Що мені нагадує проект Закону про освіту?

Що мені нагадує проект Закону про освіту? Таке красиве, гарне, як з європейської картинки авто. Авто, на якому ми збираємося в’їхати в цивілізований світ. Але таке відчуття, що автори не врахували дуже простих речей – відсутність двигуна та пального до нього:

1. Відсутність команди, спроможної імплементувати всі ці новели в реалії української освіти. Подивіться на імплементацію Закону про вищу освіту, історії про підручники, шкільний автобус, та передачу профтехосвіти на місцевий бюджет. А що коштує реалізація Закону про наукову та науково-технічну діяльність? Вже не кажу про бюджетні паспорти для вишів, що привело до затримок виплат зарплат та стипендій.

2. Відсутність суспільної та професійної підтримки ключових сутностей цієї реформи. 70% батьків та 68% вчителів не сприймають дванадцятирічку. Пам’ятаємо історію про загибель попередньої спроби ввести 12 років навчання?

3. Відсутність фінансового забезпечення проведення широкомасштабної реформи, яка торкнеться абсолютно всіх. Тільки по оцінкам Мінфіна потрібно 163,5 мільярда гривень на мінімальне забезпечення заходів впровадження цього законопроекту.

Висновки робіть самі.

Так прокоментував Олександр Співаковський на своїй сторінці у facebook.com.

 

Що мені нагадує проект Закону про освіту? Таке красиве, гарне, як з європейської картинки авто. Авто, на якому ми збирає…

Опубликовано Александром Спиваковским 31 марта 2016 г.


Залишити коментар