Відкритий лист Лутковській Валерії Володимирівні,

Лют.27.2016. / 1 коментар

Уповноваженому

 Верховної Ради України

з прав людини

Лутковській  Валерії  Володимирівні,

Кулика Миколи Сергійовича,

м. Київ, вул. ХХХХХХХХХ,5

тел.: 067-ХХХ-ХХ-ХХ

 

Вельмишановна Валеріє Володимирівно!

 

Колектив Національного авіаційного університету (НАУ) вже більше ніж півроку є об’єктом і мішенню для кричущого свавілля, а юридичною мовою – потерпілим, від злочинної діяльності рейдерського угруповання, організованого та направленого до університету Міністром освіти і науки України Квітом С.М.

Дії рейдерів в університеті, санкціоновані Міністром, які вже стали для них нормою, – це низка прямих та зухвалих порушень чинного законодавства, зловживання службовим становищем, підроблення та фальсифікація документів. І все – задля персональної вигоди та реалізації комерційних інтересів рейдерської команди Міністра Квіта С.М.

Рейдерська команда Квіта С.М. – це особи, які жодного відношення ніколи не мали не тільки до нашого університету, але й до вищої освіти загалом. Серед них такі одіозні постаті як власник Бородянського сміттєзвалища і одночасно кум та радник Міністра Бадрудінов О.К., а також колишній активіст «Молодих регіонів», помічник колишнього депутата-регіонала Пінчука А.П. та соратник Артема Пшонки Майснер А.В., який теж є радником Міністра Квіта С.М., інші особи.

Ці особи, направлені особисто Квітом С.М. до Національного авіаційного університету, користуються його повною підтримкою у справі захоплення та знищення одного з найкращих вищих навчальних закладів нашої країни.

12 червня 2015 року закінчився семирічний термін перебування на посаді ректора Національного авіаційного університету Кулика М.С. і, відповідно до Закону України «Про вищу освіту», мав відбутися конкурс на заміщення вакантної посади ректора.

Проте до цього часу вибори ректора не відбулися. А рейдерське угруповання, прикриваючись патріотичною риторикою, під гаслом боротьби з корупцією вже більше ніж півроку практично щоденно скоює протизаконні дії. Наводимо перелік основних із них:

Оголошення про конкурс на заміщення вакантної посади ректора Національного авіаційного університету було оприлюднене за наказом Міністра Квіта С.М. не за два місяці до припинення повноважень ректора (контракт ректора Кулика М.С. закінчився 12 червня 2015 р.), як того вимагає Закон «Про вищу освіту», а лише 20 квітня 2015 р. При цьому самі вибори були призначені на 17 вересня 2015 р. Це було перше порушення чинного законодавства.

15 червня 2015 р. Міністр Квіт С.М. своїм наказом поклав виконання обов’язків ректора університету на період до проведення виборів ректора на проректора з наукової роботи Харченка В.П.

Міністр Квіт С.М. представив Харченка В.П. як в.о.ректора на Вченій раді університету у супроводі Бадрудінова О.К. – власника сміттєзвалища в м. Бородянка та кума Міністра.

В.о.ректора Харченко В.П., підробивши документи, викликав до університету з метою його позапланової перевірки (другої перевірки поспіль) комісію Державної інспекції навчальних закладів. Перевірка проводилася під час вступної кампанії до університету та роботи приймальної комісії і проведення конкурсу на заміщення вакантної посади ректора. Комісія Державної інспекції навчальних закладів суттєвих порушень у діяльності університету не виявила, висновок комісії щодо його діяльності був позитивним.

В.о.ректора Харченко В.П., вдруге підробивши документи, викликав також позапланову перевірку діяльності університету відділом внутрішнього аудиту Міністерства освіти і науки. Суттєвих порушень у діяльності університету під час перевірки, яка тривала декілька місяців, аудитори МОН не виявили.

Проте Міністр Квіт С.М. намагався примусити членів аудиторської групи МОН вписати в підсумковий Звіт з перевірки неправдиві дані та висновки. Після їхньої відмови підписати Звіт із сфальсифікованими даними та висновками Міністр заявив на брифінгу про звільнення всього відділу внутрішнього аудиту МОН, що і було зроблено за надуманим приводом. Згодом, з’явився  підроблений підсумковий Звіт, обсяг якого збільшився на 7 сторінок у порівнянні з попереднім варіантом Звіту. Звільнення керівника відділу внутрішнього аудиту МОН оскаржено в суді.

З метою дестабілізації діяльності Національного авіаційного університету та його ліквідації як юридичної особи Квіт С.М., перевищуючи свої повноваження, видав наказ про скасування Статуту університету, який був затверджений Міністерством освіти і науки України та зареєстрований у встановлений законодавством порядку за два місяці до того. Незаконний наказ Міністра оскаржено в суді.

Своїм наказом Міністр Квіт С.М. звільнив з посади  в.о.ректора НАУ Харченко В.П. та призначив в.о.ректора Хращевського Р.В., який зайшов до університету у супроводі п’ятьох озброєних осіб (підтверджено низкою фото- та відеоматеріалів), та команди рейдерів: Бадрудінова О.К., Майснера А.В., Шульги В.П., Авдєєва О.М., Іванової Т.В.

Новий в.о.ректора Хращевський Р.В. безпідставно на 15 хвилині свого перебування в університеті своїм наказом звільнив усіх (п’ять осіб) проректорів НАУ, крім Харченка В.П. Звільнення проректорів оскаржено в суді.

Уже є рішення судів про негайне поновлення на посадах безпідставно звільнених проректора з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків Зарубінської І.Б. та проректора з науково-педагогічної роботи та корпоративного розвитку Борсука П.С. Рішення судів щодо поновлення зазначених проректорів рейдерським керівництвом університету зухвало та демонстративно не виконуються. Рішення судів щодо поновлення інших проректорів очікуються в лютому-березні 2016 р.

Міністр Квіт С.М. безпідставно, за три дні до дати проведення виборів ректора університету, встановленої ним же на 17 вересня 2015 р., скасував вибори взагалі, що є прямим порушенням Закону України «Про вищу освіту». Оскаржено в суді.

Безпідставно, з порушенням чинного законодавства, розпущена Вчена рада університету – вищий колегіальний орган управління університетом, яка, відповідно до Закону України «Про вищу освіту», була переобрана в університеті у 2015 році з терміном повноважень до 2020 року.

Наказом Міністра Квіта С.М. була створена нова Наглядова рада університету, головою якої Квіт С.М. призначив свого кума і радника Бадрудінова О.К. При цьому не було пояснено, чому ліквідовано діючу Наглядову Раду та звільнено її очільника – Героя України №1, льотчика-випробувача зі світовим ім’ям Галуненка О.В. Перевищення Міністром службових повноважень та порушення Закону України «Про вищу освіту» оскаржено в суді.

5 листопада 2015 р. наказами в.о.ректора НАУ Хращевського Р.В. звільнено з посад рейдерів – виконувачів обов’язки проректорів: Майснера А.В., Авдєєва О.М, Калиту Т.В., Іванову Т.В., Шульгу В.П., Харченка В.П. та повернено на посади незаконно звільнених раніше проректорів Луцького М.Г., Борсука П.С., Козачка Я.В., Зарубінську І.Б., Полухіна А.В.

6 листопада 2015 р. в.о.ректора Хращевський Р.В. звернувся із Заявою до колективу університету про визнання помилковості своїх дій, в якій визнав, що захоплення університету викликано винятково комерційними приватними забаганками бородянської рейдерської групи, санкціонованими Міністром Квітом С.М.

Ще одним аргументом, який привів до розриву стосунків в.о.ректора Хращевського Р.В. з рейдерською групою Міністра Квіта С.М., було заплановане рейдерами звільнення керівників усіх підрозділів університету: навчальних та адміністративних.

6 Листопада 2015 р. Міністр Квіт С.М. видав наказ про звільнення з посади в.о.ректора НАУ Хращевського Р.В. з 5 листопрада 2015 р. («заднім числом», під час його перебування у відрядженні) та призначив на цю посаду з 6 листопада 2015 р. Харченка В.П. (повторно).

Про це колектив університету дізнався 6 листопада 2015 р. о 12.30 на засіданні Вченої ради, куди у супроводі озброєних автоматичною зброєю людей та Бадрудінова О.К. прийшов з наказом Міністра, датованим 5 листопада 2015 р., Харченко В.П. Причини звільнення Хращевського Р.В. у наказі Міністра не вказані. Оскаржено в суді.

Харченко В.П. відмінив усі накази та інші розпорядчі документи від 5 листопада 2015 р., підписані Хращевським Р.В. З метою знищення наказів в.о.ректора Хращевського Р.В. від 5 листопада 2015 р., Харченко В.П. намагався підмінити ці накази на інші, фактично їх підробити. Співробітниками НАУ було викликано наряд поліції і оперативно-слідчу групу. Зазначені факти зафіксовано поліцією Соломянського району в м. Києві та внесені відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань №12015100090011356.

До університету було направлено Комісію МОН. Комісію в університеті ніхто не бачив, її висновки готувалися в МОН. Ні з ким із незаконно звільнених працівників комісія зустрітися не спромоглася. Зрозумівши, що потрібні рейдерам висновки не знаходять документального підтвердження, комісія тихо припинила свою роботу. Результати її діяльності ніколи не оприлюднювалися.

Поновлені проректори не допускаються на робочі місця, ведеться перешкоджання виконанню службових обов’язків. Внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань №42015100090000179. Оскаржено в суді.

23 листопада 2015 р. в.о.ректора Харченко В.П. під надуманим приводом незаконно звільнив з 19 листопада 2015 р. («заднім числом») заступника відділу кадрів та документозабезпечення університету Любченко І.Г.

24 листопада 2015 р. Міністр Квіт С.М. своїм наказом повторно звільнив з 24.11.2015 р. Хращевського Р.В. з посади в.о.ректора університету, не відмінивши свій попередній наказ про його звільнення від 5 листопада 2015 р.

На сьогоднішній день в університеті продовжуються залякування працівників, погрози та масові звільнення. Зокрема, звільнені: проф.Зарубінська І., проф. Полухін А., проф. Луцький М., проф. Козачок Я., проф. Борсук П., проф. Смерічевський С., проф. Пузік С., Бондареєв О., Любченко І., Литвиновський Ю., Філіпов А., Варенко К., Пунда С., Пунда О., Панченко Є. та інші. Звільнення тривають та набирають обертів.

Підписуються угоди з бізнес-структурами, які мають на меті вимивання коштів університету, відчуження майна, крадіжку інтелектуальної власності багатотисячного колективу університету.

Вибори ректора університету так і не оголошено до цього часу!

11 січня 2015 р. в.о.ректора Харченко В.П. відмовився виконувати рішення суду України про поновлення на посаді проректора незаконно звільненої професора, доктора педагогічних наук Зарубінської І.Б. Хоча рішення суду від 29 грудня 2015 р. передбачає її негайне поновлення на посаді. Відкрито виконавче провадження.

Для того, щоб не допустити повернення на посади звільнених працівників, які мають рішення Суду України про своє повернення, та звільняти працівників університету й надалі, рейдерами проводиться масове перейменування посад, здійснюються зміни структури університету.

Була скликана нова Вчена рада університету. Під час обрання Голови Вченої ради були сфальсифіковані результати голосування. Результати голосування сфальсифіковані і щодо структурної реорганізації університету.

На посади призначаються особи, які не відповідають кваліфікаційним вимогам, у першу чергу, на посади проректорів.

22 лютого 2016 р. Зарічний районний суд м. Суми задовольнив клопотання прокуратури Сумської області і проректора–рейдера Шульгу В.П. відсторонено від займаної посади на два місяці. Йому інкримінується вчинення кримінальних злочинів, передбачених ч. 4 ст. 190 (шахрайство), ч. 2 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) КК України. Проте керівники-рейдери не виконують це рішення суду і Шульга В.П. продовжує виконувати обов’язки проректора.

Як наслідок «роботи» рейдерської команди Міністра Квіта С.М., діяльність Національного авіаційного університету загальмована практично за всіма напрямками через професійну непридатність призначеного рейдерами «свого» керівного складу. Безумовно, від цього університет втрачає свій імідж та авторитет, у першу чергу, в очах потенційних абітурієнтів та їхніх батьків.

Усе це також дискредитує органи влади нашої країни як на внутрішньому, так і на міжнародному рівнях, адже у Національному авіаційному університеті навчаються іноземні студенти із 42 країн світу.

Усі пункти викладеного вище підтверджено документами, які можемо надати на першу ж вимогу.

Вельмишановна Валеріє Володимирівна! Злочинна рейдерська команда Міністра Квіта С.М. нищить Національний авіаційний університет, який за свою 83-літню історію підготував понад 150 тисяч висококласних фахівців для України та понад 100 країн світу. Дипломи НАУ визнаються у всіх країнах. Наш випускник очолив Раду Міжнародної організації цивільної авіації (ІСАО), Монреаль, Канада. Ми протягом багатьох років входимо до п’ятірки найрейтинговіших університетів України.

Ми звертаємось до Вас по допомогу. Захистіть один з кращих вищих навчальних закладів нашої держави від рейдерського угруповання Міністра Квіта С.М.

 

 

З глибокою повагою,

 

 

доктор технічних наук, професор,

завідувач кафедри авіаційних двигунів,

Ректор НАУ (2008-2015рр.)

Кандидат на посаду ректора НАУ                                      М.С. Кулик


Коментар 1 Додати коментар

  • Підтримуємо Вас, Миколо Сергійовичу! А ми, чим зможемо, тим допоможемо викинути з університету цих пройдисвітів-рейдерів. Не дамо їм зруйнувати університет! Тримайтеся, перемога буде за нами!.

Залишити коментар