Видатний економіст Гудманян і нове слово в педагогічній науці

Скарбничка злодійських схем управлінської команди Ісаєнка поповнилися ще однією аферою. Замало їм виявилося відкатів за ремонти і закупівлі, премій, десятків банківських карток «підснижників», які зберігаються в кишенях «ректора» і «ректорату». Гроші спецфонду університету вимиваються зі швидкістю «гіперлупа». А нових надходжень вже немає.

У пошуку свіжих схем «ректорат» запропонував дуже цінну економічну новацію, яка намагається знівелювати основні принципи педагогічної науки. Головна роль цього геростратичного акту відведена «проректору» Гудманяну. До педагогічної науки він має приблизний стосунок, оскільки давно не заходив у навчальну аудиторію. Запам’ятався колегам лише тим, що змушував випускників накривати столи винятково за затвердженим райдером, в якому було передбачено все до дрібниць – від огірочків-корнюшончиків до спеціальних салфеток, від салямі до вишуканої випивки.

А ще здача екзаменів у Артура Грантовича відбувається за затвердженим прейскурантом. Вони неприємно дивують навіть магістрів з інших інститутів.

gudmanyan-2

Так от. Гудманян відтепер усі свої зусилля як адміністратора зосередив на тому, щоб жоден студент-контрактник не був відрахований за неуспішність. Логіка така: чим більше баласту залишиться, тим залишиться більше коштів. А чим більше буде коштів, тим більше можна буде розпиляти.

Для прикладу. Має студент чотири заборгованості. Його подають на відрахування, включають до наказу. Але перед тим як підписати наказ, Гудманян викликає директора інституту і запитує:

  • А чому ви його відраховуєте?

Директор ніяковіє від тупизни запитання, але, опанувавши собою, відповідає: – Згідно з нормативно-правовою базою, за неуспішність.

  • А чому ви довели студента до такого стану? – продовжується допит.
  • Тому що студент не відвідував заняття, не з’явився жодного разу на екзамен…
  • А чому ви не зустрілися зі студентом особисто?
  • Тому що його в Україні немає.
  • Ну то й що, що немає? Ви повинні…

Приблизно такі дурні бесіди регулярно виникають в кабінеті «проректора» Гудманяна. Логіки в них – жодної.

Пересічний викладача вищої школи природно орієнтується на принципи викладання в університеті, за якими захищені десятки дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата (доктора) педагогічних наук, і які давно стали нормою і регулюють навчальний процес. Саме дидактика лежить в основі вивчення усіх дисциплін на різних рівнях. Це стверджував і доводив у своїх працях визнаний авторитет Ян Амос Каменський. І це поки що не заперечує найвідоміший в країні кандидат педагогічних наук Лілія Гриневич.

Принципи сталі: науковості, систематичності, послідовності, зв’язку з практикою (ось вам і модні на сьогодні компетенції), свідомості, активності, наочності, самостійності. Без сумніву, допоки існує наявна модель університетського навчання, доти існує і контроль. Не засвоїв навчальний матеріал, не спроможний його осягнути – йди в народне господарство, будь корисний там.

Але відтепер в НАУ вирішили ввести інновації і змінити усталений науковий порядок. «Шаблі наголо! Відрубаймо голову гідрі педагогічної схоластики!» Будьоннівку цього ідіотизму приміряв на себе «проректор» Гудманян. Сав перед дзеркалом, милується новим головним убором і так, пошепки, сам до себе: «Ну як я вам, мальчікі?»

На практиці такий новаторський підхід виглядає так. Має студент дві заборгованості – не відраховуйте, закрийте очі і поставте «задовільно». Має три заборгованості – зателефонуйте до нього, запитайте як справи, чи не голодний. Має чотири – напишіть листа-подяки батькам, скажіть, що їх чадо дуже здібне і його чекають значні успіхи. П’ять, шість, сім і вище – заспокойте, скажіть щоб не хвилювався, бо ви все одно поставите і він відрахований не буде. Але в кінці кожної розмови нагадайте, щоб не забули заплатити за навчання.

Навіть якщо студент пошле вас на три букви чи плюне в очі – усміхніться, спокійно дістаньте з кишеньки носовичок, витріть лице і… все одно поставте «три». І навіть якщо студент перебуває за кордоном – також не подавайте його, сердешного, на відрахування.

Якщо ви порядна людина, досвідчений викладач, який цінує свою наукову честь і людську гідність, ви відрахуєте. Бо в противному випадку вам сядуть на голову інші студенти і ваш авторитет, так само як і авторитет університету опуститься нижче плінтуса. Але тоді ви ризикуєте бути звільненим, чи підвести під звільнення свого керівника.

Кожен може вибирати шлях, який підказує йому його світогляд. Або опинитися на вулиці, або збільшити статки «ректорату». І смотрящим за цією принизливою процедурою призначили Гудманяна.

Але є у цій історії ще один бік – темний. Знаючи добре психотип «проректора з навчання», слід передбачити те, що в такий спосіб він систематизує нові можливості і потоки, які надає йому посада. Не даремно ж він сфальсифікував результати виборів ректора.

В сучасних умовах кількість студентів, які вимушені працювати, щоб прожити і оплатити навчання, катастрофічно збільшується. Відтак збільшується і кількість тих, хто попадає в зону ризику. А відрахованим бути ніхто не хоче. Тоді підключаються знайомі, знайомі знайомих, родичі, батьки тощо. А як ви гадаєте – куди ведуть аріаднині ниточки? Правильно. До Гудманяна. Висновки робіть самі.

gudmanyan-3

 


Залишити коментар