Турбулентний Квіт, сердобольна Гриневич і нещасний НАУ

Нещодавно в мережу було викладено сотні мегабайт конфіденційної переписки високопосадовців, в тому числі і міністра освіти і науки Л.Гриневич. Ми не сумніваємося в автентичності цих листів, оскільки вони відповідають логіці подій, а окремі кореспонденти підтвердили своє авторство.

sergij-kvit-i-liliya-grynevych

Аналіз контенту свідчить про те, що окремі посадовці на публіці зі шкіри вилазять, але демонструють «європейськість, чесність  та прозорість», а насправді «ничто человеческое им не чуждо». Вони так само хочуть їсти та розкішно відпочивати. Тотальна безкарність останніх років запрограмувала їх на це. У них також є діти, які копіюючи своїх батьків, прагнуть розкоші. Ці «апостоли Майдану» прийшли до влади не для того, щоб змарнувати час на побудову держави, а використати шанс і урвати щось собі «на жизнь».

Серед інших листів, які редакція аналізувала, є лист колишнього міністра освіти і науки Сергія Квіта до нинішнього міністра Лілії Гриневич. Листи датовані 2016 роком, відколи Лілія Михайлівна була призначена на посаду міністра освіти.

Є в цьому масиві і переписка, яка стосується багатостраждального НАУ. Зрозуміло, що після звільнення С.Квіта з  посади міністра, багато хто сподівався, що нова міністр справді займеться галуззю, а не буде її добивати,  як це робили «солодка парочка» Квіт-Совсун. У тому числі щодо Національного авіаційного університету.

Тому логічними виглядають листи до Гриневич, датовані травнем 2016 року від поновленого двічі судом на посаді проректора Ярослава Козачка (від 16 травня 2016 року) та поновленого на посаді в.о. ректора НАУ Рімвідаса Хращевського (від 31 травня 2016 року).

ya-kozachok

hrashhevskyj-3-1

Стилістика листів різна, але суть одна – негайно втрутитися в ситуацію і детально розібратися в причинах і наслідках конфлікту. За результатами вжити відповідних заходів. Звернення Хращевського Гриневич відправила до Греби. А лист Козачка проігнорувала.

hrashhevskyj-2-vidpovid

Як пригадуєте, Лілія Гриневич, треба віддати їй належне, спочатку утворила своїм наказом авторитетну комісію з вивчення ситуації в університеті. Комісія працювала довго та неупереджено, висновки стали невтішними для рейдерів першої хвилі – Бадрудінова і його команди. Засідання комісії транслювалося в режимі он-лайн і вся освітянська спільнота мала можливість спостерігати за системним конфліктом, який спровокував не хто інший, як попередник Лілії Гриневич Сергій Квіт.

Та Сергій Квіт, «ничтоже сумняшеся», видає Лілії Гриневич сентенції на кшталт «події  в НАУ швидко розвиваються і все більше мають кримінальний присмак», мовляв,  треба втручатися терміново і щось робити (лист від 11 серпня 2016 року).

naglyadova-rada-vid-kvita-1

 

Але саме Квіт з подачі своїх кумів Цибулька та Бадрудінова двічі (!) призначав В.Харченка на посаду в.о. ректора НАУ. І Лілія Михайлівна  разом зі своїм близьким оточенням відверто говорила: «намутив Сергій в НАУ такого,  що тепер складно буде розрулити».

Нова міністр вчинила традиційно не як міністр, а як ображена жінка – відфутболила Квіта до свого заступника Р.Греби. Вона не забула як Квіт намовив студентів Могилянки після Майдану захопити приміщення міністерства і вимагати негайного призначення свого ректора міністром. Хоча по квоті переможців це крісло відходило «фронтовичці» Гриневич. А Греба, який приземлився в крісло заступника міністра освіти після термінової евакуації з крісла заступника міністра юстиції, втрапивши в гучний корупційний скандал, ніяким НАУ займатися і не думав, тому що тісно співпрацював з рейдерською командою НАУ, яка відмовилася від послуг Бадрудінова,  перестала йому платити данину і шикарно обходилася без нього і звільненого Квіта. Таким чином, Лілія Михайлівна мала підстави підтримати вирішення питання НАУ навіть після оприлюднення висновків комісії.

А висновки комісії були для Квіта невтішними.  Все, чим займалася адміністративна команда Бадрудінова, було визнано членами комісії незаконним. В першу чергу – кадрові призначення більшості проректорів, які не мали відповідної фахової кваліфікації та належного досвіду, незаконні масові звільнення, грубі порушення нормативно-правових актів, які стосувалися провадження освітнього процесу, невиконання рішень судів, вимивання бюджетних коштів, укладання незаконних угод тощо.

Але Квіт не заспокоюється і пише в листі від 25 серпня 2016 року про те, щоб Лілія Михайлівна  звернула на висновки комісії в частині Наглядової ради,, яка не «мала жодних підстав для негативної оцінки її діяльності», що «льотчик» Бадрудінов завжди співпрацював і надавав важливу інформацію і про пілотів, «яких ми фактично не готуємо», – пише Квіт. Але забуває при цьому нагадати, що фактично вкрав у НАУ 7 навчальних літаків.

naglyadova-rada-vid-kvita

При цьому Квіт не забуває наголосити на тому, що перед Лілією Михайлівною постало одночасно багато проблем. Як би турбується про неї, хвилюється. Але більшість проблем для своєї  наступниці залишив саме він.

Виглядає Квіт як справжній фарисей, коли пише: «Звичайно, мені було б легше не втручатися рік тому, нам усім було б менше проблем. Проте серед тих людей, на яких я міг покладатися у складній справі розгрібання авгієвих стаєнь і організації відкритих і чесних виборів була Наглядова рада НАУ. Зокрема саме Бадрудінов був одним із головних джерел правдивої інформації про процеси, які там відбуваються». Ні дати, ні взяти. Суцільна брехня, якою кормить колишній міністр міністра нинішнього. Яка також не відстає у «прагненні щирості» у стосунках з попередником.

По-перше: Квіт тричі відміняв прозорі і чесні вибори, хоча колектив був до них готовий.

По-друге: Квіт підписав незаконний наказ, яким наділив Наглядову  раду НАУ винятковими повноваженнями, які законодавчо не передбачені.

По-третє: Квіт керувався винятково приватними меркантильними інтересами, коли пропихав жадібну команду Бадрудінова, свого фактично родича, на НАУ.

По-четверте: Квіт забув вказати Гриневич на той факт, що НАУ згідно угоди, яку лобіював Бадрудінов, мав інвестувати у його приватний аеродром в Бородянці 150 мільйонів гривень зі спец коштів протягом 5 років. При цьому аеродром мав залишитися в приватних руках Бадрудінова.

Чому Квіт припинив відстоювати двічі призначеного ним в.о. ректора Харченка? Відповідь проста. Весною 2016 року, після звільнення Квіта з посади міністра, уся незаконна адміністрація переорієнтувалася з Бадрудінова на іншого пройдисвіта – адвоката Крижанівського, який став основним лобістом Харченка в «коридорах влади».

Але Квіт як щось відчував, набираючи слізне прохання Гриневич 25 серпня 2016 року, бо вже на наступний день, 26 серпня 2016 року, Харченко і Крижанівський були затримані детективами НАБУ за вимагання хабара в особливо великих розмірах за поновлення на роботі за рішенням суду.

И.о. ректора НАУ поймали на взятке в 170 тысяч евро Українська правда

Слідчі НАБУ завершили кримінальне провадження і передали справу до суду. Він триває. Обвинуваченими є злочинна група – Харченко, Крижанівський і Бойчук.

Заступник міністра Р.Греба, якому було доручено «розібратися в ситуації», спромігся лише звільнити Харченка заднім числом, бо міністр була відсутня.

И.о. ректора НАУ Харченко уволен Сегодня.ua

Лілія Гриневич, замість того, щоб врахувати висновки призначеної нею ж комісії, передала НАУ на розграбування Ісаєнку, Андрієвському та своєму новому заступнику Ковтунцю, якого ж у свою чергу за корупційні схеми в НАУ і звільнила через два роки.

Сумніватися в тому, що сама міністр має приватний інтерес в НАУ, не доводиться, бо закривати очі на системні і публічні беззаконня «за так» немає жодного смислу.

Загалом, переписка Лілії Михайлівна читається легко. Посили абсолютно логічні та зрозумілі. Просто високопосадовцям не потрібно тримати людей за ідіотів, говорячи на камеру одне, а реально діючи в інший прихований спосіб. Бо все таємне стає явним.

Переписку буде цікаво переглянути і правоохоронцям, бо в деяких листах можна розгледіти ознаки кримінального злочину. Але ними, вочевидь, буде займатися вже інша влада.

Квіт і надалі залишається турбулентним, оскільки питання його обрання Головою НАЗЯВО визнано в суді незаконним. Виторгував він собі у Гриневич цю посаду, зарили вони топірець війни, але Гриневич не забули незаконного розпуску НАЗЯВО легітимного скликання. Історія буде тривати. Там, де Квіт, там завжди проблеми.

 


Залишити коментар