Ще про злочин, поточний момент і зарплату

Чер.5.2018. / 1 коментар

Злочини бувають різними: кримінальними, адміністративними, моральними, суспільними. Одні фіксуються відповідними системами юстиції, інші є радше метафорами, але від того не перестають бути злочинами.

12128

Злочинний вузол в НАУ затягувався Міносвіти протягом не одного року. Закон порушували міністри і заступники. Їх достойний приклад наслідували виконуючі обов’язки ректора університету, його заступники…

Суди тривають роками, ухвали не виконуються, а якщо виконуються, то тільки для того, щоб потім знову порушити закон. Тим часом безсоромно грабувати кошти та матеріальні цінності.

Про правові перипетії поінформовано достатньо. Вони продовжуються( Так само як продовжуються виплати компенсацій незаконно звільненим працівникам за рішенням суду. Освітянська влада ігнорує Закон. За потакання пройдисвітам вона відповість після того, як відбудеться її ротація. А от на моральних та соціальних наслідках беззаконня зупинюся детальніше.

Кілька фактів. Тільки у одному з сусідніх університетів зареєстровано понад 30 заяв з проханням прийняти на роботу від викладачів та співробітників за перший тиждень після травневих свят.

Стукаються сотні колег і у двері інших університетів. Керівники окремих закладів вже дали негласну вказівку відмовляти у прийомі на роботу співробітникам та викладачам з НАУ, окрім завідувачів кафедр та титулованих професорів. Надто багато бажаючих.

Спецфонд університету, затверджений в кошторисі, – майже 300 мільйонів гривень – було розпилено лише за півроку. З березня він практично пустий. Рівень оплати праці різко зменшився, що позначилося на добробуті родин. Окрім, звичайно, адміністрації та наближених осіб.
Преміальний фонд за травень, наприклад, склав близько 25.000 гривень на інститут, керівник якого має справедливо поділити цей мізер серед усіх викладачів та співробітників підрозділу. По 200-300 гривень на особу в кращому випадку. «Беріть і ні в чому собі не відмовляйте»)
Або ще такий аргумент від адміністрації: «Наберете студентів – будуть доплати». А як набрати, якщо авторитет закладу щороку знижується?

Тепер про конкретні цифри. Станом на 2015-й рік кількість студентів стаціонару складала близько 12.000. Сьогодні – 9.800. Кількість студентів-іноземців – понад 1.200, зараз – менше 200. Студентів заочної і дистанційної форми навчання було 6.500 і зараз 2.500.

Це наслідки глибокої управлінської кризи, що спричинила соціальний злочин проти власних працівників та й, зрештою, проти держави, бо на вулиці опиняться чергові кілька сотень безробітних та знедолених з колись процвітаючого університету.

У контексті наведених фактів можна говорити і про моральний злочин нинішньої «команди» та їх кураторів з міністерства за фактичне знищення топового університету. Знищення найголовнішого надбання десятиліть – кадрового складу. Дуже схоже на те, що кураторам «ректора» з МОНУ та ВРУ потрібна територія, а не люди.
Зрозуміло, що горе-керівник у такій ситуації буде шукати найменшої нагоди переховуватися на лікарняному, у відпустці, у відрядженні. Що, власне, і відбувається.

Погодьтеся, що досить цинічним виглядає недешеве закордонне відрядження до Португалії на ІТ-форум, коли НАУ в рейтингу ВЗО, які готують відповідних фахівців, скотився за кілька років з 2-го місця аж на 17-ту сходинку. Навіть якщо й брати участь у такому заході, то не особі, яка розбирається в ІТ так само, як і в, скажімо, управлінні. Доцільніше було б делегувати перспективного молодого вченого, який реально розбирається у проблемах галузі.
Невдоволення зростає, але воно гаситься зневірою у справедливість. Варто нагадати, що коли держава не бажає захищати своїх громадян, то вони або залишають країну, або думають як змінити владу.

Трагедія локального університетського характеру є наслідком трагедії в масштабах країни. Це прийняти і пережити.

itc.ua

facebook.com

 


Коментар 1 Додати коментар

  • Враги сожгли родную хату… Строки из знакомой нам песни. Ещё немного – и это станет реальностью для НАУ. Сейчас идёт активный грабеж имущества, финансовой, материально- технической базы и земли университета.

    Создаются все мыслимые и немыслимые условия для того, чтобы выдавить тех специалистов, на которых держался и ещё пока держится НАУ. Они уничтожают здоровую часть сотрудников университета, чтобы заменить их подобными себе.

    Ситуация непростая для всех. Но … не надо сдаваться на милость этим недоумкам, помогая выполнять их извращённые планы. Держитесь, не сдавайтесь, ибо такое положение не вечно. Перемены будут и будут в лучшую сторону и вы очень нужны многострадальному НАУ!

    Не дайте врагам сжечь свою родную хату, свой родной университет – гордость многих поколений его выпускников.

Залишити коментар