С. Квіт знаходиться під серйозним «ковпаком» правоохоронних органів

Бер.24.2016. / Коментарів: 4

Поширюючи в ЗМІ неправдиву інформацію про службових осіб УЦОЯО прокурори й слідчі вперто не називають посади й прізвища людей, які, начебто замовляли за твердженням слідства, зміну результатів ЗНО. Чи не тому, що серед замовників є  люди, які мають вищі військові, міліцейські, прокурорські звання, займають чи займали відповідальні посади, в т.ч. й в Міністерстві і науки України.

Замість цього, на думку адвокатів, працівники ГПУ  почали здійснювати незаконний тиск на ректорів вищих навчальних закладів, вимагаючи від них виключення із складу студентів, осіб, начебто, були змінені результати ЗНО. Адвокати вважають, що це є шантажем  абітурієнтів та їхніх батьків. Для того, щоб вони  прийняти пропозицію про співпрацю з органами слідства й повідомити про факти зміни результатів ЗНО,   фактично визнавши себе співучасниками злочину. Таким чином слідство почало робити студентів заручниками ситуації. За інформацією захисту переважна більшість ректорів університетів тиск прокуратури витримали і не пішли на свідоме порушення чинного законодавства. Однак, 22 березня до шантажу студентів підключилося Міністерство освіти і науки України. На своєму порталі Міністерство опублікувало заяву про те, що начебто внаслідок технічної перевірки за дорученням ГПУ встановлені факти «неспівпадіння» результатів ЗНО в 0,02% тестувань за період 2014 р. і 0,03; тестувань за період 2015 року.

Немає офіційно визначених методології й технології проведення таких перевірок, вимог до тих, хто її може проводити, та до висновків, що можуть бути зроблені після неї. Очевидно, це дає підстави адвокатам стверджувати, що  подібні «технічні перевірки» є незаконними, а їхні результати нікчемними, що і буде доводитись в суді.  Не передбачене чинними нормативними документами додаткове встановлення достовірності результатів ЗНО, що начебто планує провести МОН.

s419x0-pr-15120111852-15120112039

Представники МОН почали терміново готувати зміни до Положення, з метою легалізації «технічних перевірок». Дуже сподіваємося, що Міністерство юстиції, розглядаючи проект такого документа, дасть йому відповідну правову оцінку і не проведе державної реєстрації. Але турбує те, що опубліковані МОН України дані про «неспівпадіння результатів» можуть бути сприйняті ректорами ВНЗ, як команда до дій, спрямованих на виключення студентів. Зважаючи на це, захисники фігурантів у справі ЗНО публічно заявили, що вони готові безкоштовно відстоювати в судах право на поновлення в складі студентів тих, які будуть виключені з вищих навчальних закладів на основі того, що вони подали начебто  неправдиві відомості про проходження ЗНО. Тим більше, що студенти за чинним порядком до приймальних комісій подають сертифікати про проходження ЗНО, котрі за змістом є ідентичними даним, що знаходяться в Єдиній державній електронній базі з питань освіти (ЄДЕБО). Тож виключати їх із університетів на підставі того, що вони подали недостовірні дані – абсурдно.

Адвокати мають інформацію і про те, що ректори деяких ВНЗ, не бажаючи конфліктувати з ГПУ та Міносвіти й порушувати закон, виключаючи студентів,  тиснуть на останніх, щоб ті написали добровільно заяви про припинення навчання. Фахівці обґрунтовано доводять, що подібні дії також  є незаконними і можуть переслідуватися за їхнє вчинення.

Не виключено, що заява Міністерства, яка з’явилася лише через 8 (!) місяців після «скандалу із ЗНО»,  є спробою слідства тиснути на керівників цього відомства. Адже відомо, що Печерський районний суд м. Києва своїм рішенням від 27 січня 2016 р. зобов’язав Генеральну прокуратуру порушити кримінальну справу проти Міністра освіти і науки України С. Квіта. І тепер він знаходиться під серйозним «ковпаком» правоохоронних органів. Тож, мабуть, і вирішив купити певну їхню поблажливість згодою натиснути ректорів. Підтвердження такої гіпотези є учорашній лист Першого заступника п. Квіта до Інни Совсун із вимогою надати персональну інформацію про абітурієнтів, які, начебто, подали недостовірні дані ВНЗ про складання ЗНО.

ЗНО

Законність такої вимоги та її виконання мають стати предметом серйозного дослідження тих же правоохоронних органів. Очевидно, що наступним кроком стане доручення керівникам ВНЗ таких студентів позбутися…

Що ж, якщо керівники МОН насправді вдалися до спроб пом’якшити відповідальність за свої  протиправні дії шляхом тиску на студентів, котрі незаконно звинувачуються в поданні неправдивих відомостей про проходження ЗНО, то це не лише аморально, але і злочинно.

 


Коментарів 4 Додати коментар

 • ИНФОРМАЦИЯ ИЗ ПЕРВЫХ РУК!
  http://fb-ua.com/informaciya-iz-pervykh-ruk-2/

 • В украинском правительстве грядут изменения.

  Уже в ближайшее время в МОН “попличники” лишатся своих кресел.
  Сегодня парламентская коалиция обсуждает тех , «к которым имеются вопросы с точки зрения их профессионализма и отдачи».
  А по итогам консультаций и наработок произойдут эти изменения.
  Те, кто придут на смену “популистов из МОН”, должны быть достаточно профессиональными и иметь свой взгляд на то, что они будут делать в своем ответственном участке для того, чтобы ситуация в Украине изменилась!
  Квит, Бадрудинов, Майснер и другие рейдеры – НА ВЫХОД !

 • Щойно в ІА “Інтерфакс Україна” завершилася прес-конференція адвокатів колишніх працівників УЦОЯО…
  http://fb-ua.com/sprava-zno-v-konteksti-ostannyakh-zayav-g/

 • ЗУПИНЕМО РОЗКВІТ КОРУПЦІЇ В МІНІСТЕРСТВІ ОСВІТИ І НАУКИ!

  http://fb-ua.com/zupinemo-rozkvit-korupcii-v-minister/

Залишити коментар