Справи кримінальні

З часу виходу минулого числа «Рейдера» університет

не переставало лихоманити від відвертої уголовщини тимчасових очільників.

Але про все по порядку. Літній період, на жаль, не став винятком.

Перше:

Відбулося засідання суду над колишнім, двічі призначеним екс міністром С. Квітом в.о. ректора В. Харченком. Він довго ходив університетом і казав, що начебто його підставили, що ніякого хабара не було, що він, «білий і пухнастий», разом з Андрієм Майснером мріяли зробити з університету «другий Оксфорд», що «все в порядку».

Але суд, нарешті, розпочав розгляд справи по суті. Володимир Харченко офіційно отримав статус обвинуваченого. Рішенням  суду його:

—  відсторонено від посади проректора на  два місяці;

— зобов’язано носити електронний браслет;

— здати закордонний паспорт;

— обрано запобіжний захід — домашній арешт.

Усі запобіжні заходи діятимуть до кінця суду, чергове засідання якого відбудеться 12 вересня 2017 року.

У чому звинувачують Володимира Харченка?

ст. 368, ч. 4 ККУ Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою.

  1. Діяння, передбачене частинами першою, другою або третьою цієї статті, предметом якого була неправомірна вигода в особливо великому розмірі, або вчинене службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище, карається позбавленням волі на строк від восьми до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

ст. 382, ч.2 ККУ Невиконання судового рішення.

  1. Ті самі дії, вчинені службовою особою, — караються штрафом від семисот п’ятдесяти до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення волі на строк до п’яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Друге:

Отримали свої продовження кримінальні пригоди недопроректора Шульги.  Він сподівався, що «порішав» свою проблему.

Але 06 липня 2017 року колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Апеляційного суду міста Києва розглянула апеляційні скарги, подані представником потерпілих на ухвалу слідчого судді Печерського районного суду міста Києва від 20 квітня 2017 року, якою залишено без задоволення скаргу потерпілої на постанову прокурора другого відділу управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих регіональної прокуратури міста Києва від 16.06.2016 року про закриття кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань від 22.04.2015 року, за підозрою Шульги В.П. у вчиненні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 190, на підставі п. 3 ч. 1 ст. 284 КПК України, та за підозрою Шульги В.П. у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 191, ч. 1 ст. 366, ч. 4 ст. 358 КК України, на підставі п. 2 ч. 1 ст. 284 КПК України.

4

У чому звинувачується проректор В.Шульга?

ст. 190, ч.4 ККУ Шахрайство

  1. Шахрайство, вчинене в особливо великих роз мірах або організованою групою, — карається позбавленням волі на строк від п’яти до дванадцяти років з конфіскацією майна.

ст. 191, ч 2 ККУ Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем

  1. Привласнення, розтрата  або  заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем — карається обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися на строк до трьох років.

У Підроблення документів, а бланків, збут чи використання підроблених документів,  печаток, штампів.

  1. Використання завідомо підробленого документа – карається штрафом до п’ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до двох років.

Ст. 366, ч1 ККУ Службове підроблення

  1. Складання, видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, інше підроблення офіційних документів – карається штрафом до двохсот п’ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням    права обіймати певні посади чи  займатися певною діяльністю на строк до трьох років..

Третє:

в липні серпні 2017 року в університеті проводилися обшуки та вилучення документів, десятки наших співробітників були запрошені  до  прокуратури та СБУ на допити. Причина поки невідома. Чекаємо на інформацію.

Газета reider-nau Випуск 12


Залишити коментар