ЗВЕРНЕННЯ до Президента України Петра Порошенка

ЗВЕРНЕННЯ

зборів активу працівників та студентів Національного авіаційного університету
до Президента України Петра Порошенка

Вельмишановний Петре Олексійовичу!

 

Протягом останніх кількох місяців один з провідних вищих навчальних закладів нашої країни – Національний авіаційний університет, потерпає від дій рейдерської групи, основу якої складають наближені до Міністра освіти і науки України Сергія Квіта особи: Володимир Цибулько – політконсультант екс-віце-прем’єра Сергія Арбузова, Олександр Бадрудінов – директор Бородянського полігону твердих побутових відходів, Андрій Майснер – колишній працівник ДФС України, активіст «Молодих регіонів».

Історія їх «діяльності» в стінах Національного авіаційного університету вже отримала широкий резонанс як в Україні, так і за її межами, оскільки наш університет працює за рекомендованою практикою Міжнародної організації цивільної авіації (ІСАО), підготував і готує авіаційних фахівців для понад 150 країн світу.

Серед кричущих порушень чинного законодавства слід зазначити спробу скасування Статуту НАУ (наказом міністра МОНУ), відміну виборів ректора університету (наказом Міністра МОНУ), масові звільнення та переслідування співробітників, відчуження майна, призначення на посади виконуючих обов’язки проректорів осіб, які мають кримінальне минуле, не задовольняють кваліфікаційним вимогам та не мають визначених законом підстав для обіймання своїх посад тощо (наказом в.о. ректора НАУ).

Останній наказ в.о. ректора Р.Хращевського вразив своєю моральною дикістю та правовим невіглаством – про розпуск найвищого дорадчого органу – вченої ради університету, до якої, відповідно до Закону України «Про вищу освіту», входить науково-педагогічна, адміністративна та студентська еліта НАУ.

Усе це беззаконня відбувається з відома особисто Міністра С.Квіта, який має приватні інтереси до оборудок рейдерів. На сьогодні понад 30 позовів працівників університету до Міністра та в.о. ректора університету перебуває в судах. Причому, Міністерство не домоглося жодного рішення на свою користь.

Невже реформування освіти в Україні зводиться до примітивного дерибану посад та бюджетних коштів?! В аналогічній ситуації опинилися багато інших вищих навчальних закладів України. Освітянська спільнота відверто говорить про непрофесіоналізм керівництва галузі, які цинічно списують свої прорахунки на інших.

Вчена рада університету неодноразово висловлювала недовіру в.о. ректора Р.Хращевському, а також Міністрові С.Квіту. Адже один з найрейтинговіших університетів держави, яким є Національний авіаційний університет, його багатотисячний колектив у цих умовах втрачають свої позиції на ринку освітніх послуг, зазнають іміджевих, матеріальних, моральних збитків. Разом з тим набагато більші збитки несуть і вітчизняна освіта, і держава Україна в цілому.

Ураховуючи ту обставину, що керівні органи держави залишають ситуацію в університеті без належної уваги та вивчення, не захищають наші конституційні права, ми, колектив Національного авіаційного університету вимагаємо:

  1. Поновити незаконно відмінену процедуру виборів ректора університету.
  2. Утворити робочу групу з контролю за ситуацією в Національному авіаційному університеті, до якої включити представників Адміністрації Президента України, Кабінету Міністрів України, Генеральної прокуратури України, Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ, Державної фіскальної служби, інших контролюючих органів. До групи не включати представників Міністерства освіти і науки України, як осіб, які себе дискредитували.
  3. Припинити масове вивезення особових справ працівників університету за його межі сторонніми особами в порушення чинного законодавства про захист персональних даних.
  4. Скасувати наказ міністра С.Квіта про призначення Р.Хращевського в.о. ректора НАУ у зв’язку з висловленням йому недовіри вченою радою університету.
  5. Припинити переслідування працівників університету, скасувати незаконні накази про звільнення та оголошення стягнень працівникам університету.
  6. Припинити відчуження університетського майна (безпілотних літальних апаратів, навчальної аеродинамічної труби, інтелектуальної власності тощо).
  7. Відновити діяльність колективу університету в штатному режимі.

За дорученням зборів активу (присутні 91 особа)

ЗВЕРНЕННЯ.DOC


Залишити коментар