“Та нічого, кілька тисяч звільниться професорів, не вмруть”

Січ.28.2016. / Коментарів: 7

“Та нічого, кілька тисяч звільниться професорів, не вмруть”

С.Квіт

Трапила на очі стаття. http://kraina.name/articles/politika/142132-sergiy-kvit-vtrativ-pidtrimku-bloku-bpp/ Не міг не відреагувати коментарем.

Для того, щоб методично та ефективно знищувати рейтинг правлячої партії, фракції  БПП та особисто Президента України, багато зусиль не потрібно. Опозиційним структурам достатньо «приставити» до «плаваючого» в тематиці галузі, яку очолює міністр, мислячу людину і ретельно записувати вислови, сентенції, «глибокодумні» висновки, вільні трактування норм законодавства та інші його перли. А потім знайомити з ними освітянську спільноту.

Протягом перших кількох місяців управління вітчизняною освітою С.Квітом, суспільство за інерцією беззастережно довіряла йому, оскільки гарантом його професійної потенції був Майдан, як незаперечний політичний авторитет. Перші промахи і помилки списувалися на випадкові прорахунки «молодої команди», їх вперта «тавтологія» протягом першого року починала насторожувати, а за результати «прогресивного менеджменту» другого року виявили не просто помилки, а системне і свідоме нищення С.Квітом української освіти і науки.

І якщо в 2014-му переконані його прихильники пророкували С.Квіту підвищення до посади гуманітарного віце-прем’єра, то сьогодні вони ж відверто закликають правлячу коаліцію прибрати «реформатора» з посади якомога швидше, щоб не втратити залишки української освітньої гордості.

Розпіарений Закон «Про вищу освіту», як виявилося згодом,  виконав роль «фігового листочка», який хоч якось прикривав управлінську срамоту міністерської команди. За ним слідували провали у середній школі, серед яких масове закриття українських шкіл, відсутність шкільних автобусів. Справжньою ганьбою стали скандали із ЗНО, відсутність підручників для учнів 4-7 класів. Фактичне знищення професійно-технічної освіти також стало шоком для освітянської спільноти.

Таким же шоком для працівників вищої школи стали ручний розподіл місць державного замовлення, нелогічний новий перелік спеціальностей, провокаційні дії міністерства у десятках внз держави з втручання в їх автономію на користь наближених осіб, що призвело до різкого зниження їх авторитету та рейтингів. Війна з учителями та викладачами пенсійного віку виявила вражаючу цинічність керівництва міносвіти.

Так сталося і в Черкасах, де міністр С.Квіт не виявив занепокоєння з приводу реального звільнення тисяч і тисяч професорів. Можливо не вмруть, а можливо і навпаки. Бо як інакше може відреагувати людина поважного віку на звільнення з роботи. Особливо тоді, коли провокують та ініціюють такі звільнення реальні неуки, які керують українською освітою та наукою.

Але найприкріше те, що разом з високим викладацьким та науковим потенціалом вмирає вітчизняна освіта, до якої байдуже міністру С.Квіту, який все більше і більше справляє враження міністра не вповні адекватного.

Ярослав Лаврінов, журналіст


Коментарів 7 Додати коментар

Залишити коментар