Страйку не було за жодного міністра

Працівники професійно-технічної освіти вимагають від влади вирішити питання фінансування профтехосвіти та заявляють про можливість загальнонаціонального страйку. Про це під час прес-конференції сказав голова Профспілки будівельників Василь Андреєв, повідомляє Укрінформ.

“Якщо немає системного рішення, працівники, викладачі професійно-технічних навчальних закладів вимагають від профспілок, своїх законних представників, законного конфлікту із владою, конфлікту, який дозволить уникнути блокування шляхів тощо.

Прийнято попереднє рішення вступити в колективно-трудовий спір з урядом і готувати загальнонаціональний страйк”, – сказав Андреєв. Він повідомив, що остаточне рішення про це буде прийнято на Всеукраїнських зборах працівників професійно-технічної освіти, що відбудуться 18 березня.

Освітяни також закликають президента підписати закон «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо фінансування професійно-технічної освіти» та закон про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік». За словами віце-президента Асоціації профтехосвіти Катерини Мірошніченко, через відсутність коштів зараз відбувається фактичне знищення цілої освітньої галузі.

“Професійна освіта – це унікальна ланка освіти. Вона поєднує з одного боку освітні функції, з іншого економічні та виробничі. Невже ми не очікуємо, що економіка України встане з колін, що у нас почнуться будівництво, що почнуть працювати підприємства, розвиватися малий та середній бізнес? Саме це сфера діяльності професійно-технічної освіти”, – сказала Мірошніченко. Вона зазначила, що передача фінансування профтехосвіти на місця призвела до ситуації, коли деякі міста не можуть утримувати ПТНЗ.

Рішення про передачу фінансування на місцеві бюджети прийнято 25 грудня, а пропозиції про формування бюджетів на місцях, як зазначила Мірошніченко, подаються до 1 липня. Так, деякі міські і обласні ради виділили на утримання закладів профтехосвіти від 10 до 50% від минулорічних об’ємів фінансування. В той же час, як зазначив Василь Андреєв, річний бюджет ПТУ в регіоні може складати до 3 млн грн, тоді як весь бюджет міста обласного значення, де воно розташоване, може сягати 11 млн грн.

“Яка вірогідність того, що місцевий бюджет виділить 25% грошей, зібраних протягом року?”, – сказав Андреєв. Він повідомив, що за останніми даними уряду, зараз не передбачено фінансування 20 ПТНЗ, по 200 навчальних закладах передбачено фінансування від 1 до 3 місяців в цьому році. Через це в деяких ПТНЗ припинено навчальний процес: вже відключені від електропостачання профтехучилища Мукачева, Борисполя, Кам’янець-Подільського, Нововолинська.

Крім того, як зазначили учасники прес-конференції, порушується і конституційне право громадян на безкоштовну середню освіту. “70% наших учнів приходять після 9 класу, і здобувають у нас загальну середню освіту”, – наголосила Катерина Мірошніченко, зазначивши, що на профтехосвіту виділяється не більше 3% від освітньої субвенції, яку надає уряд.

Зараз в Україні в системі професійно-технічної освіти діють 795 навчальних закладів, в яких навчаються 292 тисячі учнів, переважно з малозабезпечених сімей, сироти. Експрес онлайн

 http://expres.ua


Залишити коментар