Звільнений в. о. ректора НАУ просить Порошенка і Яценюка запезпечити для вузів право обирати собі ректорів самостійно

Рімвідас Хращевський, нещодавно звільнений  з посади в.о. ректора Національного авіаційного університету України, скаржиться на незаконні, на його думку, дії міністра освіти і науки Сергія Квіта щодо вишу і просить Президента та Прем’єра розібратися в ситуації.

Про це Хращевський заявив на прес-конференції в Укрінформі.

“Я звертаюся до Президента України, Прем’єр-міністра, Генерального прокурора із проханням навести лад у Міністерстві освіти і науки. Також треба запезпечити для вузів право обирати собі ректорів самостійно, як це визначено законом про вищу освіту. Думаю, що лише вибори зупинять це свавілля і беззаконня, яке проходить у НАУ”, – сказав Хращевський.

Він зауважив, що про своє звільнення дізнався зі ЗМІ, перебуваючи у відрядженні. “Моєму розчаруванню не було меж, бо напередодні, розмовляючи з радниками міністра, ніхто навіть мови не вів про те, що я звільнений. Тому підписання заднім числом наказів про моє відсторонення з посади просто не знаходить жодних пояснень”, – додав він.

Так, Хращевський розповів, що був призначений на свою посаду 20 серпня і одразу отримав завдання від МОН звільнити увесь проректорський склад вишу.

“Переді мною було поставлене завдання одразу звільнити проректорський склад. Звичайно, я їх звільнив. Дякую цим людям, що, незважаючи на наказ про звільнення, вони продовжували працювати. Це фахівці високого рівня, які вболівають за Національний авіаційний університет”, – підкреслив він.

Згодом, за поданням помічників міністра освіти було сформовано новий проректорський склад НАУ, але пізніше, як підкреслив Хращевський, МОН звільнив і цих людей.

“Я вбачаю своєю провиною, що на першому етапі не розібрався з ситуацією, і під гаслом боротьби з корупцією піддався на провокативні дії. Останньою краплиною було те, що 5 листопада мене хотіли змусити звільнити директорів інститутів НАУ… Розуміючи, що без управлінської ланки університет далі жити не може, я вирішив повернути той проректорський склад, який попередньо звільнив. Того, що заявляли радники міністра освіти про цих людей, виявлено не було”, – наголосив він.

Хращевський запевнив, що жодних фінансових махінацій у НАУ немає і не було.

“У НАУ було здійснено велику кількість перевірок, у тому числі внутрішнім аудитом, який, начебто, виявив низку порушень. Але хочу вам зазначити, що, з ознайомлених актів, вини особового складу і усіх підрозділів НАУ там абсолютно немає. Ті цифри, які зараз полюбляють показувати ЗМІ про зловживання – це абсолютне маніпулювання, передусім направлене на те, аби якимось чином недоплати у покупці літаків покласти на проректорський склад команди, яку я звільнив”, – резюмував Хращевський.

www.ukrinform.ua

vnz.org.ua

www.rbc.ua


Залишити коментар