Які дії має здійснити Міністр освіти і науки України Л.Гриневич для виконання рішення суду?

У зв’язку з великою зацікавленістю освітянської спільноти до судового процесу у справі за позовом виконуючого обов’язки ректора Національного авіаційного університету Р.Хращевського до міністра освіти і науки України С.Квіта, в якому я була одним із представників позивача, вважаю необхідним коротко поінформувати про обставини справи. Справа слухалася в суді з листопада 2015 року по лютий 2017 року (1 рік і 4 міс). Відповідачі по справі МОНУ та НАУ. Треті особи: во ректора НАУ Ісаєнко В.М., екс-міністр Квіт С.М. (ні сам, ні його представник в жодне засідання не з’явилися).

1. 1 вересня 2015 року Р.Хращевського було призначено в.о.ректора НАУ до заміщення вакантної посади ректора в установленому законодавством порядку

1

2. 6 листопада 2015 року о 13.15 до НАУ надійшов наказ міністра від 05.11.2015 про звільнення Р.Хращевського від в.о.ректора НАУ. У зазначеному наказі відсутні посилання на причину звільнення і ст КЗпП

2

3.  24 листопада 2015 року з’явився ще один наказ міністра про розірвання трудового договору з во ректора НАУ Р.Хращевським на підставі пункту 1 частини 1 статті 41 КЗпП, у зв’язку з одноразовим грубим порушенням трудових обов’язків керівником установи (фото 3). При розгляді справи у суді представник МОНУ повідомила в засіданні, що в МОНУ відсутні будь які документи, що підтверджують обставини здійснення грубого порушення трудових обов’язків керівника НАУ Р.Хращевського і їй не відомо в чому полягало це порушення!

3

4. В період з 9 листопада 2015 року по 5 грудня 2015 року Р.Хращевський перебував на лікарняному

5. 23 лютого 2017 року Солом’янським районним судом м.Києва було визнано незаконними накази МОНУ від 05.11.2015 року, від 24.11.2015 року і поновлено Хращевського Р.В. на посаді во ректора НАУ до заміщення вакантної посади ректора в установленому законодавством порядку

6

6. 24 лютого 2017 року Р.Хращевським подано заяву до канцелярії МОНУ про необхідність виконання зазначеного вище рішення суду.

Які дії має здійснити Міністр освіти і науки України Л.Гриневич для виконання рішення суду?

  1. Звільнити від виконання обов’язків ректора НАУ Ісаєнка В.М. на підставі пункту 6 статті 40 КЗпП у зв’язку з поновленням на роботі працівника, який раніше виконував цю роботу.
  2. Поновити Хращевського Р.В. виконуючим обовязки ректора НАУ до заміщення вакантної посади ректора в установленому законодавством порядку.
  3. ОГОЛОСИТИ ВИБОРИ РЕКТОРА НАУ і дати можливість колективу НАУ самостійно обрати собі керівника.

facebook.com

 

 


Залишити коментар