Щодо недопущення Е.Рубіна до участі у виборах ректора ХНУРЕ

Щодо недопущення Е.Рубіна до участі у виборах ректора ХНУРЕ

Щодо недопущення Е.Рубіна до участі у виборах ректора ХНУРЕ.

Міністерство освіти і науки України повідомляє, що рішення про недопущення т.в.о. ректора Харківського національного університету радіоелектроніки Едуарда Рубіна до участі у виборах ректора Університету зумовлено виключно відсутністю у нього підтвердженого 10-річного стажу роботи на посадах науково-педагогічних працівників, що вимагається частиною першою статті 42 Закону України «Про вищу освіту».

Відповідно до записів у трудовій книжці Едуарда Рубіна та архівних довідок на підтвердження його роботи за сумісництвом – загальний стаж роботи на посадах науково-педагогічних працівників становить 8 років  11 місяців.

На жаль, період роботи Едуарда Рубіна в Міжнародному Соломоновому університеті в період з вересня 2002 року по червень 2006 року на посаді в.о. професора на громадських засадах (відповідно до наданої ним Архівної довідки) не може бути зарахований, оскільки це суперечить Порядку підтвердження трудового стажу, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 р. № 637  із змінами, що вносилися упродовж 2002 – 2016  років.

Безумовно, Едуард Рубін є поважним та шанованим експертом в IT-індустрії, визнаним підприємцем, і Міністерство освіти і науки України, зі свого боку, готове надати йому можливість брати участь у виборах ректора Харківського національного університету радіоелектроніки у разі, якщо він у порядку, встановленому законодавством, підтвердить 10-річний стаж роботи на посадах науково-педагогічних працівників.

Навіть якщо Едуард Рубін був би допущений до участі у виборах ректора та виграв їх, Міністерство не змогло б укласти з ним контракт, не порушуючи закону. Тому наявність формального підтвердження його стажу є важливим та необхідним компонентом його участі у виборах.

Важливо наголосити, що порушення принципу законності  не лише дасть підстави для судового оскарження результатів виборів, але й  створить правовий прецедент, який може завадити проведенню реформ вищої освіти, передбачених Законом України «Про вищу освіту».

Довідково:

 У жовтні 2016 року відбудуться вибори ректора Харківського національного університету радіоелектроніки, на яких університет вибере свого очільника. Міністерство освіти і науки України за встановленою процедурою направило листа до вишу з переліком кандидатів, допущених до цих виборів.

До Міністерства освіти і науки надійшов лист-звернення  від Асоціації підприємств інформаційних технологій України  із клопотанням про підтримку  і включення Едуарда Юхимовича Рубіна до списку кандидатів у виборах ректора Харківського національного університету радіоелектроніки, який з листопада 2015 року тимчасово виконував обов’язки ректора зазначеного університету.


Залишити коментар