Совсун запізнилася налагодити діалог зі студентами, а Квіт був зайнятий…

Бер.16.2016. / Коментарів: 2

 

«Одним словом, як твердить напис на першому корпусі Могилянки:
«Учиться, учиться, учиться!».

І. Совсун

 

Несподівано Совсун згадала, що їй пишуть студенти. Не знала Совсун, що десь хабарі вимагають, десь в управлінні гуртожитками совковий дух і підходи викоренити не можуть, десь адміністрація студентськими голосами на виборах торгує…Хоч йди на зустрічі  зі студентами…Прокинулась?

Дивними є поради через два роки міністрування Совсун «зібрати детальну інформацію: хто винен? чим врегульоване те чи інше питання? хто з адміністрації може їх підтримати?…Спробувати налагодити діалог всередині, зібрати союзників…

Совсун  «дуже радує, що якісь форми самоорганізації в університетах починають зароджуватись». Наприклад, відсторонення організованим рейдерським угрупованням, освяченим міністром Квітом, студентів Національного авіаційного університету від участі в роботі Вченої ради університету. Чи створення «паралельної – ручної» студентської ради у ХНУРЕ, де міністерство швидко усе «порішало» згори. І до цього доводиться вдаватись частіше, ніж хотілось би пані Совсун? З Ваших слів на цьому етапі розвитку цього не вдалося уникнути, мабуть.

Але що Вас  порадувало, «це зростання звернень такого гатунку: «ми готові самі захищати свої права, але якщо після публічного протистояння з адміністрацією на нас будуть тиснути, ви не дасте нас вигнати з університету?» «Ми готові зібрати підписи, щоб підтвердити, що […], але боїмося репресій…». Дуже цікаво…Мабуть в університетах дійсно зібралися за останні десятиліття одні «збоченці» та «злодії»

Ну і зрозуміло, як у Леніна влучна ваша порада: « Аргументована (!) відкрита (!) дискусія (!) між різними учасниками академічної громади має бути нормою, а не підставою для звільнення чи відрахування». Мабуть, про ту дискусію йдеться, якої Ви, власне, уникаєте? Уникаєте на законних підствах – Ваш диплом бакалавра карелює з IQ…

Ну є перлиною Вашої «евоюції порад» є настанова до студентів: «щоб захищати свої права, треба точно знати, що за тобою нема навчальних «грішків». Тобто той хто не має жодних проблем в навчанні та побуті – будь ласка, звертайтеся.

«Одним словом, як твердить напис на першому корпусі Могилянки: «Учиться, учиться, учиться!» – каже Савсун.

І додає «паралельно — вчитись аргументовано відстоювати свою позицію та захищати свої права», як навчав переводити стрілки сам Квіт.

 

1


Коментарів 2 Додати коментар

Залишити коментар