У пошуках відповіді

321

Під впливом останніх подій вирішив абстрагуватися від емоцій і власноруч пересвідчитися в тому, про що освітня реформа в Україні відбувається.

У пошуках відповіді на це питання, зайшов на портал Міністерства і знайшов посилання “Звіт Міністерства освіти і науки за 2015 рік”. Як дослідник історії українського МОН, я штудіював подібні звіти за багато років. Тож поспішив відкрити і цей. Але…

Замість звіту побачив… презентацію Міністра освіти і науки С. Квіта “Нова освітняполітика: якість та рівний доступ до освіти і науки”. Немає ніяких сумнівів у тому, що 14 слайдів до виступу Міністра – це дуже добре. Але назвати їх “Звітом Міністерства освіти і науки за 2015 рік” – це вже занадто.

Бо “Звіт”, на відміну від презентації, не передбачає пафосних лозунгів та теоретико-методологічних месиджів. Це, насамперед, глибокий, відвертий і прозорий аналіз того, що зроблено; констатація недопрацювань, прогалин і проблем; чітке визначення шляхів їхнього усунення… На жаль, у слайдах, розміщених на офіційному порталі МОН, цього всього немає.

Освітянській громаді (і не лише освітянській) знову підсунули замість поживної та смачної цукерочки пустишку в гарній сучасній упаковці. Іншими словами – обманули. Тож укотре йдеться про рівень професіоналізму працівників цього відомства. Тих, хто береться вчити багатомільйонну армію освітян України, як останнім працювати. А потім оцінюють їхню роботу, готують рекомендації та чергові вказівки. Коротше кажучи – “керують”. Сумно і прикро від такого, з дозволу сказати, “керівництва”
http://mon.gov.ua/…/zvit-ministerstva-osviti-i-nauki-ukrayi…

 

P.S. Візьму на себе сміливість дати одну пораду, добре усвідомлюючи, що це далеко не всім сподобається.

Якщо колись буде готуватися справжній “Звіт про роботу МОН”, то звітуйте про роботу Міністерства, а не всієї освітньої освітньої системи. Бо, у переважній більшості випадків, успіхи в діяльності окремихї закладів та освітніх підсистем менш за все залежать від діяльності освітянських керманичів різних рівнів, а пояснюються, насамперед, ентузіазмом, високим рівнем професіоналізму та відданості справі тисяч рядових працівників освітніх закладів.

 


Залишити коментар