Світлої пам’яті Володимира Федоровича Антипенка

Уже дев’ять днів, як закінчив земне життя та пішов у вічність доктор юридичних наук, професор, генерал-майор Служби безпеки України у відставці Антипенко Володимир Федорович – чудова, красива Людина.

312132

Володимир Федорович народився 23 січня 1949 року в козацькому краю – в м. Бердянськ Запорізької області. Саме там гартувалися такі риси його характеру як глибока порядність, патріотизм, принциповість, професіоналізм, вимогливість, у першу чергу, до себе та чуйне ставлення до людей.

У 1970 році Володимир Федорович закінчив Вище прикордонне командне училище КДБ СРСР у м. Алма-Ата. Після закінчення училища служив на офіцерських посадах в системі КДБ СРСР, пройшовши шлях від оперуповноваженого до начальника Управління військової контррозвідки по Прикордонних військах України. З відзнакою закінчив Вишу Школу КДБ СРСР.

У 1986-1989 роки виконував спеціальні завдання у Демократичній Республіці Афганістан. У 1990-1992 роки служив начальником Особливого відділу КДБ СРСР по Кишинівському прикордонному загону, звідки у 1992 році повернувся до України. З 1999 року і до виходу у відставку у 2007 році очолював Штаб Антитерористичного центру при Службі Безпеки України.

У 1999 році Володимир Федорович захистив в Інституті держави і права ім. В.М.Корецького Національної академії наук України кандидатську дисертацію на тему: «Сучасний тероризм: стан і шляхи його запобігання в Україні» за спеціальністю «Кримінальне право і кримінологія; кримінально-виконавче право». У 2004 році захистив у Московському державному інституті міжнародних відносин докторську дисертацію на тему: «Механізм міжнародно-правового регулювання боротьби з тероризмом» за спеціальністю «Міжнародне право. Європейське право». У 2005 році пройшов процедуру її нострифікації в Інституті держави і права ім. В.М. Корецького і отримав ступінь доктора юридичних наук за спеціальністю «Міжнародне право».

Володимир Федорович є засновником антитерористичної системи України та її нормативно-правової бази. Розробив концепцію антитерористичної системи держави як певної цілісності функціональних структур і органів, процесів і заходів, пов’язаних та скоординованих у рамках Антитерористичного центру при Службі Безпеки України. Брав активну участь у створенні та практичному становленні Антитерористичного центру СНД, був членом його Науково-консультативної ради.

З 2008 року Володимир Федорович очолював кафедру міжнародного права Інституту міжнародних відносин Національного авіаційного університету. Поєднуючи освітню та наукову діяльність, досліджував зі своїми учнями проблеми формування міжнародного антитерористичного права як міжсистемної галузі міжнародного права на основі нових і таких, що мають міжнародно-соціологічний характер, оцінок детермінант тероризму і визначення його поняття. Запропонував як самостійний напрям кримінології – міжнародну кримінологію. Розробив теорію терористичної асиметрії, яка відкриває значні можливості щодо протидії терористичним актам. Розробив та впровадив у навчальний процес нову міжсистемну галузь міжнародного права – міжнародне антитерористичне право.

Національний авіаційний університет з уходом Володимира Федоровича поніс велику втрату. Але залишається колектив, студенти, учні Володимира Федоровича, які, ми впевнені, гідно продовжать його справу.

У цей скорботний час ми висловлюємо щирі співчуття всім, хто знав Володимира Федоровича, його рідним та близьким. Хай земля буде йому пухом.

З глибокою повагою та сумом, ректорат Національного авіаційного університету:

М.Кулик
М.Луцький
А.Полухін
Я.Козачок
І.Зарубінська


Залишити коментар