Страшний сон «пустоКВІТа»

Президент України Петро Порошенко підписав Закон № 940-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо безоплатного забезпечення підручниками учнів загальноосвітніх навчальних закладів та педагогічних працівників». Тепер є шанс, що волинські діти нарешті отримають книжки від держави…

Як 19 лютого ц. р. повідомили агенції УНІАН у прес-службі глави держави, відповідний закон Верховна Рада ухвалила 26 січня ц, р.
«Документом передбачено, що «держава гарантує безоплатне забезпечення підручниками, посібниками учнів загальноосвітніх навчальних закладів та педагогічних працівників у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України».
«Закон сприятиме поліпшенню організації учбового процесу, забезпеченню соціального захисту учнів шкільного віку, їхніх батьків та педагогічних працівників, а також створенню належних умов для здобуття якісної середньої освіти», – йдеться у повідомленні.
Слід нагадати, що проблему відсутності безплатних підручників у волинських школах для учнів 4-их і 7-их класів «Волинська газета» порушила в публікації «КВІТуча брехня міністра КВІТа», надрукованій 17 вересня 2015 р. Згодом Міністр освіти і науки України Сергій Квіт надіслав відповідь щодо порушених проблем, суть яких була викладена в публікації «Синдром пустоКвіта».
Серед іншого Сергій Миронович повідомляв:
«У 2015/2016 навчальному році забезпечення підручниками здійснюється згідно із Законом України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» щодо збільшення видатків на забезпечення підручниками учнів загальноосвітніх шкіл за рахунок економії коштів на оплату праці та соціальне забезпечення народних депутатів України. Законом встановлено, що у 2015 р. учні загальноосвітніх навчальних закладів державної та комунальної власності забезпечуються підручниками та посібниками безкоштовно», – акцентував Сергій Квіт.
У той же час він визнав, що зекономити на «слугах народу» багато не вдалося, тому уряд Арсенія Яценюка почав шукати інші джерела фінансування. І знайшов їх у… місцевих бюджетах. У липні ц. р. Арсеній Петрович підписав відповідне доручення, а 26 серпня ц. р. було ухвалено Постанову КМУ №269 «Деякі питання використання в 2015 році коштів, передбачених на видання, придбання, зберігання та доставку підручників і посібників».
Відтак ситуація вималювалася таким чином: половину вартості шкільних книжок і посібників мав би оплачувати Держбюджет, а решту – бюджети областей:
«До 15 вересня 2015 року обласним та Київській міській державним адміністраціям доручено забезпечити перерахування коштів, затверджених додатком 5 до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік», за рахунок коштів місцевих бюджетів та/або освітньої субвенції»…
Та закінчилося перше півріччя, почалося друге, а учні більшості волинських шкіл так і не отримали обіцяних книжок. Тож цілком можливо, що після підписання Президентом Порошенком нового закону чиновники в КМУ затямлять нарешті: діти повинні вчитися з підручниками, якими їх повинна забезпечувати державна влада, а не якась сільрада.
Роман УСТИМЧУК.
На фото оптового книжкового супермаркету «Петрівка»: доки чиновники шукають гроші для забезпечення дітей підручниками, приватний бізнес торгує ним повним ходом.

http://volga.lutsk.ua/view/10114/


Залишити коментар