У Києві відбулася акція протесту студентських та освітянських профспілок

1388096

У Києві у четвер, 7 квітня, кілька сотень студентів з різних ВНЗ України у парку перед головним корпусом Київського національного університету ім. Т. Шевченка провели попереджувальну акцію протесту з вимогами до влади поліпшення фінансування освітньої системи та надання соцгарантій. Про це повідомило Hromadske.tv.

Учасники акції вимагали прирівняти стипендії до прожиткового мінімуму та підтримки дітей переселенців та бійців АТО, зокрема – безкоштовного проживання в гуртожитках. «Ми вимагаємо також державної програми будівництва нових сучасних гуртожитків», – заявив заступник голови профспілки працівників освіти і науки Сергій Романюк.

Відповідаючи на уточнення щодо того, чи везли студентів, Сергій Романюк зазначив, що діставалися вони по-різному. Для деяких організатори винаймали автобуси, однак їхати чи ні студенти вирішували самі.

1388096_1414522

Зазначимо, напередодні міністр освіти та науки Сергій Квіт, реагуючи на намір студентських профспілок провести студентські акції протесту «проти скасування стипендій», заявив, що видатки на виплати стипендій студентам вищих навчальних закладів зменшуватися у 2016 році не будуть.

1388096_1414519

Перший заступник міністра Інна Совсун повідомила, що зараз з 12 млрд грн державного фінансування на стипендії виділяється 4-5 млрд (30-40%).

«Наразі не планується зменшення обсягу грошей на стипендії – йдеться тільки про чітке розрізнення між академічними (за навчальні досягнення) та соціальними (для соціальної підтримки студентів)», – повідомила вона.


Залишити коментар