Рубрика: За що отримують гроші проректори?

Лют.6.2020. / Коментарів: 2

ТЕСЛЯ

Грандіозний скандал, який потряс НАУ і всю освітянську спільноту України, з приводу прийому на роботу до університету псевдовченого Теслі, отримав своє логічне продовження. «Ректора» Ісаєнка читачі «Дзеркала тижня» визнали переможцем в номінації «Токсичний ректор» саме за таке дурне призначення.

photo_2019-12-19_21-16-51

А читачі «ДТ», як відомо, – найосвіченіша публіка. Вони знають все і про всіх, мають власну точку зору і їм,  даруйте, плювати на розмір хабара, які дали екс-міністерці Гриневич Андрієвський і Ісаєнко за те, що вона двічі фактично призначила «інноваційного дурника» знущатися над колективом.

Однак, Ісаєнко не міг не знати про наслідки такого ідіотичного призначення для нього та колективу. Тому можемо передбачити, що «ректор» НАУ керувався винятково приватними мотивами і незабаром ми довідаємося яку таку неоціненну послугу особисто Ісаєнкові зробив Тесля. Наприклад, як батько «проректора» Вовк, який написав дисертацію для Ісаєнка, чи призначення тупуватого Кіріла Ніколаєва на різні посади, дід якого також долучився до дисертації ботоксного керманича. Чи Роза, яку Ісаєнко призначив проректором за наказом головного бенефіціара університету Дмитра Андрієвського? Ісаєнко нічого не робить безкоштовно.

Перед Новим роком проректори почали викладати звіти про свою «напружену і самовіддану» працю. Долучилася до її аналізу в редакція reider-nau.com. Потім ми можемо співставити наслідки «героїчної праці» з розмірами заробітної плати, на яку через два місяці зможемо подивитися на сайті декларацій чиновників. А там будуть цифри в десять разів більші, ніж отримує звичайний викладач, який і заробляє гроші для університету.

Але повернімося до звіту пана Теслі.

https://nau.edu.ua/ua/menu/un%D1%96versitet/zviti-za-napryamami-diyalnosti/

 teslya

Для «тупих» Ю.Тесля роз’яснює, що таке діджиталізація і що це є «пріоритетом для країни». Це знають усі. І навіть наймолодший «мінус» давно і безповоротно глибше діджиталізований, ніж головні «стовпи» університетської діджиталізації – Жовнірчик і Михненко, які «гавкають» на комп’ютер і задовбали елементарними дорученнями своїх підлеглих зробити щось «на комп’ютері». Але ці доручення елементарні для тих, хто хоч трошки тямить в «цифрі», хто користується месенджерами, електронною поштою, користується широкими можливостями, які надає Google, тощо. А коли керівник керує напрямком, в якому не смислить, тоді це велика біда для підлеглих.

Тесля пише, що НАУ першим в країні взяв (а не прийняв, як пише професор Тесля) до виконання програму «Національний авіаційний університет – цифровий заклад вищої освіти». Якщо це так, то чому Жовнірчик і Михненко щодня ходять з купою документів на підпис до «ректора» і «проректорів»? І де цей «офіс цифрової трансформації»?

Він, звичайно, віртуальний. Тесля так і пише у звіті: «Офіс цифрової трансформації об’єднуватиме інформаційно-обчислювальний центр, відділ технічних засобів навчання, офіс електронної обробки документів (створюється), центр управління проектами цифровізації (створюється), відповідальних за інформатизації в структурних підрозділах».

В умовах НАУ цифрова трансформація означає існування двох паралельних – цифрової і паперової. І так буде до тих пір, поки кожне робоче місце кожного відповідального, кожного співробітника деканатів та відділів не буде обладнано відповідною сучасною технікою. А нові підрозділи,  які потрібно буде утримувати за рахунок коштів університету, додавати до штатного розпису і утримувати все нові і нові структури.

photo_2019-12-12_15-07-07

Вхід до корпусу майбутніх дипломатів (діджиталізація)

Звичайно, грошей для закупки нової техніки ніколи не буде вистачати, оскільки вони вимиваються безтолковим керівництвом університету. Наприклад, сам Ю.Тесля в січні 2020 року тривалий час перебував у Китаї на чолі цілої делегації НАУ на відкритті навчального центру китайської компанії. Не спільного центру, а чужого.

https://nau.edu.ua/ua/news/2020/sichen/vidkrito-navchalniy-tsentr-kompanii-xipei-education-v-knr.html

48247

За час відсутності Теслі і компанії не проводилися заняття, за які заплатили студенти-контрактники. Це також наслідки діяльності «цифровізатора» Теслі.  Скільки грошей колективу було витрачено на цю туристичну поїздку?

Читаємо далі звіт пана Теслі: «Напрями діяльності офісу цифрової трансформації визначаються експертною групою з питань інформатизації Національного авіаційного університету. Підготовлено концепцію програми «Національний авіаційний університет – цифровий заклад вищої освіти», положення про управління проектами, розроблено стратегічний та детальні плани виконання проектів. Це елементи системного підходу до управління та інформатизації нашого університету». Ну і що? Для звіту достатньо утворення експертної групи, написання положення та концепції? Не замало для «проректора»? Чи колектив і так ковтне?

«Ще одним інструментом зниження вартості програми, – звітує Тесля, – є технологія «тонкий клієнт», коли вся інформація розміщується і обробляється на серверах з використанням відкритих програмних платформ. А фахівці університету через звичайний Інтернет працюють з цими серверами. Тим самим не потрібно дорогих комп’ютерів з дорогим програмним забезпеченням».

Ісаєнко просто в захваті від такої скромності Теслі. Грошей на комп’ютерну техніку, навіть зовсім недорогу, але хоча б трошки сучасну, в університету немає. Все вкрадено Ісаєнком і Розою. З відома Андрієвського само собою. Але якщо використовуються «відкриті платформи», то як вирішується питання з конфіденційністю інформації і, можливо, захистом нових наукових розробок та ідей? І скільки коштуватиме таке використання «відкритих платформ»?

Про модернізацію  сайтів університету Тесля сказав даремно, бо такого дна, як сайти окремих факультетів, годі пошукати. Факультет міжнародних відносин не спромігся народити не тільки англомовну, але й рідну для декана російськомовну версію. Новини на сайтах факультетів викладаються в середньому 1  раз на два тижні. На факультеті архітектури, будівництва та дизайну найсвіжіша подія – зустріч Нового року,  а на дворі вже лютий!

У мережах НАУ присутній мляво. Кількість відвідувань студентами офіційного сайту та пабліків вкрай низька через те, що вони «не живі» і не відповідають вимогам абітурієнтів, викладачів та студентів. Студенти і викладачі з радістю заходять на альтернативні та опозиційні ресурси, бо лише там можна побачити правду. Особливо абітурієнти, оскільки, на жаль, правдиву інформацію про університет вони і їх батьки отримують не через офіційні ресурси. Тому і щороку знижується прохідний бал для абітурієнтів, які вступають до НАУ. Це означає різке зниження якості підготовки тих, хто вступає до університету.

Усі зазначені в програмі проекти або не виконуються, або виконуються частково, або виконуються органами виконавчої влади, а ми лише долучаємося до їх виконання.

«На сьогодні в цій програмі ініційовано і виконується 23 проекти:

 1. Модернізація сайтів університету.
 2. Автоматизація облікової та планово-фінансової діяльності університету.
 3. Автоматизація управлінського обліку.
 4. Впровадження системи електронного документообігу.
 5. Створення та наповнення цифрового архіву НАУ.
 6. Створення системи інформаційного забезпечення керівництва.
 7. Цифровізація проектів зі стейкхолдерами.
 8. Цифровізація академічної мобільності.
 9. Цифровізація студентської науки.
 10. Впровадження технології електронного погодження робочих програм.
 11. Електронний деканат.
 12. Створення системи рейтингування викладачів.
 13. Створення спеціалізованих систем і технологій у логістиці.
 14. Впровадження MATLAB в навчальний процес факультетів.
 15. Розвиток комунікацій через соціальні мережі для популяризації університету (в першу чергу серед абітурієнтів).
 16. Створення офісу електронної обробки документів.
 17. Автоматизований облік проживання в гуртожитках університету.
 18. Розробка методології цифровізації університету.
 19. Впровадження системи Moodle в навчальний процес факультетів і інститутів.
 20. Підвищення рейтингу університету у міжнародній системі Webometrics.
 21. Підключення до Системи Електронної Взаємодії Органів Виконавчої Влади (СЕВ ОВВ).
 22. Впровадження технології автоматизованого контролю виконання доручень.
 23. Впровадження системи перевірки робіт студентів на запозичення».

 

Особливо сумно читати цинічне твердження Теслі про «впровадження системи перевірки робіт студентів на запозичення». Ця система працює лише локально в університеті і за довгих 15 років так і не сертифікована.  Вона не реагує на запозичення з відкритих джерел, а тільки на роботи, які вже були раніше захищені в НАУ.

І  «успіхи вже помітні» і «2019 став переломним», – як стверджує Тесля, – є відвертою брехнею.

Ще одна небезпека, яка чатує на колектив, це залучення до «цифровізації» комерційних ІТ-структур. «Компанія A5 Systems безкоштовно дослідила стан автоматизації вказаних підрозділів і підготувала проект їх інформатизації», – пише у звіті Тесля. А скільки буде коштувати університету співпраця з компанією А5 Systems? Впевнені, що дорого. І масштабна співпраця НАУ з комерційною структурою, наскільки ми розуміємо, тільки починається. І це дорого! А як уміє Ісаєнко виводити через них університетські кошти, ми добре знаємо.

Можемо спрогнозувати, що Тесля прийнятий на роботу з умовою напрацювання системи вимивання коштів університету через ІТ-сектор, а не на «діджиталізацію», бо цим питанням ніби то займається і перший проректор Козловський. Так хто насправді головний «цифровізатор» університету?

І система рейтингування викладачів, про яку говорить пан Тесля, уже на старті викликає не тільки масу запитань, але й хвилю обурення. Оскільки зарплата викладачів і співробітників не залежить, і не буде залежати від їх професійних якостей. Вона так і залишиться залежною від того, наскільки «особисто відданий» співробітник Ісаєнкові,  і чи є він наближеним до його родини.

Проаналізуйте заробітну плату Бабікової, Ніколаєва, Сізікова, Пархоменка (до сьогодні отримує зарплату, але на роботу не ходить), Жовнірчика, Михненка та інших, і ви усвідомите всю глибину прірви між тими, хто створює блага, і тими,  хто їх  споживає.

Webometrics ом завжди займалися наукові підрозділи, і досить успішно. І чому Тесля приписує цю роботу собі – незрозуміло.

Офіс електронної обробки документів (ОЕОД) буде окремим підрозділом університету. Тут Тесля однозначно збрехав. Тому що обробляти документи будуть не роботи, а люди. І  до Теслі відділ кадрів сканував усі документи і був у цьому сенсі  повністю діджиталізованим. А тут окрема структура буде займатися тим самим. «За 4 місяці експлуатації в цифрове середовище системи завантажено понад 3000 документів та понад 12000 листів. В системі задіяно майже 1000 осіб», – пише Тесля у звіті. Так це і є звичайна  робота кадровиків, а не його заслуга.

Заочна і дистанційна форма навчання були також діджиталізовані до Теслі. І у цьому сенсі також йому звітувати нема про що.

Не звіт, а багато літрів «водички». Чим реально займається Тесля, який викинув з приміщення кафедру фізики і зробив собі кабінет, не зрозуміло.

І якщо на початку звіту він брехав, використовуючи імператив, що «ми стали першими…», то в кінці звіту він пише: «Ми маємо стати першим по-справжньому цифровим університетом країни».

З такими «вченими» як Тесля, таким університетом ми ніколи не станемо, але перевіряти фінансові стосунки НАУ з ІТ-фірмами треба буде дуже пильно.

 

 


Коментарів 2 Додати коментар

Залишити коментар