У псевдоректора обов’язково має бути псевдопроректор

Суд дозволив називати Теслю псевдо-науковцем

20190915-03-teslya-pseudoscientist-1140x570

Поки деякі українські судді десь на сторіччя відстали від розвитку технологій, інші стали на захист науки. Спір, який вирішили судді Київського апеляційного суду, стосувався захисту честі, гідності та ділової репутації та зачіпав всю систему освіти на науки.

Про це у своєму відеоблозі «Честь і Нечесть» розповіла Ірина Шиба – експертка з судової реформи, відновного правосуддя та правосуддя для дітей у Фундації DEJURE.

Декан факультету інформаційних технологій Київського університету імені Тараса Шевченка Юрій Тесля (тепер уже проректор Національного авіаційного університету) подав до суду на науковицю та активістку Ірину Єгорченко. В жовтні 2016 року Єгорченко виступала у Верховній Раді щодо деградації науки й освіти в Україні, розповідала про роздачу порожніх звань і дипломів. Як приклад, вона згадала Юрія Теслю, який, на її думку, вчить студентів невідомо чому та назвала його псевдонауковцем.

Тесля є автором «теорії несилової взаємодії», що передбачає наявність почуттів у будь-якої матерії. Він вважає свою теорію «універсальною» і переконує, що теорію можна застосовувати у різних сферах, навіть у медицині чи обороні. На сайті факультету Тесля навіть пропонував студентам пройти однойменний предмет. Члени Вченої ради фізичного факультету КНУ звертались до ректора університету з проханням заборонити Теслі пропагувати теорії від імені КНУ. «Теорія несилової взаємодії» в листі згадується як «дилетантська» та «антинаукова».

Суд першої інстанції не побачив нічого дивного в висловлюваннях Теслі, але в апеляції вирішили по-іншому. Цікаво, що Тесля оцінив моральну шкоду в 50 тисяч гривень. Шкода, якої він завдав престижу університету та науковому товариству, – в десятки разів вища.

vdome.ua

Нагадаємо, що псевдопроректор НАУ Тесля забрав під свій кабінет два приміщення кафедри фізики на четвертому поверсі 1 корпусу. В Ісаєнка особливі погляди на науку.

 

 


Залишити коментар