Скандал з дипломами в НАУ

Скандал з дипломами в НАУ. Якщо не видають випускнику диплом, треба телефонувати безпосередньо до МОН.

Цього року масштаб проблеми із затримкою видачі дипломів вищими навчальними закладами суттєво зменшився. Зі свого боку МОН зробило все, щоб дипломи були вчасно, але якщо в якихось навчальних закладах документи досі не видали випускникам, вони можуть звернутися до міністерства по допомогу.

Ще минулого року з метою збільшення прозорості процесу замовлення документів було здійснено перехід на нову модель, і тепер університети самі виготовляють дипломи про вищу освіту. Окрім того, ці дипломи стали дешевшими і для університетів, і для випускників – вартість диплома не може перевищувати 2 неоподатковувані мінімуми доходів громадян. Тому загалом ця модель виправдала себе.

НАУ фото

Зараз роль Міністерства освіти і науки у своєчасній видачі дипломів полягає в акредитації напрямів (спеціальностей) у вищих навчальних закладах і своєчасній видачі сертифікатів про акредитацію. За результатом отриманого сертифіката про акредитацію, університет має право виготовляти дипломи та видавати їх випускникам.

Таким чином, якщо випускнику НАУ не видають диплом – проблема на рівні відповідного вищого навчального закладу. Причини затримки можуть бути різні, у попередні роки вельми поширеною була практика зловживань університетами своїм службовим становищем.

Безпосередне звернення з цього приводу до 6-го в.о. ректора НАУ результату не дало.

Проблема залишається.


Залишити коментар