Що відбувається в Національному авіаційному університеті?

Лют.20.2018. / 1 коментар

1313113112

Ще кілька років тому до Національного авіаційного університету вишиковувалася черга абітурієнтів. Тут приваблювало все: висока якість підготовки фахівців, компактний кампус, реальні літальні апарати, студентські фестивалі, формений одяг, працевлаштування без проблем. Тобто було все, про що мріє кожен вищий навчальний заклад, але не кожному вдається. НАУ і престиж – слова-синоніми. Так було ще донедавна.

Сьогодні ж, говорячи про Національний авіаційний університет, постає картинка не така райдужна. Радше чорно-біла. Адже університет став жертвою хвилі некомпетентності та моральної нечистоти нових керівників, яка заполонила не тільки економіку, державну службу, але й освіту.

Постмайданна риторика стала лише прикриттям для розкрадання нечистоплотним бізнесом коштів освітян, які університети заробляють шляхом надання освітніх послуг.

Час від часу спалахували скандали з призначеннями осіб, далеких від освіти, на посади виконувачів обов’язків ректора. Так було в Черкасах, Львові, Одесі, Дніпрі, Харкові, Києві. Призначення ці відбувалися, безумовно, не на благодійній основі. Принаймні, посвячені стверджують, що з 2014 року правила кадрових призначень Міністерством освіти і науки змінилися. Замість «правильного обілечування» Табачника, прийшло «справедливе та більш дороге» Квіта.

Але, якщо в інших університетах сяк-так вдалося загасити кадрові скандали, то Національний авіаційний університет «колотить», за справедливим визначенням одного з очільників МОН, вже три роки. Адже НАУ виявився занадто ласим для ділків від освіти.

У чому суть конфлікту і які його наслідки?

У випадку з НАУ очільники МОН вирішили не дотримуватися вимог законодавства і скасували вибори ректора, які є невід’ємним елементом автономії вищого навчального закладу.

За сприяння очільників МОН була здійснена «зачистка» керівного складу університету – безпідставно одночасно звільнені всі проректори університету. Згодом незаконність їхнього звільнення була доведена в судах, проте вони, всупереч вимогам КЗПП, так і не були поновлені на своїх посадах.

Протягом двох років було призначено аж п’ять виконувачів обов’язки ректора університету. Погодьтеся – рекорд для сучасної вищої освіти. Для чого?

Офіційна версія таких кадрових рішень з боку МОН – поквитатися з «колишніми» і «влити свіжу кров» в університет. Неофіційна – посадити на бюджетні потоки потрібних людей, працевлаштувати «кумів» Квіта і Гриневич. Ціла вервечка менеджменту так званої «нової якості» була призначена на високі посади проректорів Національного авіаційного університету.

Серед них – переважно особи з сумнівною репутацією і кримінальним минулим та теперішнім: Володимир Шульга – горезвісний колишній губернатор Сумщини, відносно якого порушена карна справа за звинуваченням у шахрайстві, Тамара Іванова, за якою тягнеться кримінальний шлейф з часів її перебування на посаді проректора в Київській  академії муніципального управління, Андрій Майснер – помічник одіозного нардепа Артема Пшонки, а згодом – радник Сергія Квіта, Олександр Авдєєв – останній генеральний директор «Аеросвіту», який привів компанію до банкрутства, Роза Вінецька – бізнес-помічник народного депутата Дмитра Андрієвського, Ігор Довбань – звільнений за корупційні дії колишній начальник управління економіки та інвестицій КМДА.

Цей перелік людей, які не відповідають кваліфікаційним вимогам та заплямували себе своєю некомпетентністю, жадібністю та нечистоплотністю, можна продовжувати.

Більше того, усі вони були заведені до університету з нахабним та зверхнім порушенням законодавства в супроводі озброєних автоматичною зброєю автоматників, про що з гордістю розповідав по телебаченню міністр Сергій Квіт.

Чи можуть люди з бізнесу ефективно управляти вищим навчальним закладом? Факти свідчать, що ні. За короткий час Національний авіаційний університет позбувся багатьох активів – комплексу гуртожитків на Вітряних Горах, кількох земельних ділянок, на яких зводяться новобудови, інтелектуальної власності на розроблені безпілотні літальні апарати, півсотні службових квартир та інших матеріальних активів.

Але за три роки університет втратив найголовніше – свою освітню харизму. Кількість студентів стаціонару, заочної та дистанційної форм навчання, студентів-іноземців невпинно скорочується щороку. В епоху інформаційної відкритості, де Google знає все, батьки абітурієнтів навряд чи наважаться віддати своїх дітей до університету, в якому в коридорах навчальних корпусів ходять люди з автоматичною зброєю.

Результатом «кадрового міжсобойчика» стало затримання детективами НАБУ одного з виконувачів обов’язки ректора Володимира Харченка, який і до сьогодні є проректором університету, з п’ятимільйонним хабарем. Крім Харченка з електронним браслетом довго ходив аферист-проректор, який також до цього часу обіймає цю посаду – Володимир Шульга.

Національний авіаційний університет став чи не головним роботодавцем суддів через незаконні звільнення працівників. Протиправні рішення «нового менеджменту» сприяли втягуванню у численні судові розгляди не тільки університет, але й МОН. За свідченням самих юристів міністерства, вони втомилися від роботи, яку підкидають їм керівники, свідомо підтримуючи незаконні накази про звільнення.

Після трирічної паузи теперішня міністр Лілія Гриневич все-таки вирішила повернути ситуацію в Національному авіаційному університеті в правове поле. Скоро колектив, нарешті, обиратиме ректора.

Працівники та студенти скажуть своє слово, не зважаючи на те, що останній виконувач обов’язки ректора Володимир Ісаєнко, біолог за фахом, вже встиг звільнити багато невгодних керівників та працівників, розчищаючи місце до давно омріяного крісла ректора.

Проте колектив університету повний рішучості покласти край кадровим експериментам над ним, нахабному та цинічному розкраданню коштів та майна університету, ліквідувати безлад, гнітючу атмосферу страху та залякування і відновити атмосферу добра, взаємоповаги, доброзичливості та впевненості в завтрашньому дні, що завжди було притаманно Національному авіаційному університету, який у цьому році відзначає своє 85-річчя.

 


Коментар 1 Додати коментар

  • Хватить уже терпіти. Зараз в НАУ тотальний хаос, поки в університеті сидять ці біологи і компанія. Зрозуміло, що їм хочеться сісти в крісло і сидіти вічно, вони не мають совісті. НАУ з ними ніколи не стане кращим. Вони не роблять Н-І-Ч-О-Г-О для цього . Абсолютно нічого!!! Тільки крадуть в великих масштабах. Колектив все бачить і розуміє. Викладачі на ставках, не платять за англомовний проект … а в собі зарплати по 100 тисяч

Залишити коментар