«Себто, панове, під Польщу женщина уже лягла»…

Панове! Я нині від міністра освіти Гриневич довідалася, що живу в «мультикультурній країні»: «Мультикультуралізм та різноманітність лежать в основі української держави. Наша непроста історія та своєрідне географічне розташування роблять Україну домівкою для великої кількості національних меншин, які володіють різними мовами та зберігають свою культуру в межах нашої держави – на заході, на сході та на півдні»

grinevich-vdurila

Досі я знала, що ми МОНОЕТНІЧНА держава, де титульна нація, відповідно до перепису 2001 року становить 77.8%, що за стандартами ООН свідчить про моноетнічність.

Досі я знала, що складність української історії не в тому, що Україна «домівка для нацменшин», а що українці від століття до століття зі зброєю в руках та розстрілюваним словом на устах невідступно змагаються за свою тожсамість і своє ВИНЯТКОВЕ право «на нашій», поки «не своїй землі» саме з тими нацменшинами!

Досі я знала, що ці тепер нацменшини – це наші історичні окупанти: передусім росіяни, угорці, поляки, румуни, — у яких на хвилі відродження національної свідомости українців прокинулися імперські апетити і паніка втратити влив на Україну у своїх звичних анклавах. Передусім це стосується росіян, угорців, румунів. Щодо молдован, то їхні претензії з параноїдальної совкової сфери і поза будь-яким розумінням.

Досі я знала, що винятково Діялектологічний атлас української мови засвідчує ЄДИНУ мову-господиню в Україні – українську мову та кримськотатарську – в Криму.

Себто, тов. Гриневич, Ви демонструєте нечуваний брак елементарної гуманітарної мовно-історичної освіти, коли вимовляєте чужомовні лексеми-обгортки (мультикультуралізм???) без об’єкта номінації в наших українських реаліях. Отож досі я думала, що «незрівнянний» серед міністрів освіти хіба Діма Табачник. Таки ні. Ви його гідна продовжувачка. Найкраще про це оповів О.Олесь:

Хто в нас в міністрах не бував:
Осли, телята, поросята
І жовтодзьобі гороб’ята.
Тепер же інший час настав.
Тепер призначують на жах
І на загибель всього люду
Іскаріотського Іуду,
Що ввів дурних дітей в облуду
І обезславив по світах

P.S. 17 жовтня міністр освіти і науки України Лілія Гриневич та міністр національної освіти Республіки Польща Анна Залевська заявили, що буде підписано декларацію про гарантії представникам польської меншини отримання повної загальної середньої освіти в польських школах в Україні рідною мовою з послідовним збільшенням частки предметів, що викладаються українською мовою.

Джерело: http://www.eurointegration.com.ua/news/2017/10/23/7072664/

farion-proti-grinevich

Себто, панове, під Польщу женщина уже лягла: повна загальна середня освіта польською мовою! Навіть усупереч ухваленій мовній статті про навчання мовами нацменшин до 5 класу.


Коментарі закриті.