Звернення від випускників Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова

4507EE4C-0603-428B-BC92-F6789E1AA668_mw1024_s_n

Звернення від випускників

Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова

 

Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова впродовж 180 років здійснює підготовку педагогічних кадрів різних спеціальностей для нашої держави. На сьогоднішній день він упевнено зберігає статус одного із провідних вищих навчальних закладів України, національного центру і флагмана педагогічної освіти. Велика заслуга у цьому належить керівництву НПУ ім. М. Драгоманова, у першу чергу його ректору – Андрущенку Віктору Петровичу – академіку НАПН України, члену-кореспонденту НАН України, доктору філософських наук, професору, заслуженому діячу науки і техніки України. Очоливши заклад у 2003 р. він не просто забезпечив збереження тогочасного високого рівня навчально-виховного процесу, а й започаткував системну та безперервну роботу щодо покращення і вдосконалення професійного рівня кожного викладача, кафедр, інституту та загалом університету.

Цей беззаперечний факт підтверджується невпинним зростанням кількості студентів, кандидатів і докторів наук серед викладацько-професорського складу; підвищенням позицій у різноманітних рейтингах вишів України; налагодженням плідної співпраці із провідними європейськими закладами педагогічної освіти; демонстрацією високого рівня науково-дослідної діяльності. Щороку університет готує сотні висококваліфікованих вчителів, які поповнюють школи по всій Україні; розширює свій кадровий потенціал, запрошуючи працювати провідних українських вчених; організовує стажування десятків викладачів та студентів у зарубіжних партнерських вишах, освітніх і дослідницьких центрах; проводить численні міжнародні конференції та семінари із залученням представників академічної спільноти. Про зростання слави та авторитету НПУ імені М.П. Драгоманова на міжнародній освітянській ниві свідчить і тенденція щорічного збільшення кількості іноземних студентів, обрання його ректора президентом Асоціації ректорів педагогічних університетів Європи.

Можна впевнено стверджувати, що університет за 180 років своєї історії ще ніколи не був таким потужним та відомим навчальним закладом як сьогодні. Ефективне управління ним у поєднанні з кваліфікованими педагогами, вшануванням і примноженням історичних традицій, перебуванням студента у центрі політики закладу – ось секрет цього успіху.

Зважаючи на це, Асоціація випускників НПУ імені М. Драгоманова не може залишити без уваги поширення у ЗМІ інформації про «рейдерське захоплення університету невідомими особами». Впевнені, що незалежно від правдивості цих відомостей, слід докласти максимальних зусиль для запобігання будь-якому втручанню в перебіг навчально-виховного процесу, збереження за консолідованим та дружнім колективом права на безперебійне виконання своїх обов’язків. Зі свого боку, маючи високий статус вихованців університету і будучи людьми, які близько знайомі із життям закладу та яким не байдужа його доля, висловлюємо повну підтримку нинішньому керівництву, яке з року в рік демонструє високий рівень управлінської роботи.

Звертаємо увагу й на те, що складне і неоднозначне сьогодення обумовлює неабияку потребу нашої держави в освічених, висококваліфікованих, нестандартно, самостійно і критично думаючих педагогічних кадрах, які здатні виховати Особистість. На наше переконання, досягнення у цьому напрямі відчутних успіхів належить до заслуг нинішнього керівництва НПУ ім. М.П. Драгоманова. Пам’ятаймо, що подальший стабільний розвиток університетської автономії та примноження цінностей корпоративної культури гарантує успішне виконання основного завдання закладу – підготовку педагогів, виховання професіоналів високого класу.

 

З повагою,
голова Асоціації випускників
Національного педагогічного університету
імені М.П. Драгоманова,
голова Національної спілки краєзнавців України,
член-кореспондент НАН України                                                             Олександр Реєнт


Залишити коментар