Світлої пам’яті Володимира Стефановича Новікова

Закінчив земне життя та пішов у вічність доктор технічних наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки України, Заслужений професор Національного авіаційного університету Новіков Володимир Стефанович.

novikov

Після закінчення середньої школи Володимир Новіков вступив на навчання на електрорадіотехнічному факультеті Київського інституту цивільного повітряного флоту, який закінчив з відзнакою у 1959 році. Цікава деталь з його студентського життя, про яку мало хто знає. Проте вона дуже красномовно характеризує високий рівень організації навчального процесу в КІЦПФ. Адже відміннику навчання, командиру групи 3 курсу Володимиру Новікову наказом ректора інституту за пропуск 4 годин навчальних занять була оголошена догана, яка також наказом ректора була знята лише через рік.

Після закінчення інституту Володимир Стефанович спочатку працював у експлуатаційних підрозділах цивільної авіації, а згодом перевівся до КІЦПФ, де став кандидатом наук, доцентом, доктором наук, професором, Заслуженим діячем науки і техніки України, Заслуженим професором Національного авіаційного університету. Працював на інженерних посадах, асистентом, доцентом, професором, завідувачем кафедри, деканом факультету.

Протягом тривалого часу був Головою експертної ради ВАК України. Підготував 14 кандидатів та 3 докторів технічних наук. Нагороджений орденом «Знак Почета» та орденом Слави ІІІ ступеня. За видатний внесок у розвиток вітчизняної науки і освіти наказом Міністерства освіти і науки України від 25.11.2014 р. №1391 Володимиру Стефановичу була призначена довічна державна стипендія.

На знак видатного внеску Володимира Стефановича у розвиток вітчизняної науки і освіти та активної громадської діяльності громада с.м.т. Клавдієве Київської області, де він мешкав, обрала його своїм Почесним громадянином.

Національний авіаційний університет з уходом Володимира Стефановича поніс велику втрату. Але залишається колектив, студенти, учні Володимира Стефановича, які, ми впевнені, гідно продовжать його справу.

У цей скорботний час ми висловлюємо щирі співчуття всім, хто знав Володимира Стефановича, його рідним та близьким. Хай земля буде йому пухом.

З глибокою повагою та сумом, ректорат Національного авіаційного університету:
М.Кулик
М.Луцький
А.Полухін
П.Борсук
Я.Козачок
І.Зарубінська.


Залишити коментар