Точка неповернення. Акт Рахункової палати

Лис.18.2019. / Коментарів: 2

photo_2019-08-30_21-48-36

Перевірка Рахунковою палатою України Національного авіаційного університету засвідчила критичну кількість порушень чинного законодавства, які прирекли колектив університету на повільне вимирання.

Зауважимо, що перевірка тривала трохи більше місяця і кільком особам з робочої групи було фізично неможливо охопити весь спектр незаконної діяльності незаконної адміністрації НАУ. Але навіть того, що викладено в документі, який сьогодні виносимо на суд читачів, достатньо, щоб усвідомити масштаби розкрадань бюджетних коштів.

Як зазначив один з високопоставлених співробітників Рахункової після тривалої бесіди з одним з керівником групи спротиву рейдерському захопленню, в НАУ потрібно спрямовувати групу з представників усіх контролюючих і силових органів хоча б на півроку, щоб показати освітянській спільноті хрестоматійний приклад до чого призводять корупційні рішення очільників Міносвіти.

Усього цього могло б і не бути, якби, скажімо, колишній міністр С.Квіт не захотів призначити свою ручну адміністрацію і мати свій стабільний лівий заробіток. І заради цього порушити десятки разів закон для нього – дрібниці. Все можна списати на «революційну доцільність» і «особисті симпатії-антипатії». Гроші не пахнуть, та й за вкрадені 7 розкішних квартир у колективу Могилянки він не поніс кримінальної відповідальності. Тоді Янукович пожалів.

Не можна не погодитися з наступницею С.Квіта Л. Гриневич, яка у 2016 році сказала майже дослівно – да, накрутив Сірьожа (Квіт) в НАУ. Але тут же, проаналізувавши фінансові можливості колективу, вирішила призначити свою ручну адміністрацію в особі Ісаєнка, і разом з нардепом від БПП Д.Андрієвським продовжувати доїти НАУ, але вже заради власної родинної вигоди.  Адже міністерський вік нетривалий, та і пенсія на носі.

У цьому матеріалі варто згадати ті порушення, які не увійшли до Акту.

1. Про літаки. В Акті згадані лише сухі цифри, а хто понесе відповідальність за управлінські рішення, які призвели до величезних збитків державі?

У 2012 році за урядовою програмою було придбано 7 літаків (2 двомоторні, 5 одномоторних) Даймонд. Залишалася кредиторська заборгованість у розмірі 500 тисяч євро.

У 2016 році за ініціативою С.Квіта усі навчальні літаки були передані на баланс Держприкордонслужби. Кредиторська заборгованість залишилася за НАУ. Квіт все списав на війну. Мовляв, потрібно передати військовим. Але чому тоді Уряд порушив міждержавну угоду і дозволив експлуатувати літаки?

У 2017 році було відкрито на непідготовленій базі НАУ підготовка пілотів. У 2018 році придбано літак К-1 за 100 000 доларів США, який був поставлений на баланс лише у 2019 році, ніби то для «удосконалення».

Хоча в Кіровограді наявна спеціальна матеріально-технічна база для підготовки пілотів. В тому числі ЗПС,  аеронавігація, аеродром тощо. А НАУ тепер за все це сплачує.

Станом на сьогодні літак базується в Козельці Чернігівської області (попередньо базувався в Гостомелі) на невигідних для НАУ умовах. Це та ж схема, за якою хотіли змусити працювати НАУ Квіт і Бадрудінов, тільки на базі аеродрому Бородянка, який належить останньому.

Студенти наражаються на небезпеку для життя і здоров’я, бо отримують не спеціальність пілота, а лише посвідчення. В дипломі – інша спеціальність.

 Хто оцінить збитки таких оборудок?

2. Зникнення двох гуртожитків по вул. Вітряні Гори. Не проведена повна експертиза збитків, які нанесені державі. На ресурсі OLX вони свого часу були виставлені за 678 тисяч доларів. Кримінальне провадження не розслідується. На запитання куди зникли гуртожитки разом із землею в затишному місці – відповіді так і немає.

3. Станом на сьогодні в університеті функціонує два інститути – Інститут новітніх технологій та лідерства, Інститут міжнародного співробітництва та освіти, які не відповідають Закону України «Про вищу освіту». А саме, в їх складі відсутні навчальні кафедри та студенти, вони не провадять навчальної діяльності, а керівництво отримує надвисокі надбавки і премії, доплати за звання, ступені, педстаж, що є порушенням фінансової дисципліни.

Це аспект також упущений Рахунковою. Це також мільйони нецільових гривень.

4. В університеті у 2016 – 2018 роках змінювався штатний розпис адміністративного складу. В результаті чого був надмірно збільшений адміністративний апарат. Є приклади паралельного отримання заробітної плати двома складами проректорів з однаковими функціональними обов’язками (Я.Козачок – Т.Калита, А.Полухін – Т.Іванова, П.Борсук – В.Шульга, М.Луцький – А.Майснер, І.Зарубінська – О.Авдєєв, Т.Калита – О.Вовк, О.Вовк – А.Тесля, В.Войцеховський – Р.Вінецька, А.Майснер – Р.Вінецька, В.Чепіженко – О.Запорожець, головні інженери Ю.Кочергін – Ю.Симоненко).

Багато разів проводилися штучні реорганізації адміністративних підрозділів, які призводили до виплат скороченим працівникам, а також виплат компенсацій за рішенням суду про незаконне звільнення (окрім проректорів за період, який перевіряється, Р.Герасименко, О.Пунда, І.Любченко, С.Пузік, В.Матвєєв).

Опозиційною профспілкою, очолюваною В.Чепіженком, було ініційовано розгляд причин збільшення в рази витрат спецфонду на адміністративний апарат.

Хто компенсує ці мільйони гривень? Чому жодного разу компенсації за незаконне звільнення за рішенням суду не подавалися на повернення через регрес?

Тим часом виплата компенсацій незаконно звільненим проводилася у великих обсягах без регресу. В період 2018 – 2019 рік: В.Матвєєв, В.Шульга, М.Сидоров, Т.Калита, Ю.Кочергін. В період 2016 – 2018 рр. – Я.Козачок, А.Полухін, Р.Хращевський, В.Москвічов, М.Луцький, І.Зарубінська, П.Борсук, О.Пунда, І.Любченкоа, С.Пузік, С.Смерічевський та ін. Всього близько 4 000 000 гривень.

Виходить, що Ісаєнкові все має зійти з рук?

5. Економія на сумісниках. Не оформлені належним чином викладачі допускалися до читання пар. Станом на сьогодні сотні сумісників не отримали належної їм заробітної плати за вересень-жовтень. Так було і в минулому навчальному році. Крім того, інспекцією навчальних закладів було виявлено порушення, яке стосувалося незаконного наказу В.Ісаєнка щодо збільшення навчального навантаження з 600 до 650 годин. Це порушення до сьогодні не усунуто і університет працює за незаконним навчальним навантаженням. Два роки без законного навантаження! Хто відповість?

6. Діяльність вченої ради і прийняття рішень без участі студентів у період 2018 – 2019 рр., що є грубим порушення Закону України «Про вищу освіту». У цей час вченою радою розглядалися питання щодо відчуження зі складу університету значних майнових комплексів Кременчуцького вертолітного коледжу та Кропивницької льотної академії.
У цей же період відбувалося невиконання протягом тривалого часу рішення суду щодо незаконності зміни складу Наглядової ради університету.

Рішення, прийняті в незаконний спосіб, лише через те, що обрані студенти були неугодні Ісаєнкові. Маразм! Але так було і це також призвело до збитків.

7. Прихована оренда. Клуб «Форсаж». Усі приміщення використовуються як нічний клуб. Вони мають сплачувати по найвищій орендній ставці. Однак, приміщення незаконно розбите на зони, по яких сплачуються за заниженими ставками. Хоча всі приміщення зазначеного клубу використовуються як розважальний заклад. І не два там поверхи, а цілих три, бо була здійснена перебудова.

І тут відважна українська льотчиця Роза Вінецька втюхала групі Рахункової пояснення, що клуб «Форсаж» лише з серпня почав працювати і договір оренди ще не складено! А нічний клуб функціонує понад 10 років і Ісаєнко справно отримує готівку щомісяця! Це має проковтнути перевірка і колектив?

Більярдний клуб «Авіатор». В Акті зазначено, що площа в договорі не відповідає площам реально орендованим. Територію штучно розділено на частини, одна (більша) нібито закріплена за начально-спортивним оздоровчим центром. Хоча вся територія використовується приватним більярдним клубом. Більше того, співробітники більярдного клубу отримують заробітну плату за рахунок університету.

Не дійшли руки у перевіряючи до таких «дрібниць», які також вказують на значні збитки. У нічному клубі «Форсаж» та більярдному клубі торгують спиртними напоями, що є  прямим порушенням норм законодавства.

8. У 2018 році член Наглядової ради М.Петренко через фіктивний договір відібрав у НАУ два безпілотники «Око» і «Жайвір», а також коптер (разом з технічною документацією), на які було затрачено університетом значні кошти (близько 9 млн. грн. протягом кількох років через наукову частину) і видав їх за розробку підконтрольної йому компанії UA-technology.

Вироби демонструвалися на міжнародних виставках під брендом згаданої компанії.

Хто поверне ці кошти і чому так сталося?

Ця аморальна і антизаконна вакханалія в університеті відбувається протягом тривалого часу під носом у Міністерства освіти. Чи знали про це С.Квіт і Л.Гриневич? Знали. Знали, мовчали, підтримували і кришували своїх ставлеників. Мабуть, було за що прикривати беззаконня цим двом «еувропейським політикам».

В.Ковтунець і Ю.Рашкевич, яких обслуговували наші автомобілі, які пиячили за наш рахунок, обіймалися і цілувалися з Ісаєнком, освячували своєю присутністю всі кримінальні оборудки Андрієвського і Ісаєнка.

Якби в Україні панував Закон, то Ісаєнко і його шобла давно б опинилися на лаві підсудних. А якби належним чином працювали антикорупційні органи, то поруч з ісаєнками, вінецькими, гудманянами, запорожцями, вовками і іже з ними,  сиділи б Лілія Гринневич, Сергій Квіт, Інна Сосун, Володимир Ковтунець, Дмитро Андрієвський, Юрій Рашкевич, Олег Шаров і пройдисвіти від державної служби меншого рангу.

Дуже сподіваємося, що так і буде. Як-не-як, прийшла нова влада.

 


Коментарів 2 Додати коментар

  • Зменшили метри службового житла, щоб купити Ісаєнку під зад новий автомобіль?!!! А приміщення служби головного механіка виявляється було саме тим приміщенням, яке найбільше потребувало модернізаціі. Читаючи далі Акт стає зрозуміло чому саме «модернізували» приміщення служби головного механіка, бо воно мало прямокутну форму і заважало будівництву багатоповерхівки. Тому частину приміщення з одного боку зруйнували, а з іншого боку прибудували, змінивши його геометричну форму на англ.літеру L. Геніально!

  • аферисты! и откуда только они на нашу голову взялись? даже если пройтись по всем помойкам, трудно найти такую шваль. Но она нашлась.И теперь нас обворовывает.

Залишити коментар