Світлої пам’яті Геннадія Йосиповича Зайончковського

Пішов у вічність завідувач кафедри гідрогазових систем Аерокосмічного інституту Національного авіаційного університету, доктор технічних наук, професор Зайончковський Геннадій Йосипович.

111111

Останнім часом Геннадій Йосипович хворів, але не поривав зв’язків з кафедрою, успішно керував нею і зробив все для того, щоб в такий складний та драматичний для університету час забезпечити виконання нею поставлених завдань, зокрема, забезпечити набір вступників на навчання.

Геннадій Йосипович закінчив у 1967 році механічний факультет Київського інституту інженерів цивільної авіації і після його закінчення пройшов шлях від інженера до доктора технічних наук, професора, завідувача кафедри, президента Асоціації фахівців промислової гідравліки та пневматики України.

І на всіх своїх посадах він проявив себе як освічена, висококваліфікована особистість з високими моральними якостями, патріот України.

Проте мало хто знає про таку цікаву історію з його біографії. Адже здобувати вищу освіту він розпочав на 1 курсі Київського університету ім. Тараса Шевченка. Саме там на першокурсника Геннадія Зайончковського, який у 1962 році виступав з доповіддю на науковій конференції, звернув увагу засновник вітчизняної машинобудівної гідравліки, доктор технічних наук, професор, лауреат Державної премії СРСР, Заслужений діяч науки і техніки Української РСР Трифон Максимович Башта, який на той час був завідувачем кафедри гідравліки Київського інституту цивільного повітряного флоту.

Трифон Максимович запропонував Геннадію перевестися на 2 курс механічного факультету Київського інституту цивільного повітряного флоту, тому що, ймовірно, побачив у юного студента такі якості майбутнього перспективного науковця, що притаманні лише високорозвиненим особистостям. І Геннадій погодився. Ось так усе його подальше життя і стало пов’язаним з нашим навчальним закладом.

Університет, безсумнівно, поніс велику втрату. Але залишається кафедра, її колектив, студенти, учні Геннадія Йосиповича, які, ми впевнені, гідно продовжать його справу.

У цей скорботний час ми висловлюємо щирі співчуття колективу кафедри, рідним та близьким Геннадія Йосиповича. Хай земля буде йому пухом.

З глибокою повагою та сумом, ректорат Національного авіаційного університету:

М.Кулик

М.Луцький

А.Полухін

П.Борсук

Я.Козачок

І.Зарубінська.


Залишити коментар