Результат 100-денного керування Харченка. Тяжкі висновки та наслідки.

Бер.16.2016. / 1 коментар

11140358_724472717654306_4061437509615904087_n-370x190

Територією Національного авіаційного університету з кожним днем все більше поширюються чутки про можливі ВИБОРИ РЕКТОРА вже в червні 2016 року… Напевно одним з кандидатів на посаду ректора буде теперішній в.о. Володимир Петрович Харченко, який вже майже півроку займає цю посаду (так званий другий прихід). Так повелося в нашій країні, що різні експерти оцінюють діяльність, чи то Президента, чи то Уряду, за першими 100-а днями при владі, відповідно до їх гасел, передвиборчих програм, обіцянок, тощо… Давайте проаналізуємо і підведемо риску під майже піврічним терміном перебування на посаді в.о. ректора НАУ Харченка В.П.

Одразу хочу зауважити, що знайти передвиборчу програму в ректори НАУ Харченка не так то і просто… З офіційного сайту видаленні всі згадки про вибори, що не відбулися, програми кандидатів, протоколи засідань, тощо… таке враження що для когось це дуже болюча тема… навіть в соціальних мережах на сторінці найбільшого і так званого «незаангажованого» із студентських пабліків NAUinformal (який постійно висвітлював тему виборів ректора) зникають відповідні хештеги… знову якось виглядає підозріло…

Але не будемо гадати чому так важко знайти програму одного з кандидатів на посаду ректора НАУ, оскільки я все таки її знайшов, давайте проаналізуємо виконання перелічених в ній пунктів…

 Пригадаймо тільки один штрих із загальної картини: з подвійних окладів перехід на коефіцієнт 1,5; потім 1,3 і нарешті доплати скасовано – допрацювалися, немає коштів мовляв. Що далі??? Які ще перспективи очікувати? Працівники вищого навчального закладу, тим більше з такою славною історією як НАУ повинні отримувати гідну оплату своєї нелегкої, творчої та благородної праці. Необхідно зробити все щоб наповнити бюджет університету та забезпечити гідну заробітну плату працівникам НАУ. Все повинно стати на свої місця. Крім того повинно бути запроваджено додаткове фінансове стимулювання тим працівникам, які понаднормово, творчо та плідно працюють на благо університету (з програми В.П.Харченка)

Отже думка правильна, хто ж хоче працювати за копійки… але пройшло майже півроку, а ніякого збільшення коефіцієнту заробітної плати не відбулося… Одразу наперед хочу зазначити, що я не вважаю заслугою в. о. ректора підвищення окладу через обов’язковість виконання Постанов КМУ. Оскільки це не заявлена гідна оплата своєї нелегкої, творчої та благородної праці. Тим паче, для цього не довелося нічого робити! Отже, перший пункт – ПРОВАЛЕНО (ПРОСТО ПОПУЛІСТИЧНА ОБІЦЯНКА, ЯКУ НІХТО І НЕ ПЛАНУВАВ ВИКОНУВАТИ)

 Пропонується наступна концепція фінансового забезпечення професорсько-викладацького складу НАУ: 1) Доплата за знання англійської мови (10% від окладу); 2) Премія за кожну статтю з міжнародною індексацією (Scopus, Web of Science) у розмірі посадового окладу професора (високий рівень індексування у всесвітній мережі – важлива складова діяльності професорсько-викладацького складу НАУ); 3) Додаткова педагогічна діяльність – 50% від посадового окладу професора – (інститут післядипломної освіти та інститут ІКАО). (з програми В.П.Харченка)

 ЦЕЙ ПУНКТ ПРОВАЛЕНО ПОВНІСТЮ, ПРОСТО ПОПУЛІЗМ

 Студенти повинні бути забезпечені якісними та соціально захищеними викладачами, сучасним обладнанням та хоча б нормальними умовами проживання. На сьогодні студенти НАУ проживають просто в жахливих умовах, в яких не то що гарно вчитися, а просто жити вкрай складно. Велику увагу слід приділити новій генерації вчених – талановита молодь повинна отримати гідну підтримку, як у соціальному так і в творчому плані. (з програми В.П.Харченка)

Чудове передвиборче гасло, тільки про басейн забув додати=) Якщо в покращенні життя студентів тільки треба щоб Калита пройшлась і глянула на стан гуртожитків, чи цілий день спостерігала за монітором свого комп’ютера, на якому бачить відео зі встановлених в гуртожитках камер спостереження, то пункт безперечно виконаний! Але давайте говорити про реальний перебіг речей – з жахливими умовами ніхто навіть не намагався боротися, жодного ремонту в жодному гуртожитку, проблеми як були з постачанням гарячої води і опалення в гуртожитки так і залишилися (тільки на цей раз відключення гарячого водопостачання і опалення відбувалося зимою), часті перебої зі світлом, тощо…

ВИСНОВОК:-ЗНОВУ ПОПУЛІЗМ, СОЦІАЛЬНОЮ ПІДТРИМКОЮ АЖ ПРЕ!!!!

Для того щоб університет розвивався необхідна модернізація його матеріальної бази – треба рухатися в ногу с часом. Пропоную на Ваш розсуд, шановні співробітники, наступні заходи та концепцію розвитку університету: 1. Підвищення прозорості діяльності адміністрації та професорсько- викладацького складу університету: нова концепція відтворення рейтингової інформації на сайті НАУ за наступними напрямками: 1) фінансова прозорість; 2) адміністративна прозорість; 3) наявність на сайті стратегічного плану розвитку; 4) інформування про зміст навчання на сайті університету. 2. Підвищення прозорості університетського процесу для усіх його учасників: студентів, науково-педагогічних працівників і адміністрації. Прозорість навчання, науки і адміністрування повинні призводити до підвищення їх якості, оскільки спрощується контроль. (з програми В.П.Харченка)

Нам запропонували заходи концепції розвитку: підсумую одним словом ПРОЗОРІСТЬ

А тепер питання : ХОЧА Б ОДНА ЛЮДИНА ПОБАЧИЛА ПРОЗОРІСТЬ В ДІЯХ АДМІНІСТРАЦІЇ???

Забезпечення гідної заробітної плати працівникам університету. Гнучка система доплат працівникам, які додатково та творчо працюють на благо університету(з програми В.П.Харченка)

Про це вже писав… напевно гнучку систему доплат отримують тільки привілейовані особи?? Кажуть, що питання доплат вирішується після розмови у Бадрудінова і тільки після «клятви на вірність».

Антикорупційна діяльність: протидія корупції, створення антикорупційного комплексу за участі усіх ланок діяльності університеті, впровадження електронного документообігу(з програми В.П.Харченка)

Боротьби з корупцією не видно, електронний документообіг – гори паперів, підписи, розсилки, макулатура в великих кількостях ВИСНОВОК: мрія так і залишилась мрією або просто красивою обіцянкою! А програму електронний документообіг закуплено двічі!!!

Справжній ремонт та в перспективі побудова нових гуртожитків для студентів(з програми В.П.Харченка)

 Навіть коментувати не буду, навіть спроби чи обговорення не було

  Створення академмістечка для аспірантів та молодих учених(з програми В.П.Харченка)

А в цьому питанні прогрес! Під створену ручну організацію НТСАДМВ НАУ одразу виділяється приміщення і не одне, а два! Безперечно гарно підтримувати ініціативи студентів та аспірантів, молодих вчених але треба глянути на ситуацію ширше, студентське самоврядування до сих пір чинить опір старому-новому в. о. ректора та його команді. За ними і було закріплене одне із приміщень, що краще зробити щоб поставити студентів в «позу»? правильно – ЗАБРАТИ та віддати своїм підлабузникам! Можливо тепер студентське самоврядування буде думати перед тим як чинити опір!

Але пункт програми не виконано до кінця, просто передали приміщення, а Ви вже думайте що з ним робити.

Модернізація та закупівля нового обладнання для потреб університету. Основною метою діяльності сучасного Університету є підготовка високо кваліфікованих фахівців для роботи в сучасних ринкових умовах та надання можливості молоді України отримувати вищу освіту на основі новітніх технологій навчання. Організація навчального процесу на факультетах та відділеннях сучасного Університету пов’язана з впровадженням у практику новітніх технологій, наповнення змісту освіти новими формами та методами навчання з урахуванням передових досягнень педагогічної науки, поєднання академічного навчання та інноваційних методик (зокрема дистанційних). (з програми В.П.Харченка)

 1.Закупівль немає 2. Новітні технології навчання не впроваджені 3. інноваційні методики (зокрема дистанційних) – не впроваджено.

 Сучасний університет – це багатофункціональна структура, яка містить три основні рівні – професорсько-викладацький склад, адміністрацію і студентів. Тенденція останніх десятиліть – з одного боку, розширення функцій університету, до яких, окрім освітньої і науково-дослідної діяльності, додається комерційне просування створених продуктів і послуг; з іншого – перерозподіли владних повноважень між трьома рівнями внаслідок скорочення ролі професорсько-викладацького складу в управлінні університетами, розширення компетенції адміністрації і перетворення студентів в “споживачів”, які мають значний вплив на функціональну структуру університету(з програми В.П.Харченка)

Студенти на даний момент мають значний вплив на функціональну структуру університету??? Відповідь очевидна – НІ (знову ПОПУЛІЗМ). А студрада навіть не представлена у вченій раді. Їх туди не пустили.

Безкоштовне надання послуг Інтернету для викладачів та студентів НАУ на території університету та у гуртожитках. Широке використання Інтернету в науковій комунікації, коли природною формою самоорганізації наукового співтовариства є мережа. Одна мережа може об’єднувати дослідників з різних країн, різних інститутів і навіть з різних предметних галузей. Управління такими мережами стає принципово неможливим з одного університету або держави. (з програми В.П.Харченка)

БЕЗКОШТОВНЕ НАДАННЯ ПОСЛУГ ІНТЕРНЕТУ ДЛЯ ВСІХ НА ВСІЙ ТЕРИТОРІЇ НАУ – що студенти перестали платити за Інтернет в гуртожитках? НІ. Чи з’явилися нові wi-fi  точки в достатній кількості на території університету? НІ. (нові точки встановлює тільки інтернет провайдер, який працює на території студмістечка) Наразі знову ПОПУЛІСТИЧНА ОБІЦЯНКА!

 Удосконалення інформаційної копії університету в Інтернеті (інтернет-портал університету) дозволяє усунути безліч посередників між споживачем і виробником послуг і продуктів університету. (з програми В.П.Харченка)

Я так розумію сайт університету повинен стати більш сучасним і оновленим, нажаль цього не сталося… Хоча якщо вдосконалення це видалення будь-яких згадок про минуле керівництво, їх проекти, діяльність та вибори ректора – ТО ЦЕ ПЕРЕМОГА БЕЗПЕРЕЧНО!!!

Підвищення рейтингу університету: адаптація науково-технічної бібліотеки НАУ до вимог сучасних міжнародних систем визначення рейтингу ВНЗ (з програми В.П.Харченка)

Наскільки зараз можливо переконатися, то ми тільки втрачаємо в рейтингу свої позиції. З такими «керівниками» університет скоро зовсім загнеться.

 Концепція прозорої системи управління, яка гарантує цільове використання житлового фонду студмістечка університету(з програми В.П.Харченка)

Цікаво побачити цю концепцію, ну доктрину розвитку університету побачити можемо а концепцію прозорої системи управління якось не виходить, а можливо вона носить іншу назву – тіньова система управління???

Впровадження автоматизованої комп’ютерної системи відкритого та прозорого багаторівневого конкурсу на заміщення вакантних посад(з програми В.П.Харченко)

Було б чудово, але її немає….

Створення системи надання робочих місць для студентів в університеті при виконанні різних робіт та послуг(з програми В.П.Харченка)

Я так розумію в даному пункті йшлося про так звані «трудові загони» студентів, колись така програма в університеті була і досить непогано працювала, досвід є але знов не виконано!

Організувати роботу університету таким чином, щоб протягом 2 років увійти до першої тисячі найкращих університетів світу(з програми В.П.Харченка)

Нажаль за майже півроку з другого приходу до влади В.П. Харченка ми втратили в рейтингу провідних ВНЗ нашої країни, що там вже казати про Світові рейтинги!

Давайте підсумуємо жодного пункту з передвиборних обіцянок НЕ ВИКОНАНО, а вже пройшло майже півроку на такому жаданому кріслі керівника ВНЗ, висновок можна зробити лише один Харченко Володимир Петрович – це невдалий прототип звичайного політика нашої країни з горами обіцянок, які скоріше за все, так і залишаться обіцянками….

images


Коментар 1 Додати коментар

Залишити коментар