ЗВИЧАЙНА МАНІПУЛЯЦІЯ: ЯК ЦЕ РОБИТЬСЯ

Прошу учесть, что статья недописана. Ссылка на комментируемую статью: life.pravda.com.ua

В освітянському середовищі (і не тільки в ньому) останнім часом все активніше обговорюється питання щодо професійної некомпетентності і непридатності на посаді Міністра освіти і науки України Сергія Квіта. Дискусія набирає все більших обертів та резонансу.

Питання щодо усунення Квіта з посади міністра і прізвища набагато достойніших за нього кандидатів у міністри освіти і науки переходить із теоретичної у цілком практичну площину.

Але йти з міністерського крісла ой як не хочеться! Та й численні гріхи, правопорушення не дають спокою. А законне покарання набагато ймовірніше щодо екс-міністра, ніж до діючого міністра, який всіма силами намагається гальмувати розслідування його справ.

От і з’являється замовлений в «Українській правді» опус «Розмови про важливе. Що вдалося і що не вдалося міністру освіти» (Див. «Українська правда», 06.11.2015).

«Українська правда» вирішила з’ясувати це питання з експертами. Що-правда, переважна більшість, як з’ясувалось, спеціально відібраних «експертів» жодного дня не працювали а ні в школі, а ні в університеті. Але ж це не заважає бути експертами в галузі освіти. Чи не так?

І перший же «експерт» заявляє: «Якби не персональні зусилля керівників Міносвіти, ми б мали «поховану» академічну автономію, а з нею – і конкуренцію, і відповідальність ВНЗ за свої освітні програми». А далі більше: «Зміна команди Міносвіти заблокує хід або початок реформ ще більше». Щоправда, за 90% фахівців, які реально працюють в освітянській галузі, міркують зовсім по-іншому.

Тому з’ясуємо, хто ж цей неупереджений експерт, що продукує хвалебні оди керівництву Міносвіти.

А це Єгор Стадний, виконавчий директор Аналітичного центру CEDOS, звісно ж випускник Києво-Могилянської академії. Та це зараз ця організація так називається. А ще донедавна це була така собі громадська організація «Центр дослідження суспільства». І ось що цікаво: її засновником і керівником була пані Інна Совсун. Так-так, пані, яка з посади старшого викладача кафедри політології тієї ж Могилянки, так і не зумів, давно закінчивши аспірантуру за державні гроші, захистити дисертацію, катапультується відразу у крісло першого заступника Міністра Квіта.

З міркувань делікатності і політ коректності не будемо писати за які особисті заслуги перед Квітом Інна Совсун зробила таку карколомну кар’єру.

Але факти промовисті: жодних справжніх наукових публікацій, незважаючи на перебування в аспірантурі, ця пані не має. А Центр дослідження суспільства (нині CEDOS) фактично (і це випливає із змісту його веб-сайту) до призначення І. Совсун першим заступником міністра ніякої реальної діяльності не проводив.

Це зараз на нього посипались як манна небесна стотисячні гранти (в $) від донорів.

Але повернемося до «експерта» Єгора Стадного. Він працює виконавчим директором організації, де членом наглядової ради (будучи де-факто керівником центру) і на сьогодні є Інна Совсун. Не сумніваємось, що до отримання грантів для CEDOSа пані Совсун не має жодного стосунку!

Годі й писати, що всі без вийнятку (!) працівники цього Центру є випускниками Києво–Могилянської академії.  До речі, жоден з них не має а ні вченого звання, а ні вченого ступеня.

То чи варто дивуватись такій високій і об’єктивній оцінці експертом титанічних зусиль керівників Міносвіти?!

Ось вам і приклад звичайної маніпуляції.

Гидко, пані та панове !!!!!


Залишити коментар