення НАУ, відомо майже все і вони навіть не приховують своєї участі в реалізації божевільної ідеї підготовки пілотів у Києві, при наявності в університеті спеціалізованих льотних підрозділів: Кропивницької льотної академії та Кременчуцького льотного коледжу. Так, 19.09.17р. В.Ковтунець дав дозвіл (О.Шаров підтримав) на підготовку пілотів у Києві на контрактній основі незважаючи на повну відсутність відповідної інфраструктури.

Доїння грошей з батьків, за гібридне навчання в університеті їх дітей «на пілота», продовжується тепер вже легально з дозволу МОН.

1

2

Про найвпливовішого кришувателя із ДАСУ до травня 2017 року ходили тільки чутки.

3

Голова Державіаслужби О.Більчук (Цар) так маскувався, що складалося враження що він чесна, принципова людина, борець за державні інтереси.

У травні 2016 року він навіть провів історичну нараду, на якій заборонив видачу сертифікатів авіаційним навчальним закладам з порушенням Правил. Цілий рік він морив своїх підлеглих контролем за виконанням цієї заборони, але в травні 2017 року щось трапилось і його принциповість кудись зникла, а в липні Цар видав грамоту, в якій визнав своє попереднє рішення передчасним. Але незрозуміло що робити з сертифікатами, які він анулював.

isayenko-afera-litaki-nau

Досвідчені чиновники з ДАСУ кажуть, що таке може бути тільки в одному випадку, коли Цар отримує дзвінок з «небесної канцелярії».

Після такої метаморфози з Царем, вирішили уважніше придивитися до цієї одіозної фігури і її ролі в авантюрі з підготовкою пілотів у НАУ.

З’ясувалось, що О.Більчук (інформація з відкритих джерел) є випускником НАУ 2000 року зі спеціальності «Технічна експлуатація повітряних суден і авіадвигунів». Після закінчення славетного вишу, протягом майже 15 років старанно протирав штанці в кабінетах авіаційної влади, зірок з неба не хапав, великими виробничими колективами не керував. За роки роботи оволодів досконало лише фахом бюрократа, за що неодноразово відзначався керівництвом.

Хвилі революційних подій поступово змивали його начальників і просували його кар’єрними східцями майже без зусиль і, врешті решт, винесли на посаду Голови Державіаслужби України.

Провівши моніторинг публікацій у ЗМІ, в яких згадується трудова діяльність О.Більчука і на національному антикорупційному порталі «Антікор» знайшла цікаву інформацію, яка характеризує Царя з «тильного боку».

Наведемо витяг із статті «Почему в Госавиаслужбе любят агрессора и не замечают теневую авиацию»:

«Госавиаслужба (ГАС) – очень интересная организация. Через полгода после скандального увольнения Д.Антонюка его кресло занял Александр Бильчук, до этого возглавлявший ключевой департамент ГАС – лётной годности.

Мы ничего не утверждаем, но факт остаётся фактом: сегодня Госавиаслужба стала ещё больше, чем раньше принуждать украинские авиакомпании платить России за так называемое продление ресурса у разработчика. И эта тенденция сохранилась до сих пор, невзирая на санкции.

В Украине есть сертифицированные предприятия для таких работ. Это- ГП «Антонов», «Украинские вертолёты» и др. Но Госавиаслужба всё равно отсылает авиакомпании в Россию.

4 декабря 2015 года(когда Бильчук ещё возглавлял департамент лётной годности) в газете «Зеркало недели» появилась статья «Заочный техосмотр у агрессора», с описанием, как откровенно игнорируются санкции, введённые в 2015 году Украиной против российских предприятий авиационной промышленности.

17 октября 2016 года указом Президента №467 санкции были расширены, но Госавиаслужба и второй указ не «заметила». Молчание ГАС создаёт курьёзные ситуации, когда на санкционное ОАО «Вертолёты России» (КБ им. Миля) загоняют правительственную авиатехнику.

Есть в Украине авиакомпания «Зет-Авиа». Под флагом «Зет-Авиа» зарегистрировано 5 самолётов Ил-76Т/ТД. Все они довольно старые и поsлежат периодическому техобслуживанию с продлением ресурса. В этом году компания выполнила необходимые работы по продлению ресурса на сертифицированном предприятии в Украине и подала документы в ГАС.

Там, заблокировали выдачу разрешений по дальнейшей эксплуатации и отправили заплатить ОАО «Авиационный комплекс им. С.В. Илюшина» свыше $ 100 тыс. за фиктивную справку о выполнении работ на одном самолёте Ил-76.

Бильчука не смутило, что ОАО «Авиационный комплекс им. С.В. Илюшина» находится под санкциями по указу № 467.

За время руководства департаментом с весьма скромной зарплатой и женой-бюджетницей (преподавателем вуза) Александр Васильевич прирос недешёвым Volkswagen Tiguan. Успел ли он поправить своё материальное положение как глава ГАС, возможно, покажет следствие.

В настоящий момент Госавиаслужбу трясут по нескольким антикоррупционным направлениям, В конце июня с обыском приходило СБУ. Проверка НАПК проходила в марте-июне этого года.

Примерно в тот же период Бильчук, по слухам, пытался писать заявление об отставке, но что – то остановило его «капитулирование». То ли региональные тени прошлого, то ли заинтересованные лица из настоящего. В любом случае вряд ли это говорит о том, что полёт проходит нормально. Скорее, всё идет к жесткой посадке».

Із вищенаведеного зрозуміло, що О.Більчук ніякий не Цар, а звичайнісінький чинуша-конформіст, яким керують з «небесної канцелярії». А складка розуму на лобі в перші місяці на посаді, це майстерність досвідченого службіста. Але мабуть він сильно наморщив лоба і тому його зверху заспокоїли.

Заспокоіли так, що в серпні 2016 року він з переляку дав команду видати сертифікат FTO Центру льотної підготовки (ЦЛП) НАУ на один рік, знаючи що центр існує тільки на папері і льотну підготовку здійснювати не здатен. А в 2017 році дозволив повторно пройдисвіту Іщенку постєбатися над собою і членами сертифікаційної комісії ДАСУ. В результаті його тиску на підлеглих, сертифікат FTO ЦЛП було продовжено на 3 роки, без надання ДАСУ доказів наявності достатніх фінансових ресурсів, демонстрації можливості безпечного та якісного проведення льотної підготовки.

Безумовно, не останню роль в бажанні Більчука кришувати авантюру з гібридною підготовкою пілотів в Києві, має той факт, що його рідний брат працює в приватній авіаційній школі, в якій за чарівним збігом обставин літають студенти НАУ.

Як говорять підлеглі Царя, сорому за свої безглузді рішення він не відчуває, а навпаки, будучи плазуном, гнобить їх по повній, виміщаючи на них свою неповноцінність і злобу, за те що сам вимушений повзати перед можновладцями з «небесної».

Після дзвінків «зверху», Більчук вже не приховує своє позитивне ставлення до рейдерів з НАУ. Він навіть дозволяє Ісаєнку, Іщенку рекламувати свою підтримку авантюри з гібридної підготовки пілотів в НАУ за допомогою відповідної приватної авіаційної школи. А вони в свою чергу співають Більчуку дифірамби перед колективом університету. Все як у байці: «хвалу зозулька півню набреха, за те що хвалить він зозульку».

А дарма вони так хизуються своїм «дахом». Історія свідчить, коли «дах» завалюється, він ховає під уламками тих, хто під ним переховувався. Д.Антонюк теж вірив у свій міцний дах, але сталося що сталося. До речі, є народне прислів’я: «Від суми та тюрми не зарікайся». Так що готуйтеся, Ваша «Величність» Олександре Васильовичу, змінювати професію. Скоро, вже дуже скоро опричники з «небесної» постукають і скажуть «з речами – на вихід». За інформацією fb-ua.com (стаття «В.о. ректора НАУ Ісаєнко йде на посадку»), група працівників університету вже підготувала відповідне звернення до Національного антикорупційного бюро України.

Сподіваємося, що у всіх нас після прочитаного виникне справедливе відчуття огиди до дій авіаційних чинодралів і логічна думка, що кожний з учасників афери має власний комерційний інтерес до організації льотної підготовки пілотів у Києві, у конкретній приватній авіаційній школі, при наявності в НАУ власних льотних підрозділів КЛА, КЛК, всупереч здоровому глузду і державним інтересам.

Редакція «Рейдер НАУ» і далі буде дотримуватися «доктрини справедливості та об’єктивності», подаючи проблему підготовки пілотів у НАУ принаймні з двох точок зору. Брехня рейдерів та їх кришувателів втрачає сенс при об’єктивному її висвітлені.

Одночасно редакція дуже хоче почути голос колективів ВСП КЛА, КЛК НАУ, саме тих за кого іде боротьба з рейдерами другої хвилі.

pilot-1-ishhenko-s-a

Продовження: П’ята частина: Погляд крізь час 

 


Залишити коментар