Совсун, може запізно вже пити «Боржом»?

3

Совсун, може запізно вже пити «Боржом»?

Дуже «своєчасно» була опублікована стаття І.Совсун на сторінці поважного інтернет видання: «ВНЗ потребують розширення фінансових повноважень, – Совсун» (http://osvita.ua/vnz/50913/).

Може два роки тому стаття була б корисною, проте сьогодні її «цінність» лише у «менторському» тоні та пихатості заступника міністра.

«Вітчизняні ВНЗ потребують розширення їх фінансових повноважень, зокрема, права на встановлення рівня оплати праці, визначення необхідної кількості співробітників», про це під час круглого столу  сказала перший заступник міністра освіти Інна Совсун. А чи не здається, що трохи лукаво казати про права на встановлення рівня оплати праці, маскуючи скорочення через поняття – «необхідної кількості співробітників»? Намагання продовжувати свою чорну справу у золотавій обгортці вже не дивує. Дивує лише послідовна тупість намагань добити освіту. Пані Совсун, схаменіться. Вже і «Квіт відправляється у відставку, а з «могили історії освіти» тягнеться його кістлява рука!», а ви все продовжуєте вдосконалювати «вишуканий садизм» над освітою. Покваптеся, збирайте валізи.

Так, так збирати валізи, а ви все опікуєтесь  потребою «здійснити реформи у питанні фінансування вищих навчальних закладів державою, зокрема, реформувати державне замовлення». Вибачте, але це не з вашим дипломом бакалавра.

Може справжній диплом магістра і дав би вам можливість відрізняти поняття – план, система, порядок, модель… Проте поки що ваша освіта як у сорок, орінтовавано на щось яскраве, золоте, незважаючи на сутність проблеми чи предмет. Тому і виходить за вашими словами: «модель державного замовлення є застарілою і потребує перегляду». Чудово, браво. Слів в українському словнику багато, можна складати лего…

Ну а про перли, на кшталт: «Студенти повинні отримувати якісну освіту незалежно від того, чи підуть вони у майбутньому працювати у державну установу, або у приватну організацію», – це ви виключно про себе улюблену…

Зайвим буде коментувати глибинність виловів Совсун «що зараз університети готують фахівців з огляду на потреби суспільства в цілому, а не лише держави як роботодавця».

Краще засередитись на чомусь модному. Наприклад: «У контексті запланованої реформи державного замовлення нова модель фінансування ВНЗ передбачатиме блочне фінансування університетів. Кожен ВНЗ матиме гарантоване фінансування до 80% у порівнянні з минулим роком, та 20% – на основі результатів діяльності».

Ну, не знаю чи мова про «стахостичні» чи детерміновані моделі йде, але впевнений – фішка у слові модель! Може Совсун навіяла стаття із Рейдер НАУ «Інна Совсун – топ-модель вітчизняної освіти?». Мабуть так і було. Тому що Інна Совсун «зазначила, що така МОДЕЛЬ стимулюватиме університети до підвищення якості освітніх послуг, які ВОНИ НАДАЮТЬ».

Тут ні чого не додати ні відняти. Мабуть запізно пити «Боржом»!

Та й не варто «тягатися» у впливовості з Лілею Гриневич. Вам ніколи не стати міністром. На щастя для освітян.


Залишити коментар