Слідами фальсифікацій виборів ректора НАУ (частина 1)

Гру.2.2018. / Коментарів: 9

nau

У своїх листах до редакції читачі найчастіше висловлюють прохання поділитися інформацією про ситуацію навколо суду щодо фальсифікації виборів ректора НАУ. Усім зрозуміло, що вибори сфальсифіковані, але що маємо на сьогодні і які перспективи?

1

2

 

Повернімося до ночі після виборів. Нагадаємо, що дані протоколів з усіх дільниць засвідчили, що ніхто з кандидатів, які вийшли до другого туру, виборів не виграв, ніхто не набрав 50%+1 голос.

З такою інформацією усі розійшлися по домівках відсипатися. Усі, крім членів Центральної виборчої комісії на чолі з Гудманяном, та «штабу» Ісаєнка.

29216139_794336390758951_7790402077385031680_n

Центр прийняття рішень перемістився із зали засідань вченої ради НАУ до одного з офісів народного депутата України Дмитра Андрієвського на Андріївському узвозі. Цей офіс зажив скандальної слави на початку 10-х через те, що тоді ще депутат Київської міськради зводив його незаконно в історичній частині міста.

Андрієвський був дуже незадоволений ситуацією з результатами виборів. Ісаєнко не виправдав його надій. Навіть враховуючи 23% вкинутих бюлетенів з «потрібними голосами» на підконтрольних дільницях, та десятків звільнених, він виборів не виграв, що свідчило про вкрай низьку підтримку його діяльності в колективі.

andrievskiy

Андрієвський постав перед дилемою: або вчинити за законом, або сфальсифікувати результати. На кону – 36 гектарів університетської землі, які він планує забудувати. Відмовитися від неї після вкладених у Ісаєнка значних матеріальних та адміністративних ресурсів він не міг.

Головними дійовими особами тієї брудної ночі стали кілька осіб, які особисто фальсифікували результати. В офісі Андрієвського перебували Роза Вінецька, яка мала гарантувати хто персонально зможе поставити свої підписи під переписаними бюлетенями, та Ігор Довбань, який відповідав за цифри, які мали бути зазначені у свіжих протоколах.

Винецкая Роза

У приміщені університету «тяжко працювали» С.Лапутько, який власноруч перепідписував протоколи з виборчих дільниць, чому, власне, і схожими виявилися підписи абсолютно різних осіб (Лапутько після виборів чомусь звільнився), А.Гудманян, який мав засвідчити своїм підписом і організувати підписи усіх «ручних» членів ЦВК, оригінальність переписаних протоколів, а також О.Запорожець, який забезпечив відмову реєстрації у журналі фактів порушення чинного законодавства на дільницях. Це важливий момент, оскільки на крайньому засіданні суду, коли суддя запитував про реєстрацію порушень, Г.Єнчева відверто брехала під присягою, що порушень не було зафіксовано, тим часом як вони просто не були зареєстровані у журналі, за що у кримінальній схемі відповідав О.Запорожець та Г.Єнчева. тут варто ще нагадати той факт, що на більшість дільниць у другому турі не допустили спостерігачів та представників ЗМІ від М.Кулика, щоб не віддавати їм оригінали протоколів, за що також відповідали О.Запорожець та Г.Єнчева.

Отже, початковий етап фальсифікації результатів виборів відбувся вночі після виборів, паралельно у приміщеннях офісу нардепа Андрієвського: самим Д.Андрієвським, його юристом і за сумісництвом проректором Р.Вінецькою та першим проректором І.Довбанем. А в університеті керували процесом начальник юрвідділу С.Лапутько, майбутні проректори А.Гудманян та О.Запорожець.

43737

Чому ці особи пішли на таке зухвале порушення закону? Відповідь криється у кількох аспектах: дуже дорога земля університету, яку планує і надалі забудовувати Андрієвський (ціна питання – сотні мільйонів доларів), спецфонд університету, який складає майже 10 мільйонів доларів США на рік, і активи дрібніші – десятки орендарів, гуртожитки та інші підрозділи, які мають «чорну бухгалтерію». Окремо стоять бюджетні кошти, які колишній перший заступник міністра освіти В.Ковтунець спрямовував на університет, і які «освоювалися» на ремонтах приміщень, гуртожитків тощо. Наприклад, 15 мільйонів гривень минулоріч «освоєно на ремонтах» гуртожитків №№ 7, 9 (утеплені частково, лише з торця). Станом на сьогодні ще 7,5 мільйонів гривень університет перерахував за інші ремонти гуртожитків, але на якому об’єкті відбуваються ці роботи – ніхто не знає.

img_201712253

Щоб уявити собі масштаби фінансових махінацій, додатково зазначимо таке: І.Довбань за рік виніс з університету лише кешем понад 320 тисяч доларів США (сума орієнтовно прорахована з його «зони фінансової відповідальності» та відсотками відкатів). Одна мармурова підлога в першому корпусі чого варта!

7

Трохи менший «улов» Р.Вінецької. Ісаєнко придивляється до нерухомості в Канаді. Андрієвський добудовує висотку на розі Гарматної та Відрадного. Набагато краще віднедавна почуваються у фінансовому плані Гудманян, Запорожець, Єнчева, Гребєнніков, Бабікова та усі причетні до фальсифікацій, наприклад подружжя О.Вовк та С.Бойченко.

6

Щоб завершити цей фінансовий відступ, підсумуємо – 10 мільйонів доларів річного спецфонду – це неотримані доплати і премії викладачам та співробітникам. Люди в університеті працюють розумні і здатні порахувати обсяг доплат, навіть якщо на це спрямувати половину коштів спецфонду.

Натомість інститутам на місячний фонд преміювання виділяється лише близько 500-600 тисяч гривень, тобто близько 6-7 мільйонів гривень на рік, що становить лише 2,5%, і що провокує конфлікти між викладачами, бо на всіх премій катастрофічно не вистачає, а вважається, що Ісаєнко щось доплачує. Але це тема для окремого розслідування. Прийде час і будуть відкриті втаємничені від колективу схеми розкрадань зароблених тим же колективом коштів.

Насамкінець по темі коштів. Після скандалу з надвеликими зарплатами адміністрації, якими зацікавилося НАЗК, і який «закрив» Андрієвський, їх офіційні зарплати зменшилися, але з’явилися близько 200 «підсніжників», які обслуговують адміністрацію, зарплатні карточки яких знаходяться у наближених, і на яких виписуються премії зі спецфонду. Таким чином, реальні доходи ректорату та наближених осіб ще більше зросли.

Отже, за що хвилюються фальсифікатори, зрозуміло. Тепер про подальші їхні плани.

Задум Андрієвського передбачає максимальне затягування судового процесу, а відтак і пролонгацію процесу розкрадання ресурсів університету. Бо, наприклад, те ж відчуження величезних освітніх та майнових комплексів у Кременчуці та Кропивницькому – не просто внесення змін до Статуту університету. Ці зміни дуже дорого коштують колективу у фінансовому та політичному плані.

Таким чином, щоб відбитися від судових рішень, команді Андрієвського-Ісаєнка потрібно вирішити дві речі. Перша – переконати свідків дати неправдиві покази під присягою. Друга – знищити самі бюлетені та протоколи з виборчих дільниць, які можна перерахувати, провести експертизу підписів і пересвідчитися, що вибори таки сфальсифіковані.

Як перше, так і друге завдання виявилося для Андрієвського і його адвокатів непростим. З першим зараз працює Роза Вінецька. Вона запрошує до себе свідків і переконує проханнями та погрозами лжесвідчити в суді.

Але одні з них – Демчук і Береза, після походу до слідчого зняли гріх з душі і вже дали покази про те, що під протоколами, за якими Ісаєнко виграв, – не їх підписи. Шелест – ховається від поліції і думає, що його «пронесе», бо не хоче втрачати місце у гуртожитку № 11.

Чекає своєї черги допиту в суді і Верес та інші учасники фальсифікацій.

 

Роза попередила, що вони або змінюють покази, або будуть звільнені з роботи. Вибір невеликий: або безробіття, або кримінал. «Переконання» працівників, які за наказом були призначені членами комісій, тривають.

Друга частина проблеми – знищення протоколів та бюлетенів – набагато важча. Але Андрієвський з гоп-компанією, за нашою інформацією, яка потребує перевірки, задумав дуже небезпечну аферу. В приватній бесіді за бокалом спиртного одна з наближених осіб повідомила, що розробляється така схема. Слідчий проводить виїмку документів згідно з рішенням суду з метою встановити істину, потім ці бюлетені та протоколи локально або згорять, або намокнуть, щоб перерахувати бюлетені було неможливо, так само як неможливо буде  провести експертизу підписів на протоколах з виборчих дільниць. Бо, наприклад, з однієї з дільниць є аж три протоколи, один з яких справжній, а два інших підписані рукою С.Лапутька. І таких протоколів – добрий десяток.

zhovnirchik-laputko

Ціна питання у слідства, як стверджує у приватній бесіді наближена до Андрієвського особа, – 50 тисяч «зелених». Поки незрозуміло, чи її означив слідчий, чи його керівник. Ніби то вже існує фальшивий протокол допиту одного з ключових свідків, у якому той стверджує, що «все пройшло без порушень».

Ці дані перевіряються, але значна частина вже встановлених фактів свідчить про те, що така схема може бути реалізована. У Кривому Розі поліція різко перестала цікавитися відкритим нею є кримінальним провадженням щодо фальсифікації виборів. Та одне можна сказати напевне – усі хабарі, якщо і платяться Андрієвським і командою, то не з власної кишені, а зі спецфонду університету, який і  без того активно розграбовується.

Також інформуємо вас, шановні читачі, що відбувається не один судовий процес, а два. Один з них за позовом В.Чепіженка, інший – за позовом М.Кулика. Юристи Андрієвського позовну заяву В.Чепіженка не розглядають як небезпечну. На запитання «чому?» адвокат В.Чепіженка має ще раз ретельно переглянути позовні вимоги, бо гудманяни і запорожці можуть сховатися за «колективним рішенням».

Суд по лінії М.Кулика адміністрація НАУ розглядає як дуже небезпечну для свого існування. Тому може піти на грубі порушення законодавства, про які ми згадували вище.

Про всі відомі нам факти, або інформацію щодо фальсифікацій, ми повідомляємо у інші правоохоронні органи, які пильно стежать за ситуацією в НАУ, а також інформуємо структури наших західних партнерів, яким також цікава дуже резонансна правова колізія в університеті.

Справедливе вирішення проблем колективу розглядається не тільки в площині судового розгляду, але й у політичній. Після звільнення скандального В.Ковтунця з міністерства, у Ісаєнка залишився лише один патрон – нардеп від правлячої БПП Д.Андрієвський.

andrievskiy-3

Політична ситуація в державі може різко змінитися вже в кінці березня наступного року. Андрієвський, усвідомлюючи мінімальні шанси чинного гаранта перейти до другої каденції, почав шукати чергового політичного патрона, щоб залишитися депутатом. Але бажаючих взяти його під своє крило практично не залишилося, бо надто багато разів він зраджував.

Чекати на розв’язку залишилося зовсім недовго. Колектив не просто втомився, колектив хоче бачити як винуватці понесуть реальну відповідальність за кримінальні злочини.


Коментарів 9 Додати коментар

 • Ситуация уже патовая : крыс всё глубже и глубже загоняют в угол. И сейчас, каждый из них будет искать лично для себя личный выход. Для этого они же будут грызть друг друга, доказывая свою непричастность к тем или иным событиям.

  И, путём запугивания, будут держать свою прислугу быть в боевой готовности выполнять любые их указания. А потом, как обычно, за свои же преступления подставить стрелочника для наказания. А самим откупиться и свалить.

  Вам хочется быть козлом отпущения? Сколько уже можно терпеть и исполнять, и покрывать их преступные действия? Ведь о наличии ” подснежника” у себя в структуре знает каждый руководитель. О движении денежных потоков в универе – соответсвенно конкретные исполнители…

  Ничто на этой земле не происходит мгновенно по велению волшебной палочки! За каждым поступком и действием стоит человек. Может хватит потакать убийцам и грабителям и, шаг за шагом, превращаться в тупых рабов?

  Пришло время перемен. Спасибо коллективу Reider-nau за их принципиальную гражданскую позицию, за информирование общественности и многострадального коллектива НАУ о всех происходящих событиях и действиях рейдеров.

  • Ситуація не проста, ці подонки любими методами хочуть втриматись… Но колективу потрібно не сидіти і чекати, а діяти…

 • ой!
  виявляється що фальсифікації продовжуються?
  не можуть зупинитися?

 • Если есть показания двоих то почему суд не принимает их во внимание? ведь на лицо – произошла фальсификация, свидетели члены комиссии подтвердили что подписи не их – то значить и протокол фальшивка!
  Срочно допросить остальных членов комиссии, пусть или подтвердят или опровергнут – была фальсификация или нет .
  Кто там еще был в комиссии? Почему их еще не допросил следователь и судья?

  • Не все так легко як ви думаєте…

 • Довбань изначально понял что будет шухер – и свалил в администрацию .
  Теперь будет там на откатах сидеть .
  Интересно кто теперь будет на его месте – потоки то хорошие там .
  Вуз превратился из авиационно-технического вуза в гуманитарно-экологический . Стыд и позор .

  • “не расслабляйтесь”, в НАУ буде його людина до останнього, відмивати для нього!

 • А чому ж тоді до суду не викликати комісії усіх дільниць де були виявлені факти фальсифікацій?
  і тоді нехай всі участники дадуть свідчення
  в суді напевно вони не будуть брехати і ховатися?

 • […] попередній публікації про факти фальсифікацій результатів виборів ректора Н… ми інформували читачів про незаперечні докази того, […]

Залишити коментар