Рейдерське захоплення Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова

Бер.6.2016. / Коментарів: 2

Академічне рейдерство або Як колишні регіонали, поплічники Януковича, намагаються захопити університет ім. М Драгоманова

До рейдерського захоплення підприємств ми уже звикли. Здається, ні поліція, ні адміністрація, ні урядові структури зупинити цей процес не в змозі. В хід ідуть гроші, технології залякування, підробки документів… Усе це вже апробовано на десятках, а може й сотнях підприємств.  Однак, захоплення університету відбувається вперше.
Мова йде про долю лідера педагогічної освіти України – Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова.

Здавалося б, університет працює ритмічно і впевнено. Аж ні! Декілька, викинутих на узбіччя історії колишніх представників злочинної влади, увійшовши в довір’я до Міністра освіти, роблять спробу дискредитації вишу: мовляв, у ньому все погано – від навчального процесу і науки  до організації проживання студентів у гуртожитках. За цим слідує дискредитація деканів факультетів,  проректорського корпусу, особливо, проректора з адмінхозроботи (зловживання, не цільове використання коштів, необґрунтовані ремонти тощо). Нарешті – дискредитація ректора: втратив контроль, рідко буває на роботі… Університет занепадає, треба міняти. Декілька анонімок, звернення до Міністра, Народних депутатів…
Як бачимо, все як завжди.

Хто ж ці “поборники справедливості”, які так самовіддано кинулись “рятувати” університет і всю українську педагогіку?
Героїв треба знати в обличчя.

Першим з них виступає один з лідерів колишньої партії регіонів Анатолій Толстоухов, вигнаний із влади за зловживання  за трьох  Урядів України. У свій час він був співголовою (разом з Кременем) Наглядової ради університету. Був, але не зробив для університету нічого! Тепер він забажав стати одноосібним… Відштовхнув від влади академіка Кременя. Вліз у довір’я до Міністра й не дочекавшись призначення, захопив кабінет, міцно прибивши до нього мідну дошку з оголошенням свого високого статусу.
Це саме той Толстоухов, який очолює Російський Союз дружби з Україною. (До речі, результати цієї «дружби» ми щоденно бачимо через інформацію про події в АТО, анексію Криму і судилище над Героїнею Савченко). Це той самий Толстоухов, який у свій час «завів» в університет проросійськи налаштованих  особистостей (Лановий, Табачник та ін.), які з хрипотою в голосі «переконували» в необхідності реанімації та захисту  російської мови. Це той Толстоухов, який був радником Азарова, практично щотижнево їздить до першопрестольної й радиться, як нівелювати європейський вибір і повернути Україну у лоно «єдиної і неподільної».

Другою особистістю є генерал Микола Бойчук. Фігура більш ніж одіозна. Вихованець системи колишнього КДБ, він сьогодні позиціонується у суспільстві  як неймовірний брехун, фальсифікатор подій, людей і фактів, провокатор…
Чого лиш вартує його спроба «пролізти» у депутати Київської влади. Підкуп студентів, брехливе надання інформації про власний статус, фальшиві обіцянки жителям Оболоні. І, звичайно ж, маніпуляції, яких ще не бачили прості і довірливі викладачі, студенти та співробітники університету, прості громадяни Оболоні.
Обидва «науковці» купили собі престижні дипломи докторів наук, професорські звання (до речі, варто було б перевірити, за які чесноти М.Бойчук отримав звання професора?). Толстоухов став, навіть, академіком!
Шалений успіх! Однак їм цього замало. Під прикриттям «потреби у порятунку університету» вони захоплюють керівні посади, залякують співробітників, підкуповують студентів…
Ура, гуля наш батюшка, гуля!

А де ж міністерство? Де Народні депутати? Де колектив університету? Невже ми дозволимо двом неукам, які ніколи не працювали в університетах, влізти до Храму освіти і науки? Невже у нас немає сил їх зупинити?
Віримо у краще. Віримо Міністру, його команді, віримо уряду, а головне, віримо у свій колектив – працьовитий, креативний, духовний, перспективний.

За дорученням колективу
професор Сонячногорський

 

http://volianarodu.org.ua


Коментарів 2 Додати коментар

Залишити коментар