Совсун на користь для себе і громади піде…

Довгі роки спілкування зі студентами та підлеглими доцентами кафедри встановлюють особливий погляд на кожну з зазначених категорій, а головне через дрібниці і великі справи, які роблять твої колеги можеш швидко дати оцінку здатності їх потенційним можливостям. Тобто, не секрет, що через призму студентської курсової роботи чи статті доцента відбивається справжній потенціал.

3

Так сталося і на цей раз. Занурившись в роботу раптом відволікся на роздуми, які наведу нижче:

«Збираємо інформацію від університетів про те, як у них врегульовано питання вибору дисциплін.

Дзвонить представниця одного з університетів і питає:

– А яку інформацію вам надати щодо вибіркових дисциплін?
– Документ, де у вас описані порядок здійснення вибору дисциплін.
– А справа у тому, що вибіркові дисципліни у нас є, але вони одразу вписані у навчальні плани і студенти їх не обирають.

«Якщо чесно, я зараз чіткіше усвідомлюю, що нам не треба боятися кудись йти проти тої системи. Я зараз багато спілкуюся зі знайомими з самоврядування університету одного з київських університетів. Вони зробили експеримент: вибрали не той предмет, який їм казали вибрати, просто поставили підписи, хто де хотів і вийшла зовсім інша дисципліна з цього переліку. Насправді вони боялися йти на ці пари, тобто боялися, в якому форматі це буде, чи не буде ніяких утисків. Але, як виявилося, прекрасна дисципліна, їм було цікаво. Тобто, нам важливо усвідомити, що ми можемо, ми маємо право вибору».

Ця цитата студентки потрапила до звіту за результатами масштабного дослідження, зробленого Соціологічною асоціацією України «Реформи вищої школи України в оцінках учасників освітнього процесу» у відповідь на пропозицію Міносвіти. У рамках дослідження було проведено 32 фокусованих групових інтерв’ю з викладачами та студентами вищих навчальних закладів різних форм власності. В інтерв’ю взяли участь 150 викладачів та 154 студенти, які представляли 57 ВНЗ.

Я з цікавістю чекаю подальших презентацій і обговорень результатів дослідження у інших містах та університетах». http://ru.osvita.ua/blogs/51139/

Зрозуміло, від таких «глибинних» роздумів аж перервав відпочинок -читання. Невже хтось з моїх колег, завідувачів кафедр, спромігся так зганьбитися і зафіксувати в публікації свою недолугість і незнання проблеми?

Ан ні, це була стаття: «Инна Совсун: о выборе дисциплин в вузах», автор: Инна Совсун, первый заместитель министра образования и науки.

Законним постає питання: може Совсун на користь для себе і громаді піде у виш і навчиться елементарних речей? Бо ця сублімація, мікс випадкових понять, термінів, думок «знайомих зі студентського самоврядування», висновків соцопитувань, за які платили неурядові організації. Але так виставити на огляд освітянської громадськості рівень «глибини розуміння» навчального процесу самим Першим заступником міністра освіти і науки України – треба мати не просто сміливість, а свято увірувати в свою геніальність.

І чим швидше піде з посади ця «юна обдарованість», тим швидше відновиться зруйнована нею вища освіта. Заодно комусь тямущому місце звільнить.

 


Залишити коментар