ВЛАДИМИР ШУЛЬГА: ИДЕЙНЫЙ БОРЕЦ ЗА ДЕНЕЖНЫЕ ЗНАКИ. ЧАСТЬ 1

Повної картини ми ще не маємо, інформація досить фрагментарна, але пазл великої корупційної авантюри починає потроху складатисяПовної картини ми ще не маємо, інформація досить фрагментарна, але пазл великої корупційної авантюри починає потроху складатисяФото: SumyNews

Директор Центру досліджень регіональної політики, експерт з комунікаційних стратегій.

Головний редактор медіа-платформиwww.sumynews.com [з січня 2009 року].

Координатор Громадянської мережі ОПОРА в Сумській області [2014-2015 рр.].

В 1995-2000 рр. навчався в Сумському державному педагогічному університеті, історичний факультет та факультет іноземних мов.

В 2000-2002 рр. навчався в Ukrainische Freie Universität [Мюнхен, Німеччина].

В 2006 році навчання в Українській школі політичних студій [Київ, Україна] та Summer university of democracy [Рада Європи, Страсбург].

В 2014 році навчався в Visegrad School of Political Studies на базі European Academy of Diplomacy [Варшава, Польща].

В 2000-2004 рр. викладав правничі дисципліни в Сумському державному педагогічному університеті.

В 2004 році працював наОрганізацію з безпеки та співробітництва в Європі [ОБСЄ], консультантом в Сумській області в реалізації проекту «Підтримка в подальшому вдосконаленні виборчого процесу в Україні«.

В 2005-2006 рр. працював начальником управління з питань внутрішньої політикиСумської обласної державної адміністрації.

Автор і ведучий політичних програм «Agenda» на сайті медіа-платформи SumyNews та«Realpolitik» на телеканалі«Відікон».

Сторінка на facebook.

«Все существо его протестовало против краж, но не красть он не мог. Он крал, и ему было стыдно. Крал он постоянно, постоянно стыдился, и поэтому его хорошо бритые щечки всегда горели румянцем смущения, стыдливости, застенчивости и конфуза».

«Двенадцать стульев», глава VIII. Голубой воришка

Ильф и Петров

Хочу нагадати контекст і собі, і всім сумчанам, які слідкують за кримінальним провадженням по справі дачі хабаря помічнику голови Сумської обласної державної адміністрації напередодні парламентських виборів-2014. Тоді правоохоронці повідомляли, що «на Сумщині мільйони гривень, які проводилися в документах начебто «на потреби АТО» та обготівковувалися через обласні сумські та київські благодійні фонди, знаходили свою домівку в кишенях чиновників«. Одна із учасників складної корупційної схеми – помічниця голови Сумської ОДА. Зловмисниця була спіймана «на гарячому» під час отримання хабара у своєму робочому кабінеті. Цією чиновницею виявилася Ірина Григорівна Тараненко, яку вона отримала ніби-то за протекцію у вирішенні ряду кадрових питань в Управліні МЧС Сумської області. Вона була заарештована, зараз знаходиться під слідством в СІЗО.

ira taranenko 24 10 2014

Її колишній шеф, екс-голова Сумської ОДА Володимир Шульга в інтерв’ю сайту SumyNews у понеділок, 27 жовтня 2014 року пояснював, що ці кошти вона брала на армію, завдання створювати благодійні фонди для допомоги воїнам АТО йому давало вище керівництов держави, і в разі подальших звинувачень на свою адресу у вимаганні і корупції буде звертатися за адвокатською допомогою до бійців 27 Сумського артилерійсько-реактивного полку, на потреби якого ніби-то і збирались всі ці мільйонні суми.

А тепер найголовніше. Відтоді як була заарештована Ірина Тараненко в редакцію медіа-платформи SumyNews надходила різна інформація від волонтерів, а також від різних бізнесових структур, яким екс-голова Сумської ОДА особисто рекомендував перераховувати часом значні суми в обидва своїх благодійні фонди. Повної картини ми ще не маємо, інформація досить фрагментарна, але пазл великої корупційної авантюри починає потроху складатися.

За нашими даними, тільки на рахунки Благодійного фонду «Засулля» (директор Закрой Юрій Володимирович) починаючи з травня 2014 року надійшло близько 290 тис. грн. Переважна частка цих грошей була витрачена на потреби виборчого штабу під час активної фази виборчої кампанії до Верховної ради України, Володимир Шульга як губернатор Сумщини балотувався по одномандатному виборчому округу №161 з центром у м. Ромни Сумської області. Зокрема, близько 100 000 грн. було витрачено на канцприладдя та друк агітаційних матеріалів. Гроші надходили на рахунки таких підприємств як «S.T.V. LTD», «Папірус» (ФОП-СПД Грицина Євгенія Анатоліївна), БізнесПринтКомпані (м. Київ) та інші фірми.

Ще близько на 100 000 грн. була закуплена оргтехніка, зокрема ноутбуки, планшети, різні витратні матеріали у компаній «Розетка УА.», ТОВ «Цитрус Т», ТОВ НРП та інших. Було закуплено декілька дорогих компютерів компанії Apple.

50 000 грн. було витрачено на придбання талонів на пальне для автомобіля. З яких пізніше, під час виборчої кампанії, було придбано 2 000 літрів бензину в мережі «ОККО» та 1 000 літрів бензину в мережі «Лукойл».

У нас є величезні сумніви чи витрачалися взагалі кошти з цього благодійного фонду на потреби солдат-добровольців із Сумщини в зоні АТО.

Навіть оснащення сигналізацією офісу під виборчий штаб «Народного фронту» на вул. Воскресенська, 15 у Сумах було проведено через бухгалтерію Благодійного фонду «Засулля» у сумі 2286 грн. на рахунки Управління Державної служби охорони в Сумській області.  Цей офіс за документами, між іншим, належить матері Володимира Шульги.

Цікавою є історія з головою правління Біловодського комбінату хлібопродуктів Олександром Загурським, який 18 серпня 2014 року перерахував на рахунки «Засулля» 75 000 грн. Гроші повинні були підти на закупівлю взуття для солдатів, ПАТ «Біловодський КХП» готове було самостійно закупити товар, але Володимир Петрович особисто наполягав саме на грошовому внеску. І пізніше наполягав на додаткових проплатах, але директор відтоді приймає рішення самостійно надсилати в зону АТО борошно та інші продукти.

Інший фонд, який так само наповнювався грошима «під потреби солдат в зоні АТО» — це Благодійне товариство «Рідний край». За нашими попередніми підрахунками, тільки з підприємств АПК Сумської області на його рахунки було «викачано» понад 600 000 грн. благодійних внесків.

І ключову роль в усіх цих фінансових транзакціях відігравала близький помічник Володимира Шульги — на той час начальник відділу в апараті Сумської ОДА Ірина Тараненко. Вона виписувала рахунки на оплату, вона відповідала за витрату коштів з цих фондів під час виборчої кампанії, вона ж готівкою взяла 350 000 грн. в генерала Воліка у власному кабінеті, і це була її остання транзакція.

Ми будемо продовжувати збирати інформацію і про діяльність цих благодійних фондів, і про авантюру з розриттям Стецьківського полігону твердопобутових відходів, і про кражу понад 110 га земель в межах Лебединського напрямку перспективного розвитку міста Суми, і ще про деякі авантюрні оборудки цієї, що там гріха таїть, трохи талановитої, але самовпевненої людини.

Ну і ще.

Просто для інформації.

Якщо ви захочете [ну якщо у вас є мрія з часів навчання на природничому факультеті СумДПУ, наприклад] орендувати маленький, але свій власний острів, щоб відсвяткувати з найближчими друзями, наприклад Старий Новий рік і відійти від депресії програних парламентських виборів, ми б рекомендували Вануату (Ripablik blong Vanuatu, Republic of Vanuatu) — тихоокеанська держава вМеланезії. Межує на півночі з територіальними водамиСоломонових Островів, на заході з економічною зоною Австралії, на південному заході з територіальними водамиНової Каледонії, на сході — з територіальними водами ФіджіЯкщо десь існує райський куточок на землі, так це тут.

vanuatu 5

vanuatu 1

Сучасна назва країни, Вануату (що означає «ця земля назавжди»), стала офіційно використовуватися з 30 липня1980 року, коли острови отримали незалежність від Великобританії та ФранціїДо цієї події архіпелаг носив назву«Нові Гебриди». Вона була дана в 1774 році англійським мореплавцемДжеймсом Куком на честь Гебридських островів, розташованих на захід від Шотландії.

Ми там знаємо офігенно крутий готель — The Havannah, який займає найліпшу частину цього острову, при чому найдорожче орендувати Lagoon pool Villa. Це люксова частина готельного комплексу, розрахована максимум на 34 гостя, спеціалізується на проведенні закритих весільних церемоній, днів народжень та інших «спеціальних» заходів, як вказано на їхньому сайті — це «оазис релаксу»- http://www.thehavannah.com.

vanuatu 3

vanuatu 4

 

Так от, якщо ви спокусились на мою пропозицію і вирішили туди податись на новорічні свята — нічого у вас не вийде. Туди летить наш герой і всі місця вже зайняті.

Згідно інформації, одержаної SumyNews від надійних джерел у сфері туристичного бізнесу та інших люксових послуг в різноманітному забезпеченні топових українських політиків, тур був придбаний в київській компанії ТОВ «Аріола груп». Це досить респектабельна компанія, що займається елітним відпочинком для українських багатіїв. Самі квитки придбано через фірму «Білетів світ» за адресою: м. Київ, вул. Саксаганського, 120. Виліт заплановано на 10 січня 2015 року о 19 год. 25 хв. в аеропорту Борисполя через Дубаї (ОАЕ).

Володимир Петрович Шульга разом з друзями будуть відпочивати на найкращому пляжі острову Efate, з видом на ще більш красиві острови Lelepa і Moso. 

За нашими даними, замовником вже сплачено $30 000 за оренду цієї закритої від зайвих очей частки острова.

vanuatu 6

P.S. Я думаю, що ми всі разом активною частиною сумської громади можемо організувати проводи Володимиру Петровичу прямо в аеропорту, там взяти коментарі, перевірити чи взяв крем для загару, бо там зараз літо і можна запектися. Взагалі, там завжди літо.

Також можна буде запитати куди поділися гроші, сплачені сумськими підприємцями і простими людьми на його благодійні проекти ніби-то під АТО. Та багато про що можна буде запитати чоловіка.

Далі буде…


Залишити коментар