Провал операції «троянський жеребець»

Якби екс-міністр Квіт та наближені до нього особи знали, чим закінчиться  їх «хрестовий похід» на НАУ, вони б навіть не дивилися в бік університету і не радили цього робити своїм наступникам. Виснажлива війна потужного адмінресурсу  з Перемоги, 10 проти професійної та згуртованої команди з Комарова, 1 тривала понад рік з перемінним успіхом. Ніхто не сподівався такого тривалого протистояння.  А тим паче не сподівався такої безславної поразки «стратегів» з міносвіти.

Кульмінацією протистояння експерти називали роботу Комісії МОНУ, яка визнала незаперечні факти незаконного призначення керівництва університету та численних порушень ними чинного законодавства. Але контрольний постріл здійснило…  НАБУ, затримавши призначеного двічі (!) колишнім міністром освіти і науки Квітом виконуючого обов’язки ректора університету Харченка та його поплічника, нового «смотрящого» за університетом колишнього адвоката Крижанівського на рекордному хабарі у 5 мільйонів гривень.

1

Саме таку плату вимагав засланий рейдерами зрадник Харченко за виконання рішень судів про поновлення на роботі незаконно звільнених ним двох десятків колишніх колег. Після висновків Комісії він розумів, що «царювати» йому залишило ся недовго, тому й вирішив підзаробити на безбідну пенсію.

Гіпертрофована амбіційність Володимира Петровича зіграла і з ним злий жарт, повернулася бумерангом і втратою всього «нажитого непосильным трудом».

Cуд виніc рішення про міру запобіжного заходу до злочинців. Харченко носить електронний браслет, перебуваючи під домашнім арештом. А Крижанівський перебуває під вартою. Обом світить до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Чутки про те, що їх «підставили», навмисне розпускаються купкою колаборантів, щоб хоч якось виправдати свою підтримку очевидним злочинам.

А те, що Харченко вчинив злочин, ні у кого не виникає жодних сумнівів. Факти річ уперта. А тепер черговий в.о. нехай спробує виконувати чи не виконувати рішення суду.

Якщо міністерство сподобилося звільнити Харченка від виконання обов’язків ректора університету в кращих своїх традиціях – лише «навздогін», постфактум, після резонансного арешту та обшуків, то НАБУ не церемонилося і поставило крапку в ганебній операції «троянський жеребець», розробленої в підвалах… міносвіти.

Та, схоже, ця кримінальна історія нічому не навчила керівництво МОНУ. За  черговий експеримент взявся перший заступник міністра Володимир Ковтунець, пролобіювавши призначення на посаду в.о. ректора НАУ Володимира Ісаєнка, який вже мав проблеми із Законом, перебуваючи на посаді начальника департаменту ліцензування та акредитації міністерства освіти.

Газета reider-nau


Залишити коментар