Ритуальні танці навколо «нового складу» вченої ради НАУ

Днями минає півроку з часу, коли бородянське рейдерське угрупування, натхненне підтримкою міністра Квіта, вирішило підім’яти під себе активи університету. Всі етапи нами детально аналізувалися в правовому та моральному аспектах. Від підступного вчинку двічі в.о. ректора Харченка, який на схилі літ зганьбив свою біографію зрадою і завів до університету зграю ділків, до масових незаконних наказів міністра, в.о. ректорів, переслідувань працівників університету тощо.

Не дивлячись на те, що надлюдські потуги «бородянських сміттярів» увінчалися не так омріяним ними успіхом, як їдким смородом навколо самих пройдисвітів та особисто міністра, як головного винуватця цього унікального в своїй ідіотичності експерименту, купка доморощених «реформаторів» не зупинилася на отриманні у власність «кишенькового» в.о. ректора. Вони намагаються йти далі. Їм потрібні «кишенькові» конференція трудового колективу та вчена рада.

Спроби викрутити руки директорам інститутів і змусити їх підписати чергові «юридичні шедеври» від «липових гордійчуків» щодо порядку скликання конференції трудового колективу зазнали фіаско. Піддані нищівній критиці керівників документи, які планувалося під тиском тупо «впарити» для підпису, були змінені до невпізнанності і приведені до більш-менш пристойного вигляду.

І якщо з необхідністю підписання колдоговору як важливого для університету документу ще можна погодитися, то пункт про «обрання нової вченої ради» викликає чергову посмішку.

Нагадую, що згідно з чинним Статутом НАУ, на скасуванні якого так бездарно «надірвався» поки чинний міністр,  вчена рада обирається на 5 років. А з часу її обрання минуло тільки кілька місяців. Можна змінювати частково її склад – виводити, кооптувати нових членів, це нормально, це передбачено чинним Положенням, але не обирати нову. Наказ про розпуск вченої ради оскаржено в суді. Навіть, зважаючи на неповороткість чинної судової системи, наказ в.о. ректора буде визнаний незаконним, це очевидно. Кожен член чинної вченої ради незалежно від поглядів та обраної позиції є на порядки інтелектуально та морально вищим від комерсантів, які мріють керувати таким університетом як наш. Не рейдери обирали вчену раду, не їм її розпускати.

Спроба рейдерського захоплення НАУ ризикує стати найганебнішою плямою на тілі вітчизняної освіти за всю її новітню історію. А її організатори будуть покарані.

Все, що «наваяли» за півроку поплічники Квіта, буде відмінено в судовому порядку. Як почали з «бєспрєдєлу» (за Квітом), так, даруйте і скінчать. Ресурс рейдерів вичерпується. Шкода тільки, що мимоволі усім нам, так чи інакше, довелося забруднити взуття об «бородянське сміття».

Нічого, час лікує. Не таке переживали. Все буде добре.

Ярослав Козачок, професор, спеціально для reider-nau.com


Залишити коментар