З початку роботи на посаді міністра освіти Сергій Квіт роздав 52 обіцянки. але на даний момент з них виконані тільки 2.

Так, колишній президент Києво-Могилянської академії Сергій Квіт, як і обіцяв, впровадив прозору бухгалтерію очолюваного міністерства: тепер на сайті Міносвіти відкрита відповідна рубрика, яка відображає оперативні дані про розходи відомства. Також Сергій Квіт спростив кримським студентам умови переводу в інші навчальні заклади України.

Серед інших обов’язків міністра Квіта найбільшу увагу привертає ряд обіцянок, які стосуються зовнішнього незалежного оцінювання. Зокрема, у 2014 році у планах Міністра освіти і науки Сергія Квіта є забезпечення рівних можливостей для проходження ЗНО всіма випускниками шкіл, у тому числі кримських. Для цього він навіть пообіцяв створити регіональний центр оцінювання якості освіти на Херсонщині, оскільки писати тести на території Криму дітям не вдається. Відносно планів міністра на наступний рік, Квіт Сергій Миронович обіцяє у 2015 році об’єднати ЗНО та підсумкове оцінювання в школах.

Чи не найрезонанснішими обіцянками Міністра освіти Сергія Квіта поки що являються обіцянки про скорочення кількості вищих навчальних закладів та зміни правил їх ліцензування. Це, за думкою міністра Квіта, дозволить якісно підвищити рівень освіти і зменшити простір для корупції. Крім того, 4 березня колишній ректор Києво-Могилянської академії Сергій Квіт заявив, що Міністерство освіти не буде займатись складанням рейтингів університетів. Списки ВНЗ за якістю та престижностю навчання складають незалежні освітні організації, і вже на їх основі МОН буде формувати держзамовлення у кожний конкретний навчальний заклад, який повинен бути оприлюднений 1 липня 2014 року.

Складна геополітична ситуація, у якій зараз опинилась Україна, також відбилася на програмі діяльності міністерства. Зокрема, серед обіцянок міністра Квіта є обов’язок ввести курси цивільної оборони у школах та повернути в університети військові кафедри. Міністр зазначив, що, ймовірно, ці кафедри будуть не у всіх ВНЗ, але будуть охоплювати якомога більшу кількість студентів.

Таким чином, в активі Міністра освіти Сергія Квіта – 2 виконані обіцянки та 49 чекають виконання. Єдине виконання обіцянок чиновника стосується прийняття нової системи акредитації ВНЗ, яка повинна була відбутися до 9 травня.


Залишити коментар