Справа ЗНО в контексті останніх заяв ГПУ та МОН України

Щойно в ІА “Інтерфакс Україна” завершилася прес-конференція адвокатів колишніх працівників УЦОЯО, підозрюваних у справі…

Опубликовано Игорем Ликарчуком 24 марта 2016 г.

 

Щойно в ІА “Інтерфакс Україна” завершилася прес-конференція адвокатів колишніх працівників УЦОЯО, підозрюваних у справі ЗНО “Справа ЗНО в контексті останнях заяв ГПУ та МОН України”. На жаль, з технічних причин не велась пряма трансляція і немає відеоверсії прес-конференції. Її організатори попросили меня взяти участь в прес-конференції в якості експерта. На перших двох світлинах наведений текст мого виступу. На наступних двох – прес-реліз конференції, підписаний адвокатами підозрюваних у справі. Інформація, яку повідомили адвокати журналістам, особисто для мене стала відкриттям. Переважна більшість фактів, наведених ними, відверто кажучи, неприємно вражають. Із найбільш актуальних проблем, про які йшлося, я акцентую увагу на кількох.

  1. Адвокати не довіряють експертизі, проведеній з базами даних і технікою, які були вилучені в УЦОЯО та під час обшуків. Тому вони будуть після отримання доступу до справи вимагати повторної експертизи незалежними експертами. Не виключено, що закордонними.
  2. До встановлення в судовому порядку КОЖНОГО факту несанкціонованого внесення змін у бази даних звинувачувати будь-якого у цьому не можна. Це протизаконно.
  3. Бази даних УЦОЯО є речовими доказами в справі. Тому будь-які маніпуляції з ними, включаючи усілякі технічні перевірки, є протизаконними. Тим більше, якщо йдеться про передачу інформації з баз даних третім особам (включаючи МОН). На думку адвокатів абсолютно протизаконними є будь-які прийняті рішення за наслідками таких перевірок. Особи, які прийняли рішення про такі перевірки, їх проводили, поширили результати перевірок чи прийняли якісь рішення на їхній основі – можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності.
  4. Адвокати дуже стурбовані тим, що заручниками в цій ситуації виявилися студенти, яких шантажують та погрожують виключенням з університетів за начебто подання недостовірних даних про проходження ЗНО. Вони вважають, що лише суд може встановити, що студент подав недостовірні дані. ТОму адвокати готові надавати безкоштовну юридичну підтримку у всіх випадках відрахувань студентів із університетів без рішення суду. Цитую: “Такі справи в судах виграють навіть третьокурсники юридичних факультетів”.

Прошу вибачення, якщо цю інформацію подав не зовсім грамотно з юридичної точки зору. Але, як кажуть: як почув-зрозумів, так і написав.

Якщо когось цікавить аудіозапис прес-конференції, то я можу надіслати. Не вмію розмістити такий файл у ФБ

Джерело: facebook.comfb-ua.com


Залишити коментар