Співаковський не розуміє, за яким принципом Квіт збирається реформувати сільську школу

bdc2d27bde8acfbd6dd45b1e922fa64c

В ефірі передачі «Трибуна депутата» на телеканалі «Скіфія» народний депутат України, перший заступник голови Комітету ВР з питань науки і освіти Олександр Співаковський зізнався, що не розуміє, за яким принципом профільне міністерство має намір реформувати сільську школу.

На його думку, в основі реформування «повинен бути покладений принцип: спочатку вибудовується інфраструктура, а вже потім інфраструктура займається имплементированием прийнятих законів».

«Якщо немає інфраструктури, все це будуть просто викинуті гроші», — вважає політик.

Міністерство освіти і науки України робить, за його словами, все з точністю до навпаки.

«Сьогодні на створення 10 опорних шкіл виділено 200 млн. гривень. Чому тільки 200 мільйонів? Чому тільки 10 шкіл, якщо регіонів у нас 23? Як мінімум ж 23 школи повинно бути! В яких районах вони будуть створені? Які їхні функції? Незрозуміло», — поділився з телеглядачами своїми сумнівами нардеп.

Як вважає А.с Співаковський, такий непродуманий підхід занапастить сільську школу, позбавить дітей з глибинки перспектив на гідне майбутнє. Хоча, підкреслив він, яскравих особистостей нашій країні завжди давали саме вихідці з сільської місцевості.

«Я працюю в системі освіти з 1974 року, і бачив, що сільські діти, як правило, мають таку сильну мотивацію, що дуже швидко обганяли своїх товаришів, які навчалися в міських школах. У них просто колосальна внутрішня мотивація до того, щоб чогось досягти в цьому житті. І ми бачимо, що дуже багато людей, які сьогодні займають високі посади, є вихідцями з села», — зазначив він.

Тому головне завдання перетворень у системі освіти перший заступник голови профільного парламентського комітету бачить у тому, щоб «створити такі умови, щоб кожне село мало перспективу для своїх дітей».


Залишити коментар