Статут для Ісаєнка, що дишло…

Лис.15.2016. / Коментарів: 3

Шановні колеги! Ритуальні танці навколо Статуту Національного авіаційного університету продовжуються із незрозумілою наполегливістю. Декларуючи невідповідність Статуту діючому законодавству України, зокрема, Закону  «Про вищу освіту», ось уже п’ятий виконуючий обов’язки ректора Ісаєнко не може сформулювати, у чому ж полягає ця утаємничена «невідповідність»! Чи не в змозі це сформулювати, чи просто невідповідності немає… А Статут необхідно виписати під себе, коханого…

Чого вартий тільки шостий розділ Статуту (Органи управління університету), автори якого беруть на себе законодавчу ініціативу, формулюючи вимоги до кандидатури ректора, ігноруючи при цьому статтю прямої дії Закону «Про вищу освіту»! Не беручи до уваги, що вимоги Статуту розповсюджуються на виборчі процеси виключно університетського рівня і не можуть не відповідати нормам Закону.

Аналогічне зауваження стосується, зокрема, пункту 6.9 запропонованої редакції Статуту, де міфічні автори також здійснюють сумнівну законодавчу ініціативу і самі ж її й «протискують».

Невже не зрозуміло, що, якщо Верховна Рада прийняла Закон у такому вигляді, то надавати виконуючому обов’язки ректора права, притаманні лише небожителям, явно цинічно, аморально і вкрай небезпечно?! Бо в.о. приходять і уходять (хто – за власним бажанням, а хто – через НАБУ), а колектив університету повинен жити незаплямованим такими злочинними, за своєю суттю, оборудками. Ми ж не невігласи…

_iylqt4gv_a

Те ж саме стосується виборних представників студентства, профспілок в колегіальних органах управління всіх рівнів, розпочинаючи з факультету, інституту і закінчуючи університетом.

Чому до цих органів делегуються лише керівники органів студентського самоврядування і профспілок? Адже за нормами Закону кожен студент має право бути висунутим і обраним до колективного органу.

І таких недоречностей (протиправних!) у проекті Статуту безліч. Звичайно, під тиском загарбників університету такий Статут може бути прийнятий. Пам’ятаєте слова пана Ісаєнка про те, що проект Статуту юристи МОН вичитували два тижні? Брехня, то не могли бути юристи, бор відразу ж побачили таку масу протиправних положень. А якщо та були юристи, то – на кшталт «юриста» Майснера!

З гіркотою треба завважити, що проживе така редакція Статуту рівно стільки, скільки необхідно буде часу для підготовки позову до суду. Тому виникає закономірне запитання до пана Ісаєнка, для чого він «нагинає» колектив і примушує приймати таку редакцію основного внутрішнього Закону Національного авіаційного університету, яким є його Статут, що протирічить чинному законодавству?

Краще б пан Ісаєнко займався тим, де він має більше хисту, чим займається все своє життя (і наукове, і світське) – бродильними матеріалами. Тоді б хоча зрозумілою була б поправка до пункту 6.3 проекту Статуту університету в наступній редакції: «Подавати документи на участь у конкурсі на заміщення посади ректора можуть претенденти, які є … і мають учене звання професора та науковий ступінь доктора біологічних наук (у сфері бродильного виробництва)».

Тоді б було більш зрозумілим, чому «нагинають» та під кого примушують «танцювати» колектив університету. Хоча і так усе ясно…

Ось і нишпорить пан Ісаєнко по університету, «реорганізуючи» його, а фактично – руйнуючи, діяючи, в принципі, таким же чином, як і його попередники. Адже ляльководи ж одні і ті ж… Увільняючи непересічних, висококваліфікованих працівників, ламаючи ефективно працюючі структури, на утіху своїм «смотрящим» та поплічникам, розчищаючи собі, коханому, дорогу до давно омріяної посади.

І весь час повторюючи при цьому «на публіку», як заклинання: «Я в міністерстві…», «на думку міністра…», «міністр веліла…» і тому подібне.

Не зрозумілим залишається тільки одне, невже міністр Лілія Гриневич не розуміє, що, віддавши разом із своїм першим заступником Ковтунцем на «відкуп» Ісаєнку елітний вищий навчальний заклад, яким є Національний авіаційний університет, вже має такі серйозні іміджеві втрати, поновити які їй, як політику, буде просто неможливо.

Тут мимоволі згадується Ліна Костенко. Пам’ятаєте?

«Велінь царя не визнаю.

Бо через євнухів передані,

Втрачають царственість свою!»

(Цариця Астинь)


Коментарів 3 Додати коментар

  • Не будем преувеличивать значимость черта Исаенко. Чисто ручная собака ,не имея своего мнения и видимости проблемы. Больше не приятно за коллектив НАУ. Чистая гниль. Если вообще был коллектив. Стадо овец.

  • Міністр намагається “пропхнути” через Верховну Раду Закон “Про освіту” для порятунку свого авторитету. Думає увійти в історію освіти. Невже не розуміє, що вже “вляпалася” в стільки історій, у скільки не примудрилися навіть усі разом попередні. Квіт хоч два роки “вляпувася”. А думалося, що вже гірших не буває. Всі виправдання Гриневич починає словами: “Коли я була у відрядженні”. За пів року – три місяці часу на це потрачено, а коштів? А що привезла? .Закон, який намагаються прийняти спіхом, – дуже неграмотний змістом, повно стилістичних,граматичних, навітьі пунктуаційних “ляпіів”. Надрукують це “позорище” – будуть мати з чого реготати крізь сльози освітяни. Догадалися б хоч якомусь учителю дати вичитати. Можемо порадити доброго “репетитора” з мови, щоб і заступники не ганьбилися. Інкогніто гарантуємо. А мораль, як кажуть у народі, за гроші не купиш, на вагу не зважиш. Виміряєш хіба смутком і горем звільнених 250 працівників НАУ. А список росте зараз, після призначення Гриневич, як снігова лавина. Щоб оцінити оточення міністра і її пятого “прокуратора”-ставленика для НАУ- не треба навіть психолога. Досить раз подивитися, щоб жахнутися…

  • Гриневич – несостоявшийся политический труп. Как и ее предшественник – неудачник. Пустышка. Фортуна майдана!!!

Залишити коментар